Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IOC vertrouwt op werking gesloten bubbel voor Spelen Beijing

IOC vertrouwt op werking gesloten bubbel voor Spelen Beijing

BEIJING (ANP) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft vertrouwen in de werking van de gesloten bubbel die China heeft ingericht voor de Winterspelen. "We maken ons geen zorgen dat de ook in China toenemende besmettingen met de omikronvariant de Spelen zullen beïnvloeden", zei Pierre Ducrey, de operationeel directeur die namens het IOC al een week ter plekke is in Beijing.

De gesloten bubbel scheidt alle betrokkenen bij de Spelen volledig van de rest van de bevolking in China. "Iedereen in die bubbel wordt heel goed beschermd, is volledig gevaccineerd en wordt iedere dag getest."

Ook in China zijn er in de afgelopen dagen in steeds meer steden besmettingen geconstateerd en wordt de bevolking van hele steden, zoals het naast Beijing gelegen Tianjin, getest.

Voorzieningen

Volgens Ducrey heeft China voldoende capaciteit voor alle testen die het iedere dag afneemt en heeft het land veel ervaring met grootschalig testen. "Het aantal testen voor de Olympische Spelen is vergeleken met andere testen in het land relatief klein." De laboratoria werken volgens het IOC allemaal met standaard apparatuur volgens internationale eisen.

Ook liet de IOC-directeur weten dat er gewerkt is aan de voorzieningen in de quarantaine-hotels. "Alle hotels hebben drie of vier sterren aan faciliteiten, er is diversiteit in de maaltijden en de mogelijkheid om te trainen of voor fitness", vertelde Ducrey. Daarnaast is er medisch personeel dat de gezondheid van de mensen in de gaten houdt en is er voor de nationale teams de mogelijkheid om spullen af te leveren bij de hotels.

Tokio

Op de Olympische Spelen in Tokio afgelopen zomer moesten volgens het IOC in totaal 33 atleten in isolatie na een positieve test. Toen kwam er forse kritiek op de Spartaanse omstandigheden in de hotels.

De Winterspelen beginnen op 4 februari.

Meer uit Sport

Handballers verliezen op EK van Zweden ondanks sterk begin

MALMÖ (ANP) - De Nederlandse handbalmannen hebben hun eerste duel op het EK verloren van Zweden. Ondanks het verlies liet de ploeg van bondscoach Staffan Olsson zich van zijn beste kant zien. Tegen de recordwinnaar van het EK en medegastland van dit toernooi werd het 36-31.

5 minuten geleden
Atlete Kieft verbetert Nederlands record polsstokhoogspringen

ZOETERMEER (ANP) - Atlete Marijn Kieft heeft bij een indoorgala in Zoetermeer het Nederlands record polsstokhoogspringen verbeterd. De 19-jarige atlete van de Alphense club AAV'36 sprong over 4,60 meter en daarmee sprong ze hoger dan de 4,52 van Femke Pluim in 2021. Kieft ging ook over het Nederlands outdoorrecord heen, dat Pluim in 2015 op 4,55 zette.

1 uur geleden
Giri begint schaaktoernooi Wijk aan Zee met nederlaag

WIJK AAN ZEE (ANP) - Anish Giri is het internationale schaaktoernooi in Wijk aan Zee begonnen met een nederlaag. De Nederlandse winnaar van 2023 verloor in de eerste ronde van de Duitser Vincent Keymer, die met wit speelde. Giri gaf op na 23 zetten.

4 uur geleden
Volledig Nederlands podium op 500 meter bij EK shorttrack

TILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben gedomineerd op de 500 meter bij de Europese kampioenschappen in Tilburg. Er was sprake van goud, zilver en brons voor de mannen van bondscoach Niels Kerstholt op de kortste afstand. Jens van 't Wout veroverde het goud, Teun Boer behaalde het zilver en Melle van 't Wout pakte het brons.

5 uur geleden
Xandra Velzeboer grijpt goud op 1000 meter bij EK shorttrack

TILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de EK in Tilburg het goud veroverd op de 1000 meter. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg finishte voor haar zus Michelle Velzeboer, die het zilver bemachtigde. De Italiaanse Elisa Confortola pakte het brons. Selma Poutsma, de derde Nederlandse in de finale, kwam als vijfde over de finish.

6 uur geleden
Odermatt voor de vierde keer op rij de snelste in afdaling Wengen

WENGEN (ANP) - De Zwitserse skiër Marco Odermatt heeft voor de vierde achtereenvolgende keer de afdaling op de fameuze Lauberhorn in Wengen op zijn naam geschreven. De topfavoriet voor olympisch goud volgende maand in Cortina was veruit de snelste op de piste in de Zwitserse Alpen. Hij was 0,79 seconde sneller dan de Oostenrijker Vincent Kriechmayr. De Italiaan Giovanni Franzoni noteerde de derde tijd; hij gaf 0,90 seconde toe op Odermatt, die zijn 52e wereldbekerzege boekte.

7 uur geleden
Van 't Wout prolongeert titel 1500 meter op EK shorttrack

TILBURG (ANP) - Jens van 't Wout heeft zijn titel geprolongeerd op de 1500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg. De kopman van de Nederlandse ploeg was de sterkste in de finale. Hij nam vier ronden voor het einde de koppositie in en stond die niet meer af.

7 uur geleden