Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IOC veroordeelt uitspraken voorzitter Spelen over vrouwen

IOC veroordeelt uitspraken voorzitter Spelen over vrouwen

TOKIO (ANP) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) veroordeelt de uitspraken die voorzitter Yoshiro Mori van het organisatiecomité van de Spelen van Tokio onlangs deed over vrouwen. "Absoluut ongepast, in strijd met de inspanningen van het IOC en de hervormingen op de Olympische Agenda 2020", schrijft het IOC in een verklaring. Het comité somt daarin op wat het allemaal al heeft bewerkstelligd in de strijd voor gendergelijkheid.

De 83-jarige Mori, voormalig premier van Japan, kwam vorige week in opspraak door neerbuigende opmerkingen over vrouwen. Hij had gezegd dat vrouwen tijdens vergaderingen veel te lang aan het woord zijn en uitte daarover zijn irritatie.

"Als we het aantal vrouwelijke bestuursleden verhogen, moeten we verzekeren dat de spreektijd ietwat wordt beperkt. Ze hebben moeite met afronden, wat irritant is", zei de voorzitter, die later tijdens een persconferentie zijn verontschuldigingen aanbood. Mori noemde zijn opmerkingen "ongepast", maar voegde er meteen aan toe dat hij niet zou opstappen.

Grote verontwaardiging

De uitspraken van Mori, die in zijn tijd als premier ook al bekend stond om zijn verbale uitglijders, leidden tot grote verontwaardiging op sociale media, zowel in binnen- als buitenland. Uit een peiling bleek dat een meerderheid van de Japanse bevolking vindt dat de voorzitter moet vertrekken. Het organisatiecomité had al benadrukt de opmerkingen van Mori ongepast te vinden.

Het IOC vond het nodig om zelf ook stelling te nemen. Het internationale comité benadrukt dat bij de Spelen van Tokio de verhouding tussen mannelijke en vrouwelijke deelnemers nagenoeg gelijk ligt. Het is de bedoeling dat bij de openingsceremonie ieder land twee vlaggendragers heeft: een man en een vrouw.

Meer uit Sport

McLaren-teambaas: we hebben Las Vegas achter ons gelaten

DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van McLaren heeft de gebeurtenissen tijdens de Grote Prijs van Las Vegas achter zich gelaten. Dat stelt teambaas Andrea Stella in een persbericht, in aanloop naar de GP van Qatar.

10 uur geleden
Verstappen bekijkt titelstrijd in de Formule 1 'race voor race'

DOHA (ANP) - Max Verstappen gaat de strijd om de wereldtitel in de Formule 1 "race voor race bekijken". Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in aanloop naar de GP van Qatar via zijn team Red Bull. "We gaan elk raceweekend in met de instelling om zoveel mogelijk punten te pakken", aldus Verstappen. "We kunnen ons alleen een perfect weekend veroorloven."

12 uur geleden
Formule 1-ontwerper Newey wordt teambaas bij Aston Martin

DOHA (ANP) - Adrian Newey wordt komend seizoen de nieuwe teambaas van Aston Martin. Dat heeft het Formule 1-team bekendgemaakt. Hij volgt daarmee Andy Cowell op, die een andere functie krijgt.

12 uur geleden
Handbalster Abbingh stopt na dit seizoen ook bij haar club

ROTTERDAM (ANP) - Handbalster Lois Abbingh stopt na dit seizoen met handballen. Dat zei de aanvoerster van Oranje tijdens een persmoment in Ahoy voorafgaand aan haar laatste WK.

13 uur geleden
Italiaanse skiester Brignone is terug op de piste

MILAAN (ANP) - De Italiaanse skiester Federica Brignone is zeven maanden na een dubbele beenbreuk terug op de piste. Volgens de Italiaanse wintersportfederatie gaat ze er alles aan doen om aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo deel te nemen.

15 uur geleden
Verstappen genomineerd voor 'actie van het jaar' in Formule 1

DOHA (ANP) - Max Verstappen is genomineerd voor 'de actie van het jaar'. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 kan die prijs tijdens het gala van autosportfederatie FIA later dit jaar winnen. Verstappen maakte zijn in het oog springende actie na de start van de GP in Imola waar hij Oscar Piastri voorbijging. Lando Norris en Oliver Bearman zijn de andere genomineerden.

16 uur geleden
Hockeysters zonder aanvoerster Sanders naar Argentinië

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse hockeysters reizen zonder Pien Sanders naar Argentinië voor de start van het nieuwe seizoen van de Pro League. De aanvoerster is onvoldoende fit voor twee dubbele confrontaties met het gastland en Duitsland.

19 uur geleden