IOC veroordeelt uitspraken voorzitter Spelen over vrouwen
TOKIO (ANP) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) veroordeelt de uitspraken die voorzitter Yoshiro Mori van het organisatiecomité van de Spelen van Tokio onlangs deed over vrouwen. "Absoluut ongepast, in strijd met de inspanningen van het IOC en de hervormingen op de Olympische Agenda 2020", schrijft het IOC in een verklaring. Het comité somt daarin op wat het allemaal al heeft bewerkstelligd in de strijd voor gendergelijkheid.
De 83-jarige Mori, voormalig premier van Japan, kwam vorige week in opspraak door neerbuigende opmerkingen over vrouwen. Hij had gezegd dat vrouwen tijdens vergaderingen veel te lang aan het woord zijn en uitte daarover zijn irritatie.
"Als we het aantal vrouwelijke bestuursleden verhogen, moeten we verzekeren dat de spreektijd ietwat wordt beperkt. Ze hebben moeite met afronden, wat irritant is", zei de voorzitter, die later tijdens een persconferentie zijn verontschuldigingen aanbood. Mori noemde zijn opmerkingen "ongepast", maar voegde er meteen aan toe dat hij niet zou opstappen.
Grote verontwaardiging
De uitspraken van Mori, die in zijn tijd als premier ook al bekend stond om zijn verbale uitglijders, leidden tot grote verontwaardiging op sociale media, zowel in binnen- als buitenland. Uit een peiling bleek dat een meerderheid van de Japanse bevolking vindt dat de voorzitter moet vertrekken. Het organisatiecomité had al benadrukt de opmerkingen van Mori ongepast te vinden.
Het IOC vond het nodig om zelf ook stelling te nemen. Het internationale comité benadrukt dat bij de Spelen van Tokio de verhouding tussen mannelijke en vrouwelijke deelnemers nagenoeg gelijk ligt. Het is de bedoeling dat bij de openingsceremonie ieder land twee vlaggendragers heeft: een man en een vrouw.
Meer uit Sport
HILVERSUM (ANP) - Talpa Network heeft de rechten verworven om samenvattingen op televisie uit te zenden van alle 104 wedstrijden van het WK voetbal en om fragmenten te gebruiken in zijn programma's. Dat zijn het mediabedrijf en de NOS overeengekomen, maakten beide partijen donderdag bekend.
8 uur geledenASTORGA (ANP) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft donderdag de vijfde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. In de sprint van een door een valpartij uitgedund peloton was de Nederlandse renster van SD Worx-Protime de sterkste, voor haar Belgische ploeggenoot en klassementsleider Lotte Kopecky. De Italiaanse Letizia Paternoster werd net als woensdag derde.
8 uur geledenNESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.
1 dag geledenANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.
1 dag geledenAMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.
1 dag geledenNESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.
1 dag geledenROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.
1 dag geleden