IOC uit kritiek: Oekraïne schaadt zijn eigen sporters
LAUSANNE (ANP) - Het Internationaal Olympisch Comité is kritisch op het besluit van de Oekraïense regering om de sporters van het land niet mee te laten doen aan kwalificatietoernooien voor de Olympische Spelen van 2024 in Parijs.
"Oekraïne heeft alleen zichzelf ermee, het zal vooral de sporters schaden", verklaarde het IOC. "Het zal geen enkele positieve invloed hebben op de oorlog die het IOC fel veroordeelt en waar iedereen een einde aan wil."
De regering van Oekraïne reageerde met haar besluit op de aanbeveling van het IOC om Russische en Belarussische sporters onder neutrale vlag weer toe te laten bij internationale sportwedstrijden, ook al duurt de Russische agressie tegen Oekraïne voort.
Bestraffen
Als sporters uit Oekraïne het verbod negeren en toch meedoen aan toernooien waar ook Russen en Belarussen meedoen, kunnen ze bestraft worden. Dat heeft minister van Sport Vadym Hoettsait, tevens voorzitter van het Oekraïens olympisch comité, ingebracht.
"Het IOC heeft altijd volgehouden dat het niet aan regeringen is om te beslissen welke atleten aan welke internationale wedstrijden mogen deelnemen", luidt de verklaring verder. "In bijna alle edities van de Spelen hebben we gezien dat atleten met elkaar wedijveren, ondanks het feit dat hun landen in oorlog of in conflict zijn."
Meer uit Sport
FIORANO (ANP) - Ferrari heeft op het eigen circuit in Fiorano de auto onthuld waarmee het in 2026 nieuwe successen najaagt. Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton was de eerste die een paar ronden reed in de rode SF-26.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev staat in de vierde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Brit Cameron Norrie: 7-5 4-6 6-3 6-1. Hij maakte de wedstrijd af met zijn zestiende ace. Zijn volgende tegenstander in Melbourne is de Argentijn Francisco Cerúndolo.
1 uur geledenBRIGHTON (ANP) - De organisatie van de Tour Down Under past de voor zaterdag geplande koninginnenrit drastisch aan om de veiligheid van de wielrenners te waarborgen. Er dreigt door de hitte brandgevaar, met name in het gebied waar Willunga Hill ligt. Die beklimming, traditioneel de scherprechter in de Australische etappekoers uit de WorldTour, wordt uit de route gehaald.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka zijn door op de Australian Open. Beide topspelers wonnen hun duel na iets meer dan twee uur in de Rod Laver Arena.
7 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.
23 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Jeffrey Hoogland slaat de Europese kampioenschappen voor het tweede jaar op rij over. De 32-jarige elfvoudig wereldkampioen volgt opnieuw een eigen schema, met de WK van oktober in Shanghai als belangrijkste doel.
1 dag geledenWOKING (ANP) - McLaren slaat de eerste van de vijf besloten Formule 1-testdagen volgende week in Barcelona over. Dat zegt teambaas Andrea Stella op de website van de Formule 1. "We willen onszelf zoveel mogelijk tijd geven voor de ontwikkeling; we hoeven niet per se als eerste de baan op."
1 dag geleden