IOC: twee keer gesproken met NOS over incident met verslaggever
BEIJING (ANP) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft volgens woordvoerder Mark Adams zaterdag twee keer gesproken met de NOS over het incident een dag eerder met correspondent Sjoerd den Daas. Hij werd vrijdag tijdens de openingsceremonie van de Olympische Spelen in Beijing live in de uitzending van het NOS Journaal uit beeld getrokken door een Chinese beveiliger.
Adams zei zaterdagochtend op de dagelijkse persbriefing in Beijing dat het IOC contact had gehad met de NOS over het incident. Volgens de Nederlandse omroep klopt dat echter niet. "Noch de NOS-directie, noch de hoofdredacties Nieuws en Sport, noch de leiding van onze olympische ploeg in Peking, noch onze correspondent zelf heeft iemand van het IOC over het incident gesproken", aldus een woordvoerder van de NOS.
Adams, hoofd van de communicatieafdeling van het IOC, kreeg daar zondag weer vragen over. "We hebben zaterdagavond twee keer met de NOS gesproken", zei hij. "En voor vanmiddag staat nog een meeting op het programma, geloof ik. Daarmee is deze zaak wel afgehandeld denk ik." Adams noemde het wegtrekken van Den Daas "een ongelukkig incident", veroorzaakt door "een overijverige persoon".
Contact IOC
De omroep gaat nu zelf contact opnemen met het IOC. De NOS-woordvoerder meldt dat er wel terloops contact is geweest tussen OBS - de tv-uitzendorganisatie van het IOC - en een van de producers. "Dat hebben wij niet geïnterpreteerd als het contact tussen IOC en NOS waar de IOC-woordvoerder het gisteren over had, omdat je ervan uit mag gaan dat zoiets plaatsvindt op hoofdredactioneel niveau en met het IOC zelf."
"Verder hopen we vooral dat onze correspondent en alle andere journalisten in Peking hun werk ongestoord kunnen voortzetten", beklemtoont de zegsman.
Meer uit Binnenland
BILTHOVEN (ANP) - Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) oppert een verbod op de filters van sigaretten. Volgens het instituut komen er dan minder zogeheten microplastics in het milieu, terwijl het geen verschil zou maken voor de gezondheid van rokers.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Privacystichting Consumers United in Court (CUIC) is maandag een collectieve procedure gestart tegen Odido. Dit vanwege een recent lek waarbij data van ruim zes miljoen Nederlanders zijn buitgemaakt. Het consumentencollectief noemt Odido op meerdere punten nalatig en wil onder meer genoegdoening voor iedereen van wie gegevens nu op straat liggen.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - De spelers van AZ zijn zondagavond laat uitbundig bejubeld door een grote menigte supporters. Iets voor middernacht verscheen de AZ-selectie, die eerder op de dag de bekerfinale met 5-1 van NEC won, op het bordes van het AFAS Stadion in Alkmaar. De uitzinnige fans, uitgedost met vlaggen en sjaaltjes van AZ, dansten, zongen en juichten onder dat balkon, omringd door de rook van enorme hoeveelheden afgestoken vuurwerk en brandende fakkels, zo was te zien op een livestream van NH Nieuws.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een container die zondagavond verkeerd is neergezet op een schip op de Maasvlakte bij Rotterdam, lekt een giftige, bijtende stof. Het schip zelf heeft ook schade opgelopen, vertelt een woordvoerster van de veiligheidsregio. "Er is een gat ontstaan in het dek, boven de machinekamer. De stof lekt daar naar binnen", schetst ze de situatie.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In het Rotterdamse havengebied is een container waarin mogelijk gevaarlijke stoffen zitten uit een kraan gevallen en op een schip terechtgekomen. Hulpdiensten zijn ter plaatse op de Maasvlakte, laat de veiligheidsregio weten. Die heeft een crisisteam bijeengeroepen.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nu het kabinet excuses gaat aanbieden aan vrouwen die in het verleden gedwongen afstand hebben moeten doen van hun kind, willen afstandsmoeders als volgende stap ook erkenning en excuses van anderen. Van psychologen, psychiaters, de Raad voor de Kinderbescherming en adoptiekenniscentrum Fiom bijvoorbeeld, maar ook van de Rooms-Katholieke Kerk en de Protestantse Kerk. Dat zegt voorzitter Ellen Venhuizen van de stichting De Nederlandse Afstandsmoeder na een bericht in Trouw.
14 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Ruim zeshonderd mensen, onder wie twee oud-gevangenen en de nabestaanden van voormalige gevangenen, hebben zondag de overdracht van Kamp Amersfoort herdacht. Dat gebeurde precies 81 jaar nadat de Duitse bezetters de controle over het straf- en doorgangskamp hadden overgedragen aan het Rode Kruis. Kort daarna, op 5 mei, volgde de Duitse capitulatie.
14 uur geleden