IOC: Toekomst boksen op Spelen ligt in handen nationale bonden
LAUSANNE (ANP/RTR) - Om boksen in 2028 alsnog op het programma van de Olympische Spelen van Los Angeles te krijgen is het woord nu aan de nationale boksbonden. Dat zei vertrekkend voorzitter Thomas Bach van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) op een persconferentie in Lausanne.
Het IOC schorste de internationale boksbond IBA in 2019 om bestuurlijke, financiële en ethische kwesties. Het olympisch bestuursorgaan betrok de bond niet bij het organiseren van de boksevenementen tijdens de Spelen van Tokio in 2021, voordat het de IBA haar erkenning ontnam, een uiterst zeldzame stap van het IOC.
Onder leiding van de Nederlander Boris van der Vorst is World Boxing nu de leidende organisatie met inmiddels 55 aangesloten landen. Dat moeten er meer worden, aldus Bach. "Het ligt in de handen van de nationale boksbonden of ze willen dat hun atleten de kans krijgen om olympische medailles te winnen of niet", vertelde de Duitser, wiens voorzitterschap in maart eindigt, na een vergadering van het dagelijks bestuur in Lausanne. "We zien bij een aantal boksbonden wel beweging."
Voor het IOC is World Boxing vooralsnog de enige organisatie die ervoor kan zorgen dat boksen niet van de Spelen verdwijnt. Volgend jaar volgt daarover een definitief besluit. "We houden dit in de gaten en als het zover is, moeten we beoordelen of er in het boksen sprake kan zijn van een erkenning of voorlopige erkenning van een internationale federatie", aldus Bach."Het kan de IBA niet zijn. Dat verhaal is over."
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink is bij zijn debuut op de Olympische Spelen in de tweemansbob als tiende geëindigd. De 26-jarige Noord-Hollander kwam na vier runs in het Cortina Sliding Centre tot een totaaltijd van 3.43,32. Daarmee was hij 3,62 seconden langzamer dan de Duitse winnaar Johannes Lochner.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is dinsdag bij de Olympische Spelen in het medailleklassement op de vierde plaats blijven staan. De langebaanschaatssters Joy Beune, Marijke Groenewoud en Antoinette Rijpma-de Jong eindigden op de ploegenachtervolging als tweede en bezorgden Nederland zo de zesde zilveren medaille in Milaan.
4 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen komt donderdag en vrijdagmiddag in actie tijdens de laatste testdagen van de Formule 1 in Bahrein. Dat meldde zijn team Red Bull dinsdag.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Hoewel de schaatssters genoegen moesten nemen met zilver op de ploegenachtervolging bij de Spelen van Milaan, was Joy Beune blij dat ze naar huis gaat met een medaille. "Het is zilver geworden en ik ben daar supertrots op. Ik heb iets tastbaars om mijn nek hangen", zei ze na de verloren finale tegen Canada met teamgenoten Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud.
5 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De eigenaar van de Oekraïense voetbalclub Sjachtar Donetsk heeft 180.000 euro gedoneerd aan de 27-jarige skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj. Dat deed hij omdat de sporter was gediskwalificeerd voor de Winterspelen in Milaan-Cortina vanwege het dragen van een helm met afbeeldingen van Oekraïense sporters die zijn omgekomen in de oorlog met Rusland. Dat maakte de voetbalclub dinsdag bekend.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker vertrok voor de wedstrijd om de bronzen medaille op de ploegenachtervolging op de Spelen uit het stadion om zich op te frissen voor een eventuele huldiging. Dat vertelde de 29-jarige rijder van team Reggeborgh toen hij weer terugkeerde in het Milano Speed Skating Stadium.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Rintje Ritsma is "tevreden" met een zilveren medaille voor de vrouwen en "trots" op de mannen die vierde zijn geëindigd. Dat zei de bondscoach van de schaatsers in Milaan bij de NOS.
6 uur geleden