Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IOC: Toekomst boksen op Spelen ligt in handen nationale bonden

IOC: Toekomst boksen op Spelen ligt in handen nationale bonden

LAUSANNE (ANP/RTR) - Om boksen in 2028 alsnog op het programma van de Olympische Spelen van Los Angeles te krijgen is het woord nu aan de nationale boksbonden. Dat zei vertrekkend voorzitter Thomas Bach van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) op een persconferentie in Lausanne.

Het IOC schorste de internationale boksbond IBA in 2019 om bestuurlijke, financiële en ethische kwesties. Het olympisch bestuursorgaan betrok de bond niet bij het organiseren van de boksevenementen tijdens de Spelen van Tokio in 2021, voordat het de IBA haar erkenning ontnam, een uiterst zeldzame stap van het IOC.

Onder leiding van de Nederlander Boris van der Vorst is World Boxing nu de leidende organisatie met inmiddels 55 aangesloten landen. Dat moeten er meer worden, aldus Bach. "Het ligt in de handen van de nationale boksbonden of ze willen dat hun atleten de kans krijgen om olympische medailles te winnen of niet", vertelde de Duitser, wiens voorzitterschap in maart eindigt, na een vergadering van het dagelijks bestuur in Lausanne. "We zien bij een aantal boksbonden wel beweging."

Voor het IOC is World Boxing vooralsnog de enige organisatie die ervoor kan zorgen dat boksen niet van de Spelen verdwijnt. Volgend jaar volgt daarover een definitief besluit. "We houden dit in de gaten en als het zover is, moeten we beoordelen of er in het boksen sprake kan zijn van een erkenning of voorlopige erkenning van een internationale federatie", aldus Bach."Het kan de IBA niet zijn. Dat verhaal is over."

Meer uit Sport

Kickbokser Kromah verdedigt in juni voor het eerst wereldtitel

ROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.

2 uur geleden
Chicago Bulls ontslaat guard Ivey om 'schadelijk' gedrag

CHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".

3 uur geleden
Eerste kaarten Olympische Spelen van LA op 9 april in de verkoop

LOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.

16 uur geleden
Tennisser De Jong uitgeschakeld in eerste ronde Marrakech

MARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.

16 uur geleden
Keniaanse atleet Korir vijf jaar geschorst om doping

MONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.

23 uur geleden
Tennisser De Jong nog net in top 100 wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.

1 dag geleden
Tennisser Sinner wint in Miami derde masterstoernooi op rij

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.

1 dag geleden