Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IOC: Toekomst boksen op Spelen ligt in handen nationale bonden

IOC: Toekomst boksen op Spelen ligt in handen nationale bonden

LAUSANNE (ANP/RTR) - Om boksen in 2028 alsnog op het programma van de Olympische Spelen van Los Angeles te krijgen is het woord nu aan de nationale boksbonden. Dat zei vertrekkend voorzitter Thomas Bach van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) op een persconferentie in Lausanne.

Het IOC schorste de internationale boksbond IBA in 2019 om bestuurlijke, financiële en ethische kwesties. Het olympisch bestuursorgaan betrok de bond niet bij het organiseren van de boksevenementen tijdens de Spelen van Tokio in 2021, voordat het de IBA haar erkenning ontnam, een uiterst zeldzame stap van het IOC.

Onder leiding van de Nederlander Boris van der Vorst is World Boxing nu de leidende organisatie met inmiddels 55 aangesloten landen. Dat moeten er meer worden, aldus Bach. "Het ligt in de handen van de nationale boksbonden of ze willen dat hun atleten de kans krijgen om olympische medailles te winnen of niet", vertelde de Duitser, wiens voorzitterschap in maart eindigt, na een vergadering van het dagelijks bestuur in Lausanne. "We zien bij een aantal boksbonden wel beweging."

Voor het IOC is World Boxing vooralsnog de enige organisatie die ervoor kan zorgen dat boksen niet van de Spelen verdwijnt. Volgend jaar volgt daarover een definitief besluit. "We houden dit in de gaten en als het zover is, moeten we beoordelen of er in het boksen sprake kan zijn van een erkenning of voorlopige erkenning van een internationale federatie", aldus Bach."Het kan de IBA niet zijn. Dat verhaal is over."

Meer uit Sport

Van de Bunt pakt op OKT tweede olympisch ticket op 10 kilometer

HEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Thialf ook gekwalificeerd op de 10 kilometer voor de Spelen van Milaan. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 12.36,35 een klasse apart. Jorrit Bergsma werd tweede met 12.45,52 en mag hopen op het tweede olympisch ticket op de 10 kilometer en zijn vierde deelname aan de Olympische Spelen.

42 minuten geleden
Noor Carlsen wint voor zesde keer wereldtitel snelschaken

DOHA (ANP/RTR) - Magnus Carlsen heeft zondag zijn zesde wereldtitel snelschaken gewonnen. De 35-jarige Noor deed dat in Doha in Qatar.

44 minuten geleden
Kok pakt olympisch ticket op 500 meter, Leerdam tweede

HEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen haar tweede ticket voor de Spelen van Milaan veroverd. De regerend wereldkampioene op de 500 meter was in de eerste omloop op die afstand op het OKT veruit de beste met 36,87 en ging zelfs niet van start in de tweede omloop.

48 minuten geleden
Kyrgios wint 'Battle of the Sexes' in het tennis van Sabalenka

DUBAI (ANP) - De Australische tennisser Nick Kyrgios (30) heeft de 'Battle of the Sexes' gewonnen van de Belarussische Aryna Sabalenka (27). De nummer 671 van de wereld bij de mannen was in de Coca-Cola Arena van Dubai in twee sets te sterk voor de nummer 1 bij de vrouwen: 6-3 6-3. Er is niet bekendgemaakt hoeveel geld de winnaar van de demonstratiewedstrijd verdiende.

2 uur geleden
Kok op OKT beste op eerste 500 meter met baanrecord

HEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen de beste tijd gereden op de eerste 500 meter. De 25-jarige regerend wereldkampioene van Reggeborgh was met 36,87 ruim sneller dan Jutta Leerdam en Isabel Grevelt. Kok dook onder haar eigen baanrecord van 36,97.

3 uur geleden
Nys klopt Del Grosso in wereldbekerveldrit Dendermonde

DENDERMONDE (ANP) - De Belg Thibau Nys heeft de achtste cross uit de wereldbeker gewonnen. Op het snelle parcours in Dendermonde was Nys in de sprint sneller dan Nederlands kampioen Tibor Del Grosso. De Belg Laurens Sweeck, de leider in het wereldbekerklassement, werd derde.

4 uur geleden
Brand is ook in wereldbekercross Dendermonde iedereen te snel af

DENDERMONDE (ANP) - Lucinda Brand heeft ook de achtste veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Dordtse van Baloise Glowi Lions had ook in Dendermonde weinig te vrezen van de concurrentie. Brand reed het grootste deel van de wedstrijd alleen voorop. Van de zeven voorgaande wereldbekercrossen dit seizoen had ze er zes gewonnen; één keer deed ze niet mee.

6 uur geleden