Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IOC: Toekomst boksen op Spelen ligt in handen nationale bonden

IOC: Toekomst boksen op Spelen ligt in handen nationale bonden

LAUSANNE (ANP/RTR) - Om boksen in 2028 alsnog op het programma van de Olympische Spelen van Los Angeles te krijgen is het woord nu aan de nationale boksbonden. Dat zei vertrekkend voorzitter Thomas Bach van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) op een persconferentie in Lausanne.

Het IOC schorste de internationale boksbond IBA in 2019 om bestuurlijke, financiële en ethische kwesties. Het olympisch bestuursorgaan betrok de bond niet bij het organiseren van de boksevenementen tijdens de Spelen van Tokio in 2021, voordat het de IBA haar erkenning ontnam, een uiterst zeldzame stap van het IOC.

Onder leiding van de Nederlander Boris van der Vorst is World Boxing nu de leidende organisatie met inmiddels 55 aangesloten landen. Dat moeten er meer worden, aldus Bach. "Het ligt in de handen van de nationale boksbonden of ze willen dat hun atleten de kans krijgen om olympische medailles te winnen of niet", vertelde de Duitser, wiens voorzitterschap in maart eindigt, na een vergadering van het dagelijks bestuur in Lausanne. "We zien bij een aantal boksbonden wel beweging."

Voor het IOC is World Boxing vooralsnog de enige organisatie die ervoor kan zorgen dat boksen niet van de Spelen verdwijnt. Volgend jaar volgt daarover een definitief besluit. "We houden dit in de gaten en als het zover is, moeten we beoordelen of er in het boksen sprake kan zijn van een erkenning of voorlopige erkenning van een internationale federatie", aldus Bach."Het kan de IBA niet zijn. Dat verhaal is over."

Meer uit Sport

Andrejeva verslaat Kostjoek en bereikt finale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.

2 uur geleden
Verstappen voorzichtig over kansen bij Grand Prix van Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.

2 uur geleden
3x3-basketbalsters na twee zeges naar kwartfinales op WK

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.

21 uur geleden
Bisschops wint 100 meter in Finland, zilver Schilder met kogel

TURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.

22 uur geleden
Vollering wint vijfde Giro-rit, Van der Breggen behoudt roze

SANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.

1 dag geleden
Titelfavoriet Sabalenka strandt in kwartfinale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.

1 dag geleden
Qualifier Chwalińska stunt en bereikt halve finale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.

1 dag geleden