IOC stelt beslissing over negen nieuwe olympische sporten uit
PARIJS (ANP) - Er komt voorlopig nog geen aanbeveling over de nieuwe sporten die op de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles hun intrede maken. Het Internationaal Olympisch Comité heeft een beslissing hierover uitgesteld omdat er nog discussies over het programma gaande zijn met het organisatiecomité.
De negen sporten die een plekje op het programma van Los Angeles 2028 willen zijn: cricket, karate, kickboksen, honkbal/softbal, lacrosse, breakdance, squash, flag football en motorsport.
Flag football is een soort american football, maar dan zonder lichamelijk contact. De spelers dragen vlaggetjes die moeten worden afgepakt. Lacrosse is vooral populair in Canada en de Verenigde Staten. Bij deze sport dragen de spelers een stick met aan het uiteinde een netje, waarmee een bal moeten worden gegooid.
Kartrace
Het is nog onduidelijk welke vorm van motorsport olympisch moeten worden. De internationale autosportfederatie FIA dringt al jaren aan om karten toe te voegen aan het olympisch programma.
Van de negen sporten die meedingen naar de Spelen van 2028 maakten honkbal/softbal en karate deel uit van de vorige Spelen van 2021 in Tokio. Deze twee sporten ontbreken op de komende spelen van 2024 in Parijs. Breakdance maakt als extra sport zijn olympische debuut in Parijs.
Meer uit Sport
MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
9 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
9 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
12 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
13 uur geledenMONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
15 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
1 dag geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
1 dag geleden