Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IOC schuift besluit over deelname Russen aan Spelen voor zich uit

IOC schuift besluit over deelname Russen aan Spelen voor zich uit

LAUSANNE (ANP) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) schuift een beslissing over de deelname van sporters uit Rusland en Belarus aan de Olympische Spelen voor zich uit. Voorzitter Thomas Bach zei na een bestuursvergadering van het IOC in Lausanne dat de sancties tegen beide landen voorlopig van kracht blijven.

"We hebben het vandaag niet gehad over de mogelijke deelname van sporters uit Rusland en Belarus aan de Spelen van Parijs 2024", zei Bach. "Het IOC behoudt zich het recht voor om daar op een geschikt moment over te beslissen." De IOC-voorzitter benadrukte dat sporters uit de twee landen nog steeds geweerd zouden kunnen worden in Parijs als ze wel hebben voldaan aan de internationale kwalificatie-eisen.

"Sorry dat ik niet concreter kan zijn", zei Bach. "We houden de situatie scherp in de gaten, zodat we een weloverwogen beslissing kunnen nemen in deze extreem complexe situatie. Niemand weet wat er morgen gebeurt, of volgende week of over negen maanden. Als de tijd daar rijp voor is, nemen we een beslissing. We zijn daarbij niet gebonden aan de resultaten in kwalificatiewedstrijden."

Strikte regels

Kort na het uitbreken van de oorlog in Oekraïne, begin vorig jaar, legde het IOC sancties op aan Rusland en bondgenoot Belarus. Zo mogen beide landen geen internationale sportevenementen huisvesten. Russische en Belarussische sporters mogen alleen onder neutrale vlag meedoen aan internationale sportevenementen. Het IOC onderzoekt of dat ook kan gelden tijdens de Spelen van volgend jaar in Parijs en de Winterspelen van 2026 in Italië.

In heel wat sporten is de kwalificatieperiode voor de Zomerspelen al begonnen. Het IOC heeft strikte eisen opgesteld voor individuele sporters uit Rusland en Belarus om daaraan mee te doen. Zo is dat alleen toegestaan onder neutrale vlag en als ze geen enkele uiting van hun land dragen. Sporters die de oorlog actief steunen of in dienst zijn bij het leger of veiligheidsdiensten, zijn sowieso niet welkom op internationale sportevenementen. Officials en bestuurders uit Rusland en Belarus mogen zich daar van het IOC ook niet laten zien. De internationale boksbond IBA negeert die regels van het IOC.

De Nederlandse sportkoepel NOC*NSF steunt de lijn van het internationale comité om te onderzoeken of Russen en Belarussen onder neutrale vlag kunnen meedoen. "Ons hart is bij Oekraïne. Maar de sporters staan centraal, zij werken jarenlang naar dit evenement toe", zei een woordvoerster van NOC*NSF maandag al. "Het is een worsteling waar de hele sportwereld in toenemende mate mee te maken krijgt."

Meer uit Sport

Schaker Van Foreest houdt zicht op eerste plek in Wijk aan Zee

WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft op het Tata Steel Chess Tournament remise gespeeld tegen de Oezbeek Javokhir Sindarov. Hij blijft door dat resultaat gedeeld tweede, samen met Sindarov en de Duitser Matthias Bluebaum, die woensdag van Anish Giri won.

45 minuten geleden
Zwemmers Weertman en Kromowidjojo toegetreden tot Hall of Fame

NIEUWEGEIN (ANP) - Ferry Weertman en Ranomi Kromowidjojo zijn toegetreden tot de International Swimming Hall of Fame (ISHOF). Daarmee behoren de voormalige zwemmers tot een select gezelschap Nederlanders dat deze internationale erkenning ontvangt. Maarten van der Weijden, Monique Wildschut, Irene van der Laan en Judith van Berkel gingen hen voor.

1 uur geleden
Atlete Hassan in april weer van start in marathon van Londen

LONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan (33) zal op 26 april van start gaan in de marathon van Londen. Hassan maakte in 2023 in Londen haar debuut op de marathon. Ondanks dat ze onderweg even moest stoppen vanwege kramp, wist ze haar eerste marathon meteen winnend af te sluiten.

3 uur geleden
Bokser Fury keert terug in de ring voor gevecht met Makhmudov

MANCHESTER (ANP/RTR) - De vorig jaar gestopte Britse bokser Tyson Fury keert opnieuw terug in de ring. De 37-jarige voormalige wereldkampioen zwaargewicht neemt het op 11 april op tegen de Rus Arslanbek Makhmudov.

3 uur geleden
WK beachvolleybal 2027 wil stadion op de Hofvijver in Den Haag

UTRECHT (ANP) - Het WK beachvolleybal van 2027 in Nederland vindt plaats op een aantal "iconische locaties" in de speelsteden Den Haag, Amsterdam, Apeldoorn en Rotterdam. Dat meldt volleybalbond Nevobo in een persbericht. De organisatie hoopt onder meer in Den Haag te spelen in een stadion op de Hofvijver, net als in 2015.

8 uur geleden
Sinner treft Djokovic in Australië na simpele zege op Shelton

MELBOURNE (ANP/AFP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zonder problemen de halve finales van de Australian Open bereikt. De winnaar van de vorige twee edities was in Melbourne met 6-3 6-4 6-4 te sterk voor de Amerikaan Ben Shelton.

8 uur geleden
Tennissters steunen Gauff in roep om meer privacy in Melbourne

MELBOURNE (ANP/RTR) - Coco Gauff krijgt veel bijval van andere toptennissters na haar woedeuitbarsting van dinsdag op de Australian Open. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld klaagde over het gebrek aan privacy in Melbourne en daar zijn haar landgenotes Amanda Anisimova en Jessica Pegula en de Poolse Iga Swiatek het mee eens. "De vraag is of we tennissers zijn of dieren in de dierentuin, die zelfs in de gaten worden gehouden als ze naar de wc gaan", zei Swiatek.

9 uur geleden