IOC schorst Guatemala en geeft India laatste waarschuwing
LAUSANNE (ANP) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft Guatemala geschorst. Volgens het IOC handelt het nationaal comité van het land uit Midden-Amerika niet volgens de regels van het olympisch manifest. Sporters uit Guatemala mogen daardoor voorlopig niet onder de naam en vlag van hun land meedoen aan internationale evenementen. Guatemala krijgt gedurende de schorsing ook geen financiële steun.
India kreeg een laatste waarschuwing van het IOC tijdens een bestuursvergadering in Lausanne. De bestuursleden besloten de voor in mei 2023 geplande IOC-sessie in de Indiase stad Mumbai uit te stellen, om India zo onder druk te zetten. Het olympisch comité van dat land moet zo snel mogelijk bestuursverkiezingen houden en de interne problemen oplossen, anders gaat het IOC op zoek naar een andere locatie voor de grote ledenvergadering van volgend jaar. India huisvestte de IOC-sessie voor het laatst in 1986 in New Delhi.
Het IOC-bestuur maakt zich nog steeds zorgen om de situatie bij de internationale boksbond IBA, onder meer vanwege de financiële afhankelijkheid van de IBA van het Russische aardgasbedrijf Gazprom. Volgens het IOC doet de boksbond te weinig om de interne problemen op te lossen.
Boris van der Vorst, de voorzitter van de Nederlandse boksbond, wil graag voorzitter worden van de IBA. Hij werd in mei vlak voor de verkiezingen echter geschorst. Van der Vorst ging met succes in beroep bij het internationale sporttribunaal CAS. De IBA beslist op een speciaal congres of er nieuwe verkiezingen komen. Het IOC dreigt boksen na de Spelen van Parijs 2024 als olympische sport te schrappen. Boksen staat momenteel niet op het programma voor Los Angeles 2028.
Meer uit Sport
HENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.
15 uur geledenHOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.
1 dag geledenHOEI (ANP) - Het wielertalent Paul Seixas heeft bij zijn eerste deelname de 90e editie van de Waalse Pijl op zijn naam geschreven. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM kwam na 200 kilometer als eerste aan op de Muur van Hoei, voor de Zwitser Mauro Schmid en de Brit Ben Tulett.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - De Noorse schaatser Bjørn Magnussen heeft voor een jaar getekend bij Team Essent, de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie. De 28-jarige Magnussen beleefde afgelopen seizoen zijn beste tot nu toe met de 6e plaats op de WK sprint, 13e op de olympische 500 meter en 21e op de 1000 meter in Milaan.
1 dag geledenMADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.
2 dagen geledenDEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.
2 dagen geleden