IOC presenteert definitieve versie 'coronadraaiboek' voor Spelen
LAUSANNE (ANP) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft het definitieve handboek vol regels gepresenteerd waar sporters en officials zich gedurende de Olympische Spelen aan moeten houden. In de derde editie staan enkele wijzigingen en toevoegingen ten opzichte van de vorige twee handboeken. De sporters moeten zich, zoals al bekend was, gedurende de Spelen dagelijks laten testen op het coronavirus.
Iedereen die naar Japan reist voor de Spelen moet zich binnen 96 uur voor vertrek twee keer laten testen. Bij aankomst wacht een zogeheten speekseltest op de luchthaven. In de eerste drie dagen moet iedereen (sporters, officials, trainers, journalisten) dagelijks zo'n speekseltest doen. Voor de sporters en officials blijft dat tijdens de Spelen dagelijkse routine.
Wie zich niet aan alle regels houdt uit het handboek, dat bestaat uit zeventig pagina's, kan zelfs gediskwalificeerd worden van de Spelen. Na de eerste 'overtreding' volgt een waarschuwing. Daarna kan de accreditatie, die nodig is om toegang te krijgen tot alle olympische locaties, tijdelijk worden ingetrokken. In het uiterste geval volgen uitsluiting van de Spelen en diskwalificatie. Het IOC dreigt ook met financiële consequenties.
Groot belang
Het handboek is door het olympisch comité opgesteld in samenspraak met wetenschappers, sportorganisaties en de Japanse partners van het IOC. "Niet iedereen kent de regels", zegt directeur Christophe Dubi van het IOC. "Het is van groot belang dat de maatregelen die in het draaiboek staan gerespecteerd worden, om de Spelen veilig te houden voor alle deelnemers en de Japanse bevolking."
De Spelen, die met een jaar zijn uitgesteld vanwege het coronavirus, beginnen officieel op 23 juli in Tokio.
Meer uit Sport
OKLAHOMA CITY (ANP/RTR/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben voor het eerst sinds 2014 de finale van de Amerikaanse profcompetitie NBA bereikt. De ploeg uit Texas won de best-of-seven-serie tegen titelverdediger Oklahoma City Thunder in de finale van de Western Conference met 4-3, na een 111-103-zege in de beslissende uitwedstrijd.
2 uur geledenRAMONA (ANP) - Ruben Rolvink heeft bij internationale werpwedstrijden in het Amerikaanse Ramona (Oklahoma) het Nederlandse record bij het discuswerpen verbeterd. De 23-jarige atleet kwam met de discus van 2 kilogram tot een afstand van 70,23 meter. Het is de eerste keer dat een Nederlandse man de grens van 70 meter doorbreekt.
2 uur geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.
8 uur geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Titelverdedigster Coco Gauff is uitgeschakeld op Roland Garros. De 22-jarige Amerikaanse verloor in de derde ronde van de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Anastasia Potapova (25): 4-6 7-6 (1) 6-4.
13 uur geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de eerste draagster van de roze leiderstrui in de Ronde van Italië voor vrouwen. De 27-jarige Nederlandse topsprintster van SD Worx-Protime was na de eerste etappe over 139 kilometer veruit de snelste van het peloton in de straten van Ravenna.
14 uur geledenPIANCAVALLO (ANP) - Thymen Arensman heeft zijn vierde plaats in het algemeen klassement van de Giro d'Italia met succes verdedigd. Op de steile slotklim naar Piancavallo wist de 26-jarige Nederlander van Netcompany Ineos zijn voorsprong op de Canadees Derek Gee te behouden, maar slaagde hij er niet in tijd te winnen op de Australiër Jai Hindley.
16 uur geleden