IOC praat met president Oekraïne over organisatie Winterspelen
KIEV (ANP) - Oekraïne wil in de toekomst de Olympische Winterspelen organiseren. Dat heeft president Volodimir Zelenski gezegd tegen Thomas Bach. De voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité was afgelopen weekeinde in Kiev om het 30-jarig bestaan van het nationaal olympisch comité van Oekraïne te vieren.
Zelenski sprak richting Bach de waardering uit over het verloop van de Olympische Spelen in Tokio en zei verder dat zijn land "vastbesloten" is gastheer te worden van de Winterspelen. Oekraïne stuurt binnenkort een delegatie naar het hoofdkwartier van het IOC in Lausanne om een dialoog aan te gaan.
Bach zei het initiatief te verwelkomen "gezien de grote sporttraditie van Oekraïne en na het zien van een zeer indrukwekkende presentatie van de meest recente sportinfrastructuur".
Voormalig polsstokhoogspringer Sergei Boebka vergezelde Bach tijdens zijn bezoek aan Kiev.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar leiding op de NK sprint in Heerenveen uitgebouwd met de winst op de eerste 1000 meter. De 28-jarige Schulting was eerder op zaterdag ook al de beste op de eerste 500 meter.
2 uur geledenNINOVE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft bij zijn debuut in de Omloop Het Nieuwsblad direct overtuigend gewonnen. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech, die in de openingskoers van het Belgische voorjaar zijn rentree op de weg beleefde, maakte het verschil op de Muur van Geraardsbergen. In de resterende 16 kilometer soleerde de 31-jarige Nederlander onbedreigd naar de finish in Ninove.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft de eerste 500 meter van het NK sprint op haar naam geschreven. Ze kwam na 37,24 seconden over de finish in ijsstadion Thialf. Marrit Fledderus klokte de tweede tijd (37,39) en Isabel Grevelt werd derde (37,73).
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker heeft de macht gegrepen op het NK allround. Hij won de 5000 meter in 6.10,47 en gaat na twee afstanden aan de leiding in ijsstadion Thialf.
4 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich afgemeld voor de finale van het toernooi van Dubai. De beste tennisser van Nederland heeft te veel last van een hamstringblessure. De Rus Daniil Medvedev heeft daardoor de titel gepakt.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud staat na twee afstanden aan de leiding van het NK allround. De olympisch kampioen op de massastart won de 3000 meter in ijsstadion Thialf in Heerenveen (3.56,65).
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn is uit protest niet van start gegaan bij het NK allround in Heerenveen. De winnares van het zilver op de 5000 meter van de Winterspelen meldde zich af voor de 3000 meter nadat ze de 500 meter nog wel had gereden.
5 uur geleden