IOC praat met president Oekraïne over organisatie Winterspelen
KIEV (ANP) - Oekraïne wil in de toekomst de Olympische Winterspelen organiseren. Dat heeft president Volodimir Zelenski gezegd tegen Thomas Bach. De voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité was afgelopen weekeinde in Kiev om het 30-jarig bestaan van het nationaal olympisch comité van Oekraïne te vieren.
Zelenski sprak richting Bach de waardering uit over het verloop van de Olympische Spelen in Tokio en zei verder dat zijn land "vastbesloten" is gastheer te worden van de Winterspelen. Oekraïne stuurt binnenkort een delegatie naar het hoofdkwartier van het IOC in Lausanne om een dialoog aan te gaan.
Bach zei het initiatief te verwelkomen "gezien de grote sporttraditie van Oekraïne en na het zien van een zeer indrukwekkende presentatie van de meest recente sportinfrastructuur".
Voormalig polsstokhoogspringer Sergei Boebka vergezelde Bach tijdens zijn bezoek aan Kiev.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.
10 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de 32e keer op rij een wedstrijd op een masterstoernooi gewonnen. De Italiaan verbrak daarmee het record van de Serviër Novak Djokovic, die in 2011 tot 31 achtereenvolgende zeges kwam.
13 uur geledenROME (ANP/RTR) - Tennisser Luciano Darderi heeft zich bij het masterstoernooi van Rome voor de halve finale geplaatst. De Italiaan rekende in een partij die tot diep na middernacht duurde af met de Spaanse tiener Rafael Jodar: 7-6 (5) 5-7 6-0.
18 uur geledenPOTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.
1 dag geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
2 dagen geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
2 dagen geleden