IOC onderzoekt hoe het atleten uit Rusland weer kan toelaten
LAUSANNE (ANP/DPA) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) onderzoekt hoe het atleten uit Rusland en Belarus weer kan toelaten tot internationale wedstrijden en uiteindelijk ook tot de Olympische Spelen van Parijs in 2024. Ondertussen blijven de sancties tegen de twee landen en hun regeringen in stand.
IOC-voorzitter Thomas Bach zei op een persconferentie dat de zaak uitvoerig is besproken in de bestuursvergadering. Op een overleg vrijdag en ook daarna zal het IOC verder advies inwinnen over de kwestie met afgevaardigden van de atleten, de internationale sportfederaties en de nationale olympische bonden.
Na de Russische invasie in Oekraïne op 24 februari, die werd gesteund door Belarus, legde het IOC sancties op aan beide landen en deed de aanbeveling aan de internationale sportfederaties dat Russische atleten niet mochten deelnemen of alleen zonder hun nationale symbolen.
"De olympische beweging moet een verbindende kracht zijn en niet verdelen", zei Bach. "We moeten naar manieren zoeken om dit dilemma te overwinnen en trouw te blijven aan onze missie. De sancties blijven van kracht, maar we moeten ook de integriteit van de internationale evenementen bewaken. Internationale competities moeten voor iedereen eerlijk zijn."
Meer uit Sport
LOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.
2 uur geledenMARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.
3 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
13 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.
22 uur geledenAUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.
1 dag geleden