Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IOC: Olympische Spelen 2021 niet afhankelijk van vaccin

IOC: Olympische Spelen 2021 niet afhankelijk van vaccin

MELBOURNE (ANP) - Het doorgaan van de Olympische Spelen en Paralympische Spelen van 2021 in Tokio is niet geheel afhankelijk van het tijdig vinden van een vaccin tegen het coronavirus. Dat zegt John Coates, lid van het Internationaal Olympisch Comité. "Maar een vaccin zou uiteraard wel helpen", voegde hij daaraan toe.

"Met de wereldgezondsheidorganisatie WHO hebben we de afspraak dat we doorgaan met de voorbereidingen", vervolgt de Australiër. "Er zijn meerdere mogelijkheden die tot een oplossing kunnen leiden. We proberen ons overal op voor te bereiden. Dat neemt niet weg dat de gezondheid van alle betrokken mensen op de eerste plaats staat."

Coates reageerde daarmee op de woorden van voorzitter Yoshitake Yokokura van de Japanse gezondheidsorganisatie die zei dat zonder een goed vaccin het ook volgend jaar lastig is om de Olympische Spelen in Tokio te houden.

Discussie

Ook de Japanse premier Shinzo Abe mengde zich in de discussie. "Wij streven naar Olympische Spelen en Paralympische Spelen die veilig toegankelijk zijn voor deelnemers en publiek. Dat kan alleen als het virus onder controle is. Of dat gaat lukken valt nu nog niet te zeggen. We doen in elk geval ons uiterste best."

Oorspronkelijk zouden de Olympische Spelen de komende zomer in Tokio zijn, maar dat ging niet door wegens de wereldwijde uitbraak van het virus.

Meer uit Sport

Griekspoor naar laatste vier op grastoernooi Mallorca

SANTA PONÇA (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft de laatste vier bereikt op het grastoernooi van Mallorca. De als vierde geplaatste tennisser won in twee sets van de Canadees Gabriel Diallo: 6-4 6-4.

29 minuten geleden
Franse wielrenner Gaudu meldt zich af voor Tour de France

PARIJS (ANP) - De Franse wielrenner David Gaudu start niet in de Tour de France. De 28-jarige klassementsrenner heeft met zijn ploeg Groupama-FDJ besloten de Tour over te slaan, omdat zijn vorm niet goed genoeg is, zo heeft hij zelf gemeld aan het Franse persbureau AFP.

2 uur geleden
Volleyballers verliezen van Argentinië in Nations League

BELGRADO (ANP) - De Nederlandse volleyballers zijn de tweede week van de Nations League begonnen met een nederlaag. De ploeg van bondscoach Joel Banks ging in Belgrado in drie sets onderuit tegen Argentinië: 0-3 (20-25 14-25 22-25).

19 uur geleden
Hassan loopt marathon van Sydney en slaat WK Tokio over

NIJMEGEN (ANP) - Sifan Hassan bereidt zich voor op de marathon van Sydney op 31 augustus. Dat meldt haar management Global Sports. Het wordt haar zesde race over de klassieke afstand van 42,195 kilometer. De Nederlandse atlete veroverde vorig jaar in Parijs olympisch goud op de marathon en werd als eerste Nederlander gekozen tot beste atlete van de wereld.

1 dag geleden
Hoole opnieuw Nederlands kampioen tijdrijden

SURHUISTERVEEN (ANP) - Daan Hoole heeft zijn Nederlandse titel tijdrijden geprolongeerd. De 26-jarige renner van Lidl-Trek was de snelste op het traject van 36,8 kilometer in Surhuisterveen. Hij klokte 36.20 minuten en was 20 seconden sneller dan Dylan van Baarle (36.40). Axel van der Tuuk reed naar het brons in een tijd van 36.45.

1 dag geleden
Atlete Bol derde op 400 meter vlak in Gouden Spike Ostrava

OSTRAVA (ANP) - Femke Bol heeft haar eerste uitstapje naar de 400 meter vlak in dit buitenseizoen niet kunnen bekronen met een overwinning. De specialiste op de 400 meter horden eindigde bij de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava als derde in 49,98 seconden.

1 dag geleden
Bredewold onttroont Markus als Nederlands kampioene tijdrijden

SURHUISTERVEEN (ANP) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft Riejanne Markus onttroond als Nederlands kampioene tijdrijden. De 25-jarige Bredewold verraste in de titelstrijd over 32 kilometer in Surhuisterveen met de beste tijd (40.23 minuten). Markus, die de afgelopen twee jaar de titel veroverde, gaf negen seconden toe op Bredewold en moest genoegen nemen met het zilver (40.32). Lieke Nooijen (40.57) fietste naar het brons.

1 dag geleden