IOC neemt tijd voor beslissing over deelname Russen aan Spelen
LAUSANNE (ANP) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft geen haast met het nemen van een besluit over deelname van Russische en Belarussische atleten aan de Spelen van Parijs 2024. "We zullen op het juiste moment daarover beslissen", zei IOC-woordvoerder Mark Adams na een dag vergaderen met het bestuur in Lausanne. "We kijken hoe de zaken zich ontwikkelen."
Het IOC strafte Rusland en bondgenoot Belarus na de inval van de Russen in Oekraïne in februari 2022. Sporters uit die landen werden geweerd in de meeste sporten. Maar eerder dit jaar deed de olympische organisatie een oproep aan de internationale sportbonden de boycot op te heffen en Russen en Belarussen weer toe te laten als neutrale sporters en onder voorwaarden. Een aantal bonden gaf gehoor aan die oproep.
De oproep gold echter niet de Olympische Spelen, die over ruim een jaar in Parijs beginnen. "Ik denk dat het een flexibele beslissing moet zijn, omdat de situatie kan veranderen. We besluiten als de tijd er rijp voor is", aldus Adams. "Bonden zijn zelfstandig en kunnen hun eigen beslissing nemen. We hopen wel dat ze onze adviezen volgen. Een aantal doet dat al."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A verstevigd. De ploeg won de thuiswedstrijd tegen Juventus (3-2) en heeft nu 8 punten meer dan AC Milan, dat een duel minder heeft gespeeld.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de Olympische Spelen opnieuw een gouden medaille behaald. De 24-jarige Nederlander was na de 1000 meter ook de beste op de 1500 meter. Van 't Wout komt in Milaan ook nog in actie op de 500 meter.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben zich bij de Olympische Spelen opnieuw gekwalificeerd voor de finale van de aflossing. Kopvrouw Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap eindigden in de eerste halve finale als eerste.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen zonder problemen de kwartfinale op de 1000 meter bereikt. De winnares van goud op de 500 meter was in de vierde van acht voorronden veruit de snelste.
10 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos is er na haar bronzen medaille van vier jaar geleden in Beijing bij de Olympische Spelen niet opnieuw in geslaagd op het podium te eindigen. De 32-jarige Nederlandse beleefde in het Cortina Sliding Centre twee teleurstellende dagen en moest zich tevredenstellen met de dertiende plaats.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout is bij de Olympische Spelen doorgedrongen tot de halve finale op de 1500 meter. De 24-jarige Nederlander, die donderdag op de 1000 meter als eerste Nederlander goud won op een individuele afstand op de Spelen, was in de vierde van zes kwartfinales de snelste. Van 't Wout kwam geen moment in de problemen.
11 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos gaat niet opnieuw een olympische medaille winnen. Na het brons van vier jaar geleden tijdens de Spelen van Beijing staat de 32-jarige Nederlandse in Cortina d'Ampezzo na drie runs op de twaalfde plaats. Na de eerste twee runs op vrijdag nam ze nog de dertiende plek in.
12 uur geleden