IOC neemt tijd voor beslissing over deelname Russen aan Spelen
LAUSANNE (ANP) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft geen haast met het nemen van een besluit over deelname van Russische en Belarussische atleten aan de Spelen van Parijs 2024. "We zullen op het juiste moment daarover beslissen", zei IOC-woordvoerder Mark Adams na een dag vergaderen met het bestuur in Lausanne. "We kijken hoe de zaken zich ontwikkelen."
Het IOC strafte Rusland en bondgenoot Belarus na de inval van de Russen in Oekraïne in februari 2022. Sporters uit die landen werden geweerd in de meeste sporten. Maar eerder dit jaar deed de olympische organisatie een oproep aan de internationale sportbonden de boycot op te heffen en Russen en Belarussen weer toe te laten als neutrale sporters en onder voorwaarden. Een aantal bonden gaf gehoor aan die oproep.
De oproep gold echter niet de Olympische Spelen, die over ruim een jaar in Parijs beginnen. "Ik denk dat het een flexibele beslissing moet zijn, omdat de situatie kan veranderen. We besluiten als de tijd er rijp voor is", aldus Adams. "Bonden zijn zelfstandig en kunnen hun eigen beslissing nemen. We hopen wel dat ze onze adviezen volgen. Een aantal doet dat al."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - De Nederlandse schaatser Stijn van de Bunt ziet halverwege het WK allround Sander Eitrem als de grote favoriet voor de titel. De Noor reed met 6.01,61 op de 5000 meter het baanrecord van Patrick Roest uit de boeken en staat na de eerste dag tweede achter Jordan Stolz. De Amerikaan had eerder een grote voorsprong gepakt met de zege op de 500 meter in 34,22.
23 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt is na de eerste dag van het WK allround opgeklommen naar de zesde plaats. De 21-jarige schaatser eindigde op de 5000 meter als tweede achter Sander Eitrem, die met 6.01,61 het baanrecord van Patrick Roest uit de boeken reed en daarmee een groot deel van zijn achterstand op Jordan Stolz goedmaakte.
1 uur geledenSIENA (ANP) - Tadej Pogacar (27) heeft voor de vierde keer de Strade Bianche gewonnen. De Sloveense kopman van UAE Team Emirates was opnieuw een klasse apart in de Italiaanse wielerkoers van 203 kilometer met start en finish in Siena. De wereldkampioen kwam na een lange vlucht alleen over de streep met een voorsprong van een minuut op de Fransman Paul Seixas. De Mexicaan Isaac del Toro werd derde.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud was niet tevreden na haar 500 meter op het WK allround. Met een goede 3000 meter vond ze zich na twee afstanden terug op de derde plaats. "Ik heb een slechte afstand gehad. Ik mag er niet nog één hebben en moet er twee heel goed rijden", keek ze vooruit halverwege het WK na haar tweede tijd op de 3000 meter.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud staat na de eerste dag van het WK allround derde in het algemeen klassement. De 27-jarige schaatsster kwam op de tweede afstand, de 3000 meter, tot de tweede tijd met 3.57,37. Ragne Wiklund uit Noorwegen en Miho Takagi uit Japan gaan na de eerste dag gedeeld aan de leiding.
3 uur geledenMANSFIELD (ANP) - Arsenal heeft de kwartfinale van de FA Cup bereikt met een 2-1-uitoverwinning op Mansfield Town. Dat is de nummer 16 van de League One, het derde niveau van de Engelse voetbalpiramide.
4 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Paraskiër Niels de Langen kan zijn geluk niet op na zijn zilveren medaille op de afdaling. "Dit is wel een hele bijzondere", zei De Langen na de medailleceremonie telefonisch tegen het ANP. "Om zo de Spelen te beginnen, en met mensen op de tribune, dat is een onbeschrijfelijk gevoel."
4 uur geleden