IOC maakt zich zorgen om op tijd klaar zijn olympische bobbaan
MILAAN (ANP/AFP) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) is er niet gerust op dat de olympische bobsleebaan voor de Olympische Spelen van volgend jaar in Italië op tijd klaar is. Dat melden vertegenwoordigers van de sportkoepel na een tweedaagse inspectie in Cortina d'Ampezzo. Het rodelen en skeleton zijn op dezelfde baan.
"Alle deelnemers erkennen de geboekte vooruitgang, maar het blijft een uitdaging om eind maart klaar te zijn", aldus het IOC, dat die deadline aanhoudt omdat de baan dan al ijsklaar gemaakt moet worden.
De organisatoren van de Winterspelen wilden eerst de bobsleebaan die in 1956 tijdens de Olympische Spelen werd gebruikt renoveren. Dat project ging niet door, waarna het plan ontstond om de wedstrijden in een bestaande baan buiten Italië te houden. De regering van premier Giorgia Meloni was daar tegen en drong erop aan alle evenementen binnen de eigen landsgrenzen te houden.
Milieuactivisten
In januari vorig jaar werd daarom begonnen met de bouw van een volledig nieuwe bobbaan, die zwaar werd bekritiseerd door zowel het IOC als milieuactivisten. Het Italiaanse bouwbedrijf Pizzarotti, de enige bieder voor het contract, had iets meer dan een jaar de tijd om een 1445 meter lange baan te bouwen met zestien bochten en complexe koelsystemen.
Het IOC wees erop dat er nog nooit een dergelijke baan was gebouwd "in zo'n korte tijd".
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Fem van Empel zal komende zaterdag op het Europees kampioenschap veldrijden in het Belgische Middelkerke haar titel niet verdedigen. De regerend wereldkampioene is op dit moment niet fit genoeg om deel te nemen aan de titelstrijd, meldt de wielerbond KNWU. De 23-jarige Brabantse kiest ervoor de komende periode in Spanje te trainen.
17 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - Tennisster Madison Keys heeft zich vanwege een virus teruggetrokken tijdens de WTA Finals. De Amerikaanse nummer 7 van de wereld zou woensdag haar derde wedstrijd spelen tegen de Kazachse Elena Rybakina, maar wordt vervangen door de Russische Jekaterina Aleksandrova.
21 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Pascal Ackermann zet zijn wielerloopbaan voort bij de Australische ploeg Jayco-AlUla. De Duitse sprinter neemt de plaats in van Dylan Groenewegen, de Nederlander die overstapt naar Unibet Rose Rockets. Ackermann heeft 41 overwinningen op zijn naam staan en komt over van Israel - Premier Tech. Hij heeft een contract voor twee jaar getekend.
1 dag geledenAUCKLAND (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams keert op 45-jarige leeftijd terug naar de Auckland Classic. De zevenvoudig grandslamwinnares heeft een wildcard gekregen voor het toernooi dat geldt als voorbereidingstoernooi op de Australian Open.
1 dag geledenMONACO (ANP) - Femke Bol is een van de twee genomineerden voor de mondiale titel van beste atlete van het jaar in de categorie baanatletiek. Atletiekfederatie World Athletics maakte bekend dat de Amersfoortse wereldkampioene op de 400 meter horden het opneemt tegen Sydney McLaughlin-Levrone. De Amerikaanse rivale van Bol maakte afgelopen seizoen een succesvolle overstap naar de 400 meter.
1 dag geledenRIYAD (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in Riyad haar eerste overwinning geboekt tijdens de WTA Finals. De Amerikaanse titelverdedigster was dinsdag in haar tweede duel in twee sets te sterk voor de Italiaanse Jasmine Paolini: 6-3 6-2.
1 dag geledenBERLIJN (ANP) - Voormalig Formule 1-baas Bernie Ecclestone twijfelt er niet aan dat Max Verstappen dit jaar nog wereldkampioen wordt. "Ik denk dat Max het weer gaat doen. Hij heeft iets speciaals, een uitzonderlijke kwaliteit", zei de 95-jarige Brit bij het Duitse RTL.
1 dag geleden