IOC maakt zich zorgen om op tijd klaar zijn olympische bobbaan
MILAAN (ANP/AFP) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) is er niet gerust op dat de olympische bobsleebaan voor de Olympische Spelen van volgend jaar in Italië op tijd klaar is. Dat melden vertegenwoordigers van de sportkoepel na een tweedaagse inspectie in Cortina d'Ampezzo. Het rodelen en skeleton zijn op dezelfde baan.
"Alle deelnemers erkennen de geboekte vooruitgang, maar het blijft een uitdaging om eind maart klaar te zijn", aldus het IOC, dat die deadline aanhoudt omdat de baan dan al ijsklaar gemaakt moet worden.
De organisatoren van de Winterspelen wilden eerst de bobsleebaan die in 1956 tijdens de Olympische Spelen werd gebruikt renoveren. Dat project ging niet door, waarna het plan ontstond om de wedstrijden in een bestaande baan buiten Italië te houden. De regering van premier Giorgia Meloni was daar tegen en drong erop aan alle evenementen binnen de eigen landsgrenzen te houden.
Milieuactivisten
In januari vorig jaar werd daarom begonnen met de bouw van een volledig nieuwe bobbaan, die zwaar werd bekritiseerd door zowel het IOC als milieuactivisten. Het Italiaanse bouwbedrijf Pizzarotti, de enige bieder voor het contract, had iets meer dan een jaar de tijd om een 1445 meter lange baan te bouwen met zestien bochten en complexe koelsystemen.
Het IOC wees erop dat er nog nooit een dergelijke baan was gebouwd "in zo'n korte tijd".
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - Het golftoernooi KLM Open keert in 2027 terug naar de Kennemer Golf & Country Club in Zandvoort. Dat meldt de organisatie in een persbericht. Dit jaar is het evenement van 4 tot en met 7 juni nog op The International bij Amsterdam, opnieuw met oud-voetballer Ruud Gullit als toernooidirecteur.
3 uur geledenTORUN (ANP) - Lieke Klaver is op de WK indooratletiek in het Poolse Torun doorgedrongen tot de halve finales van de 400 meter. De 27-jarige atlete won in de Kujawsko-Pomorska Arena met gemak haar serie in een tijd van 51,48. De halve finales zijn vrijdagavond.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Matthew Brennan kan zaterdag niet meedoen aan Milaan-Sanremo, het eerste wielermonument van het jaar. De 20-jarige Britse wielrenner is ziek en wordt vervangen door Victor Campenaerts, meldt zijn ploeg Visma-Lease a Bike.
6 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Luka Doncic heeft in de NBA de Los Angeles Lakers langs Miami Heat geleid. De 27-jarige Sloveen maakte in de door zijn team met 134-126 gewonnen wedstrijd liefst 60 punten. Voor de LA Lakers was het de achtste overwinning op rij.
7 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Iga Swiatek is bij het tennistoernooi van Miami direct uitgeschakeld. De als tweede geplaatste Poolse verloor in de tweede ronde in drie sets van haar landgenote Magda Linette: 6-1 5-7 3-6. Voor Swiatek, die in de eerste ronde niet in actie hoefde te komen, was het haar eerste nederlaag in de openingsronde van 74 WTA-toernooien.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - De Deense wielrenner Mads Pedersen gaat zaterdag van start in de Italiaanse voorjaarsklassieker Milaan-Sanremo. De renner van Lidl-Trek is eerder dan verwacht hersteld van botbreuken aan zijn pols en sleutelbeen. Dat meldt zijn ploeg op sociale media.
20 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Judoka Guusje Steenhuis (33) heeft besloten haar carrière te beëindigen. Dat hebben TeamNL Judo en Steenhuis via Instagram bekendgemaakt. "Het was fantastisch en het is goed zo", zegt de judoka in het bericht.
21 uur geleden