Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IOC maakt zich zorgen om op tijd klaar zijn olympische bobbaan

IOC maakt zich zorgen om op tijd klaar zijn olympische bobbaan

MILAAN (ANP/AFP) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) is er niet gerust op dat de olympische bobsleebaan voor de Olympische Spelen van volgend jaar in Italië op tijd klaar is. Dat melden vertegenwoordigers van de sportkoepel na een tweedaagse inspectie in Cortina d'Ampezzo. Het rodelen en skeleton zijn op dezelfde baan.

"Alle deelnemers erkennen de geboekte vooruitgang, maar het blijft een uitdaging om eind maart klaar te zijn", aldus het IOC, dat die deadline aanhoudt omdat de baan dan al ijsklaar gemaakt moet worden.

De organisatoren van de Winterspelen wilden eerst de bobsleebaan die in 1956 tijdens de Olympische Spelen werd gebruikt renoveren. Dat project ging niet door, waarna het plan ontstond om de wedstrijden in een bestaande baan buiten Italië te houden. De regering van premier Giorgia Meloni was daar tegen en drong erop aan alle evenementen binnen de eigen landsgrenzen te houden.

Milieuactivisten

In januari vorig jaar werd daarom begonnen met de bouw van een volledig nieuwe bobbaan, die zwaar werd bekritiseerd door zowel het IOC als milieuactivisten. Het Italiaanse bouwbedrijf Pizzarotti, de enige bieder voor het contract, had iets meer dan een jaar de tijd om een ​​1445 meter lange baan te bouwen met zestien bochten en complexe koelsystemen.

Het IOC wees erop dat er nog nooit een dergelijke baan was gebouwd "in zo'n korte tijd".

Meer uit Sport

Zverev bereikt na haperende start tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Duitse tennisser Alexander Zverev heeft na een aarzelende start de tweede ronde bereikt van de Australian Open. De nummer 3 van de wereld rekende in vier sets af met de Canadees Gabriel Diallo: 6-7 (1) 6-1 6-4 6-2.

21 minuten geleden
Handballers verliezen op EK van Zweden ondanks sterk begin

MALMÖ (ANP) - De Nederlandse handbalmannen hebben hun eerste duel op het EK verloren van Zweden. Ondanks het verlies liet de ploeg van bondscoach Staffan Olsson zich van zijn beste kant zien. Tegen de recordwinnaar van het EK en medegastland van dit toernooi werd het 36-31.

10 uur geleden
Atlete Kieft verbetert Nederlands record polsstokhoogspringen

ZOETERMEER (ANP) - Atlete Marijn Kieft heeft bij een indoorgala in Zoetermeer het Nederlands record polsstokhoogspringen verbeterd. De 19-jarige atlete van de Alphense club AAV'36 sprong over 4,60 meter en daarmee sprong ze hoger dan de 4,52 van Femke Pluim in 2021. Kieft ging ook over het Nederlands outdoorrecord heen, dat Pluim in 2015 op 4,55 zette.

12 uur geleden
Giri begint schaaktoernooi Wijk aan Zee met nederlaag

WIJK AAN ZEE (ANP) - Anish Giri is het internationale schaaktoernooi in Wijk aan Zee begonnen met een nederlaag. De Nederlandse winnaar van 2023 verloor in de eerste ronde van de Duitser Vincent Keymer, die met wit speelde. Giri gaf op na 23 zetten.

14 uur geleden
Volledig Nederlands podium op 500 meter bij EK shorttrack

TILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben gedomineerd op de 500 meter bij de Europese kampioenschappen in Tilburg. Er was sprake van goud, zilver en brons voor de mannen van bondscoach Niels Kerstholt op de kortste afstand. Jens van 't Wout veroverde het goud, Teun Boer behaalde het zilver en Melle van 't Wout pakte het brons.

16 uur geleden
Xandra Velzeboer grijpt goud op 1000 meter bij EK shorttrack

TILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de EK in Tilburg het goud veroverd op de 1000 meter. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg finishte voor haar zus Michelle Velzeboer, die het zilver bemachtigde. De Italiaanse Elisa Confortola pakte het brons. Selma Poutsma, de derde Nederlandse in de finale, kwam als vijfde over de finish.

16 uur geleden
Odermatt voor de vierde keer op rij de snelste in afdaling Wengen

WENGEN (ANP) - De Zwitserse skiër Marco Odermatt heeft voor de vierde achtereenvolgende keer de afdaling op de fameuze Lauberhorn in Wengen op zijn naam geschreven. De topfavoriet voor olympisch goud volgende maand in Cortina was veruit de snelste op de piste in de Zwitserse Alpen. Hij was 0,79 seconde sneller dan de Oostenrijker Vincent Kriechmayr. De Italiaan Giovanni Franzoni noteerde de derde tijd; hij gaf 0,90 seconde toe op Odermatt, die zijn 52e wereldbekerzege boekte.

17 uur geleden