Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IOC-lid Pound twijfelt over doorgaan Olympische Spelen

IOC-lid Pound twijfelt over doorgaan Olympische Spelen

LONDEN (ANP) - Het vooraanstaande IOC-lid Dick Pound twijfelt over het doorgaan van de Olympische Spelen. Volgens de 78-jarige Canadees, het langst zittende lid van het Internationaal Olympisch Comité, is het onzeker of de met een jaar uitgestelde Spelen van Tokio komende zomer wél gehouden kunnen worden.

"Ik weet dat niet zeker, vanwege de schommelingen van het virus. Dat blijft de olifant in de kamer, een heikele kwestie", zei Pound bij de BBC. Bijna een jaar nadat de pandemie was begonnen, is de situatie wereldwijd nog altijd niet onder controle. In Japan werd eerder in de week de noodtoestand uitgeroepen voor Tokio en enkele omliggende regio's, vanwege de snel toenemende aantallen besmettingen.

Volgens Pound, die al sinds 1978 onderdeel is van het IOC, zouden de atleten voorrang moeten krijgen bij het vaccineren om ervoor te zorgen dat het mondiale sportevenement kan doorgaan. Het IOC wil sporters echter niet verplichten om een vaccinatie te nemen.

Japan en het IOC zijn vastbesloten om komende zomer wel de Spelen te houden. Het is nog niet duidelijk of er publiek wordt toegelaten. De openingsceremonie staat voor 23 juli op het programma.

Meer uit Sport

Australische Gigante verrast met zege in bergrit Giro

PIANEZZE (ANP) - De Australische Sarah Gigante heeft de vierde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. Het was een rit van Castello Tesino naar Pianezze met een aankomst bergop. De 24-jarige renster van AG Insurance - Soudal verraste haar medevluchtsters met een aanval enkele kilometers onder de top. De Italiaanse Elisa Longo Borghini versloeg de Zwitserse Marlen Reusser in de strijd om de tweede plaats.

52 minuten geleden
Tijdrit in Tour begonnen, Van der Poel start om 17.00 uur

CAEN (ANP) - De Kazach Jevgeni Fedorov is woensdag kort na 13.00 uur als eerste renner van start gegaan in de vijfde etappe van de Tour de France. Het is een individuele tijdrit over 33 kilometer met start en finish in Caen. Om 17.00 uur is Mathieu van der Poel als laatste aan de beurt. De Nederlander is de leider van het algemeen klassement en draagt de gele trui.

1 uur geleden
Mekies volgt Horner op als teambaas bij F1-renstal Red Bull

MILTON KEYNES (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull heeft Christian Horner per direct weggestuurd. Laurent Mekies, die teambaas was bij zusterteam Racing Bulls, volgt Horner op, zo maakte zijn oude team bekend.

3 uur geleden
Titelverdediger Alcaraz naar halve finale Wimbledon

LONDEN (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de halve finale van Wimbledon bereikt. De Spaanse tennisser versloeg de Engelsman Cameron Norrie in drie sets: 6-2 6-3 6-3. De titelverdediger speelt in de halve eindstrijd tegen de Amerikaan Taylor Fritz, die de Rus Karen Chatsjanov versloeg.

19 uur geleden
Bondscoach Jonker wil gebruikmaken van minder gevoel bij Engelsen

ZURICH (ANP) - Oranje-bondscoach Andries Jonker probeert woensdag gebruik te maken van het volgens hem mindere gevoel bij tegenstander Engeland. De titelverdediger verloor het eerste duel met 2-1 van Frankrijk.

20 uur geleden
Amerikaanse tennisster Anisimova naar halve finale Wimbledon

LONDEN (ANP) - Amanda Anisimova staat in de halve finale van Wimbledon. Daarin treft ze Aryna Sabalenka uit Belarus, die de Duitse Laura Siegemund uitschakelde. De Amerikaanse Anisimova versloeg de Russische Anastasia Pavljoetsjenkova in de kwartfinale van het Londense grandslamtoernooi op Court 1 in twee sets: 6-1 7-6 (9).

20 uur geleden
Sabalenka na thriller tegen Siegemund in halve finale Wimbledon

LONDEN (ANP) - Aryna Sabalenka heeft voor de derde keer de halve finales op Wimbledon bereikt. De Belarussische nummer 1 van de wereld had drie sets nodig om af te rekenen met de 37-jarige Duitse verrassing Laura Siegemund: 4-6 6-2 6-4.

22 uur geleden