
IOC-lid Coates ziet het somber in voor Spelen
MELBOURNE (ANP/RTR) - Het vooraanstaande IOC-lid John Coates ziet het somber in voor de Olympische Spelen van Tokio. De 70-jarige Australiër, al sinds 2001 lid van het Internationaal Olympisch Comité, vreest dat het coronavirus ook volgend jaar nog steeds rondwaart over de wereld.
"We hebben echt een probleem, want er komen sporters uit 206 landen naar de Spelen. Gisteren waren er weer 10.000 nieuwe besmettingen in Brazilië. Slechts weinig landen zijn zover in de aanpak van het virus als wij in Australië", aldus Coates. "De Japanse premier Shinzo Abe heeft gezegd dat de Spelen alleen in 2021 gehouden kunnen worden. We kunnen ze niet opnieuw uitstellen. We moeten ervan uitgaan dat er tegen die tijd nog geen vaccin is. Of in ieder geval niet genoeg om met de hele wereld te delen."
IOC-voorzitter Thomas Bach benadrukte donderdag nog maar eens dat de Spelen niet nog een keer uitgesteld gaan worden. Het mondiale sportevenement zou eigenlijk komende zomer in Tokio worden gehouden, maar als gevolg van de coronapandemie besloten het IOC en Japan om de Spelen te verplaatsen naar 2021.
Het IOC werkt aan diverse scenario's. Volgens Coates moet dit najaar duidelijk gaan worden hoe de Spelen er volgend jaar uitzien. "In oktober, als er tekenen zijn dat het virus wordt ingedamd maar nog niet is uitgeroeid, kunnen we de scenario's gaan uitwerken. Zetten we het olympisch dorp in quarantaine? Moeten de atleten in quarantaine als ze aankomen in Japan? Beperken we het aantal toeschouwers per locatie? Scheiden we de atleten van de journalisten in de mixed zone? We moeten een hele reeks scenario's hebben voor het geval de Spelen doorgaan", zei Coates. "Maar het kunnen dan wel eens heel andere Spelen worden dan we gewend zijn."
Meer uit Sport
NIJMEGEN (ANP) - Sifan Hassan bereidt zich voor op de marathon van Sydney op 31 augustus. Dat meldt haar management Global Sports. Het wordt haar zesde race over de klassieke afstand van 42,195 kilometer. De Nederlandse atlete veroverde vorig jaar in Parijs olympisch goud op de marathon en werd als eerste Nederlander gekozen tot beste atlete van de wereld.
11 uur geledenSURHUISTERVEEN (ANP) - Daan Hoole heeft zijn Nederlandse titel tijdrijden geprolongeerd. De 26-jarige renner van Lidl-Trek was de snelste op het traject van 36,8 kilometer in Surhuisterveen. Hij klokte 36.20 minuten en was 20 seconden sneller dan Dylan van Baarle (36.40). Axel van der Tuuk reed naar het brons in een tijd van 36.45.
18 uur geledenOSTRAVA (ANP) - Femke Bol heeft haar eerste uitstapje naar de 400 meter vlak in dit buitenseizoen niet kunnen bekronen met een overwinning. De specialiste op de 400 meter horden eindigde bij de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava als derde in 49,98 seconden.
18 uur geledenSURHUISTERVEEN (ANP) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft Riejanne Markus onttroond als Nederlands kampioene tijdrijden. De 25-jarige Bredewold verraste in de titelstrijd over 32 kilometer in Surhuisterveen met de beste tijd (40.23 minuten). Markus, die de afgelopen twee jaar de titel veroverde, gaf negen seconden toe op Bredewold en moest genoegen nemen met het zilver (40.32). Lieke Nooijen (40.57) fietste naar het brons.
20 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is door sporttribunaal CAS in het gelijk gesteld in een zaak tegen de UEFA. De Europese voetbalbond legde de Alkmaarse voetbalclub een boete van 40.000 euro op voor de ongeregeldheden in oktober 2023 rond de wedstrijd tegen Legia Warschau in de Conference League.
20 uur geledenSANTA PONÇA (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zijn eerste wedstrijd sinds zijn opgave tijdens Roland Garros gewonnen. De nummer 1 van Nederland versloeg in de tweede ronde van het grastoernooi van Mallorca de Amerikaan Ethan Quinn met 7-5 6-4.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kopman Jonas Vingegaard van de Nederlandse wielerploeg Visma - Lease a Bike krijgt in de komende Tour de France hulp van onder anderen de Belg Wout van Aert, de Amerikanen Matteo Jorgenson en Sepp Kuss en de Brit Simon Yates. Yates won dit jaar de Ronde van Italië, Jorgenson schreef Parijs-Nice op zijn naam.
23 uur geleden