IOC-leden kritisch op voetbalfederatie FIFA over WK-plannen
BEIJING (ANP/AFP) - Leden van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) hebben op het congres in Beijing felle kritiek geuit op de plannen van de mondiale voetbalfederatie FIFA om het WK één keer in de twee jaar te houden. Voorzitter Thomas Bach van het IOC kapte de discussie al snel af, omdat FIFA-voorzitter en IOC-lid Gianni Infantino zich niet kon verweren. Infantino is sinds 2020 lid van het comité, maar hij besloot dinsdag zijn geplande reis naar Beijing te cancelen en ontbrak daarom op de 139e IOC-sessie.
"Dit plan kan onnoemelijke schade aanrichten en de sport als geheel in gevaar brengen", zei Mustapha Berraf, de Algerijnse voorzitter van het verbond van olympische comités uit Afrika. "Andere sporten worden hierdoor naar de achtergrond verdrongen en dat is onacceptabel. Het creëert ook weer een kloof tussen mannen en vrouwen in de sport, ondanks al onze inspanningen om juist meer gelijkheid te krijgen." Berraf kreeg bijval van andere IOC-leden.
Het IOC liet eerder weten een WK iedere twee jaar onwenselijk te vinden. Bach wilde bij afwezigheid van Infantino niet uitgebreid ingaan op de zaak. "We willen deze discussie graag voeren met de FIFA-voorzitter, maar helaas is dat nu niet mogelijk. Uit respect voor ons mede IOC-lid gaan we hier nu niet dieper op in", aldus Bach. "We laten hem weten wat hier over dit onderwerp is gezegd."
Infantino zorgde vorige week voor de nodige opschudding, door tijdens een bezoek aan de Raad van Europa in zijn speech te zeggen dat met een WK om de twee jaar levens van mensen verbeterd kunnen worden. Het zou volgens Infantino kansen creëren voor onder meer Afrikaanse vluchtelingen die nu op wankele boten de zee oversteken en daar soms verdrinken. Later zei Infantino dat hij verkeerd begrepen was.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - De twee zoons van de in de zomer overleden Portugese profvoetballer Diogo Jota gaan zaterdag tijdens de wedstrijd tussen Liverpool en Wolverhampton Wanderers mee als mascottes het veld op. Dat melden Engelse media, waaronder The Times.
4 uur geledenANKARA (ANP/DPA) - Er zijn nieuwe arrestaties verricht in verband met het gokschandaal in het Turkse voetbal. Volgens diverse Turkse media zijn er arrestatiebevelen uitgevaardigd voor 29 personen, onder wie voormalig vicevoorzitter Erden Timur van Galatasaray.
4 uur geledenRIYAD (ANP) - Georginio Wijnaldum heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Al-Ettifaq op Al-Riyad. De 35-jarige middenvelder maakte in de 95e minuut het tweede doelpunt voor zijn ploeg uit Saudi-Arabië (0-2).
16 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola van Manchester City hoeft zich voorlopig geen zorgen te maken over het gewicht van Erling Haaland. De Noorse topscorer heeft op X laten weten dat hij klaar is voor het uitduel van zaterdag met Nottingham Forest. Hij laat op een foto een weegschaal zien met de tekst: All Good.
17 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran gaat er alles aan doen om te voorkomen dat de WK-wedstrijd tegen Egypte in Seattle door de lokale gemeenschap wordt uitgeroepen tot Pride Match, ter ere van de lhbtqi+-beweging. "We hebben absoluut geen interesse om een WK-wedstrijd in regenboogkleuren te spelen", benadrukt voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond aan staatsmedia.
18 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot staat met Liverpool voor een emotionele wedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers. Hij neemt het zaterdag namelijk op tegen de oude club van Diogo Jota, die afgelopen zomer overleed bij een verkeersongeval.
20 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - John Robertson is op 72-jarige leeftijd overleden. De voormalige buitenspeler speelde een hoofdrol in de successen van Nottingham Forest onder trainer Brian Clough.
20 uur geleden