Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IOC-leden kritisch op voetbalfederatie FIFA over WK-plannen

IOC-leden kritisch op voetbalfederatie FIFA over WK-plannen

BEIJING (ANP/AFP) - Leden van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) hebben op het congres in Beijing felle kritiek geuit op de plannen van de mondiale voetbalfederatie FIFA om het WK één keer in de twee jaar te houden. Voorzitter Thomas Bach van het IOC kapte de discussie al snel af, omdat FIFA-voorzitter en IOC-lid Gianni Infantino zich niet kon verweren. Infantino is sinds 2020 lid van het comité, maar hij besloot dinsdag zijn geplande reis naar Beijing te cancelen en ontbrak daarom op de 139e IOC-sessie.

"Dit plan kan onnoemelijke schade aanrichten en de sport als geheel in gevaar brengen", zei Mustapha Berraf, de Algerijnse voorzitter van het verbond van olympische comités uit Afrika. "Andere sporten worden hierdoor naar de achtergrond verdrongen en dat is onacceptabel. Het creëert ook weer een kloof tussen mannen en vrouwen in de sport, ondanks al onze inspanningen om juist meer gelijkheid te krijgen." Berraf kreeg bijval van andere IOC-leden.

Het IOC liet eerder weten een WK iedere twee jaar onwenselijk te vinden. Bach wilde bij afwezigheid van Infantino niet uitgebreid ingaan op de zaak. "We willen deze discussie graag voeren met de FIFA-voorzitter, maar helaas is dat nu niet mogelijk. Uit respect voor ons mede IOC-lid gaan we hier nu niet dieper op in", aldus Bach. "We laten hem weten wat hier over dit onderwerp is gezegd."

Infantino zorgde vorige week voor de nodige opschudding, door tijdens een bezoek aan de Raad van Europa in zijn speech te zeggen dat met een WK om de twee jaar levens van mensen verbeterd kunnen worden. Het zou volgens Infantino kansen creëren voor onder meer Afrikaanse vluchtelingen die nu op wankele boten de zee oversteken en daar soms verdrinken. Later zei Infantino dat hij verkeerd begrepen was.

Meer uit Voetbal

Ronaldo verbreekt record met zesde WK-deelname voor Portugal

LISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.

50 minuten geleden
NAC neemt na degradatie afscheid van drie leden technische staf

BREDA (ANP) - NAC Breda neemt na de degradatie afscheid van assistent-trainer Tomasz Kaczmarek, keeperstrainer Gabor Babos en aanvalstrainer Matthew Amoah. Dat maakte de club dinsdag bekend.

1 uur geleden
Willem II-fans blijven niet welkom bij play-offduel in Volendam

VOLENDAM (ANP) - Willem II-fans blijven niet welkom bij de finale van de play-offs om promotie/degradatie zaterdag bij FC Volendam. De gemeente Edam-Volendam houdt vast aan dat besluit van maandag na eerdere ongeregeldheden. Na aandringen van het competitiebestuur betaald voetbal ging de gemeente wel akkoord met uitfans bij het play-offduel tussen Ajax en FC Groningen, dat donderdag in hetzelfde stadion wordt gespeeld.

2 uur geleden
Schotland met veel ervaring naar eerste WK in 28 jaar

GLASGOW (ANP) - Schotland heeft een ervaren selectie opgeroepen voor de eerste WK-deelname in 28 jaar. Een aanzienlijk deel van de selectie was al geboren toen Schotland in 1998 in Frankrijk niet verder kwam dan de groepsfase. De Schotten bereikten dit WK door in een enerverende kwalificatiewedstrijd met Denemarken af te rekenen.

3 uur geleden
FC Groningen-fans toch welkom in Volendam voor duel met Ajax

VOLENDAM (ANP) - Fans van FC Groningen zijn donderdag toch welkom bij het play-offduel met Ajax in Volendam. Dat heeft de burgemeester van Volendam besloten, meldt FC Groningen op de website. Maandag had de gemeente Edam-Volendam nog bekendgemaakt dat er vanwege eerdere ongeregeldheden geen uitfans welkom waren, maar daar was zowel FC Groningen als voetbalbond KNVB het niet mee eens.

3 uur geleden
Bild: Neuer keert tijdens WK terug als keeper bij Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keept bij Duitsland tijdens het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat verrassende besluit heeft bondscoach Julian Nagelsmann genomen, meldt de Duitse krant Bild. Neuer (40) nam na het EK van 2024 in eigen land afscheid van de nationale ploeg en speelde sindsdien geen interland meer.

4 uur geleden
Arsenal na krappe zege op Burnley dicht bij Engelse titel

LONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.

16 uur geleden