IOC laat voorlopig 14 Russische atleten deelnemen aan Spelen
PARIJS (ANP/AFP) - Voorlopig zullen veertien Russische atleten komende zomer deelnemen aan de Olympische Spelen in Parijs. Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) maakte zaterdag een eerste lijst met sporters bekend die onder neutrale vlag kunnen deelnemen. Naast de veertien Russen zijn er ook elf Belarussen toegelaten.
De deelnemende atleten komen uit in het wegwielrennen, turnen (trampoline), gewichtheffen en worstelen. Ze werden na hun kwalificatielimiet te hebben behaald onderworpen aan een dubbele controle. Een van de eisen was dat de atleten de oorlog in Oekraïne niet actief zouden ondersteunen.
De Russische en Belarussische delegaties zijn door de oorlog niet welkom op de Olympische Spelen in de Franse hoofdstad. Ze blijven afwezig tijdens de openingsceremonie. Er wordt ook geen vlag getoond of volkslied gespeeld.
Kwalificatie
In maart gaf het IOC aan te rekenen op ongeveer 36 Russische en 22 Belarussische atleten in Parijs. Als Russen en Belarussen met een deelnamebewijs door het IOC worden geweerd van de Spelen, worden de tickets verdeeld onder de andere landen.
Het aantal Russen en Belarussen op de Spelen kan nog oplopen als zij zich nog via hun sport weten te kwalificeren en de controle van het IOC doorstaan.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert doet dit seizoen mee aan acht wedstrijden in het veldrijden. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandag.
1 uur geledenLUSAIL (ANP) - De Formule 1 krijgt een ontknoping waarin drie coureurs in de laatste grand prix van het jaar gaan uitmaken wie de kampioen wordt. Dat zijn regerend kampioen Max Verstappen (Red Bull), de huidige WK-leider Lando Norris (McLaren) en Oscar Piastri (McLaren).
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalster Bo van Wetering kon met Oranje tegen Egypte met een comfortabele voorsprong in de tweede helft "dingen uitproberen". Dat zei de handbalster die met acht treffers topscorer van de avond werd, na afloop van de tweede gewonnen groepswedstrijd, waardoor Nederland zich plaatste voor de hoofdronde op het WK in Ahoy Rotterdam (37-15).
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in een uitverkocht Ahoy Rotterdam voor 9000 toeschouwers veel te sterk voor Egypte en won met 37-15. Daarmee verzekerde Oranje zich van een plek in de hoofdronde van het toernooi. Bij rust was het verschil al gemaakt en leidde Nederland met 18-10. Bo van Wetering was met acht treffers topscorer.
13 uur geledenMONACO (ANP) - Femke Bol heeft naast de prijs voor beste atlete van de wereld gegrepen. De Nederlandse atlete zag de titel in de categorie baanatleten tijdens het jaarlijkse gala in Monaco gaan naar de Amerikaanse Sydney McLaughlin-Levrone, de andere finaliste in deze categorie bij de verkiezing.
13 uur geledenLUSAIL (ANP) - Max Verstappen won de Grote Prijs van Qatar niet omdat hij de snelste auto had, maar omdat hij voor de beste strategie koos. "Op pure snelheid kom ik tekort op de McLarens, maar dit soort races laat zien dat je met de juiste tactiek ook kunt winnen. Een race verloopt niet altijd als vooraf gedacht, er kan veel gebeuren", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull in de persconferentie na afloop.
14 uur geledenLUSAIL (ANP) - Lando Norris heeft geen kritiek op zijn team McLaren geuit na de voor de Brit teleurstellend verlopen Grote Prijs van Qatar, waarin hij als vierde eindigde. Het team liet Norris en teamgenoot Oscar Piastri doorrijden, terwijl de rest van het veld bij een safetycar-situatie banden wisselde. "Achteraf is het niet de juiste beslissing, maar op het moment zelf dachten we dat we het juiste deden. Zo gaat dat", aldus de Brit bij Viaplay.
15 uur geleden