IOC kent goud van Valieva toe aan Amerikaanse kunstschaatsers
NEW YORK (ANP) - De gouden olympische medaille die de Russische kunstschaatsers zijn kwijtgeraakt door de schorsing van Kamila Valieva, gaat naar de Verenigde Staten. Het Internationaal Olympisch Comité heeft dat laten weten aan het Amerikaanse olympisch comité.
De Amerikaanse kunstschaatsbond plaatste op X een foto van het team met daarbij de gouden plak. "We zijn bijzonder trots op onze olympisch kampioenen van 2022", meldde de bond, om daarna alle namen van de schaatsers te noemen.
Het hof van sportarbitrage CAS bracht maandag, twee jaar na de Winterspelen van Beijing, het vonnis in de geruchtmakende dopingzaak van Valieva naar buiten. Ze is voor vier jaar geschorst. De straf is met terugwerkende kracht ingegaan vanaf 25 december 2021. De inmiddels 17-jarige Russin raakt alle titels kwijt die ze sindsdien heeft gewonnen, inclusief de gouden medaille bij de landenwedstrijd van de Spelen in Beijing.
Bronzen medaille
Valieva testte in december 2021 als 15-jarige positief tijdens de Russische nationale kampioenschappen, maar het resultaat werd pas op 8 februari 2022 bekendgemaakt, een dag nadat ze met het Russische team de landenwedstrijd had gewonnen. De medaille-uitreiking van de landenwedstrijd ging door de affaire niet door.
Het IOC laat in een verklaring weten dat het blij is dat de dopingzaak afgelopen is. "Het IOC is nu pas in staat de medailles uit te reiken. We leven mee met de sporters die twee jaar moesten wachten op de einduitslag van hun wedstrijd."
De internationale schaatsunie ISU liet na herziening van de resultaten weten dat het Russische team nog wel recht heeft op de bronzen medaille. Na het schrappen van de resultaten van Valieva hield de ploeg precies genoeg punten over voor de derde plaats in de eindstand van de landenwedstrijd.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
1 uur geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
2 uur geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
6 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
22 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.
23 uur geledenCORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.
1 dag geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.
1 dag geleden