IOC kent goud van Valieva toe aan Amerikaanse kunstschaatsers
NEW YORK (ANP) - De gouden olympische medaille die de Russische kunstschaatsers zijn kwijtgeraakt door de schorsing van Kamila Valieva, gaat naar de Verenigde Staten. Het Internationaal Olympisch Comité heeft dat laten weten aan het Amerikaanse olympisch comité.
De Amerikaanse kunstschaatsbond plaatste op X een foto van het team met daarbij de gouden plak. "We zijn bijzonder trots op onze olympisch kampioenen van 2022", meldde de bond, om daarna alle namen van de schaatsers te noemen.
Het hof van sportarbitrage CAS bracht maandag, twee jaar na de Winterspelen van Beijing, het vonnis in de geruchtmakende dopingzaak van Valieva naar buiten. Ze is voor vier jaar geschorst. De straf is met terugwerkende kracht ingegaan vanaf 25 december 2021. De inmiddels 17-jarige Russin raakt alle titels kwijt die ze sindsdien heeft gewonnen, inclusief de gouden medaille bij de landenwedstrijd van de Spelen in Beijing.
Bronzen medaille
Valieva testte in december 2021 als 15-jarige positief tijdens de Russische nationale kampioenschappen, maar het resultaat werd pas op 8 februari 2022 bekendgemaakt, een dag nadat ze met het Russische team de landenwedstrijd had gewonnen. De medaille-uitreiking van de landenwedstrijd ging door de affaire niet door.
Het IOC laat in een verklaring weten dat het blij is dat de dopingzaak afgelopen is. "Het IOC is nu pas in staat de medailles uit te reiken. We leven mee met de sporters die twee jaar moesten wachten op de einduitslag van hun wedstrijd."
De internationale schaatsunie ISU liet na herziening van de resultaten weten dat het Russische team nog wel recht heeft op de bronzen medaille. Na het schrappen van de resultaten van Valieva hield de ploeg precies genoeg punten over voor de derde plaats in de eindstand van de landenwedstrijd.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft ingestemd met een nieuw stelsel om belasting te heffen op het rendement op vermogen, ook wel box 3 genoemd. Hoewel het wetsvoorstel op veel weerstand stuitte, stemde toch een ruime meerderheid voor. Uitstel kostte de staatskas al miljarden aan misgelopen belastingopbrengsten. Bij meer vertraging zou die rekening nog verder oplopen.
59 minuten geledenWILLEMSTAD (ANP) - De rechter-commissaris op Curaçao heeft woensdag de voorlopige hechtenis van profhonkballer Jonathan Schoop met zestig dagen verlengd. Dat is donderdag bekendgemaakt. Samen met de international van Nederland werd ook de detentie van nog drie andere verdachten met zestig dagen verlengd, terwijl zijn echtgenote wel voorlopig vrijkwam.
1 uur geledenLIVIGNO (ANP) - Glenn de Blois is er op de Olympische Spelen niet in geslaagd de kwartfinales op de snowboardcross te bereiken. De 30-jarige Nederlander eindigde in de tweede achtste finale als vierde en laatste. De Blois had bij de eerste twee moeten eindigen om een ronde verder te mogen.
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - De Oekraïense skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj mag toch op de Olympische Spelen blijven na zijn diskwalificatie. Eerst zou de accreditatie van Jeraskevitsj worden afgenomen, waardoor hij zou moeten verkassen naar een hotel buiten de olympische bubbel in Cortina d'Ampezzo en geen evenementen meer had mogen bezoeken. Daar is het Internationaal Olympisch Comité (IOC) op teruggekomen.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de gediskwalificeerde Olympische skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj geprezen. "We zijn trots op Vladyslav en wat hij heeft gedaan. Moedig zijn heeft meer waarde dan iedere medaille."
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Italiaanse Federica Brignone (35) heeft donderdag voor eigen publiek een gouden medaille gewonnen op de Olympische Winterspelen van Milaan en Cortina. Ze deed dat op het onderdeel super-G in Cortina. Brignone zorgde zo voor een sensationele comeback na een dubbele breuk in haar linkerscheenbeen bijna een jaar geleden.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Guy den Ouden is in de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam uitgeschakeld. De 23-jarige tennisser verloor in twee sets van de Fransman Ugo Humbert: 4-6 3-6. Humbert speelt in de kwartfinales tegen de Australiër Christopher O'Connell.
2 uur geleden