IOC kan recordbedrag van 6,6 miljard euro verdelen
LAUSANNE (ANP) - Het Internationaal Olympisch Comité zal naar verwachting een recordbedrag van 6,8 miljard dollar (6,6 miljard euro) verdelen onder de aangesloten internationale sportbonden en nationale comités. Het geld is de opbrengst uit de olympische cyclus (olympiade) van 2021 tot en met 2024. Het gaat met name om sponsorinkomsten en sponsorgelden.
"Het is 12 procent meer dan de vorige olympiade", zei woordvoerder Mark Adams van het IOC. "Die stijging is er ondanks de economische tegenspoed en wereldwijde inflatie. Het betekent dat we momenteel op koers liggen om in de komende olympiade een bedrag van 4,7 miljoen dollar (4,5 miljoen euro) per dag te kunnen uitdelen."
De miljarden zijn bedoeld om de internationale bonden van olympische sporten te financieren, alsook de 206 nationale olympische comités, het antidopingbureau WADA en de organisatie van de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles.
Meer uit Sport
VILLARS-SUR-GLÂNE (ANP) - Dorian Godon heeft de proloog van de Ronde van Romandië gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers was de snelste in de tijdrit over 3,2 kilometer in Villars-sur-Glâne en is de eerste leider in de zesdaagse ronde in het westen van Zwitserland. De Portugees Ivo Oliveira werd op zes seconden tweede, in tijd gelijk met Jakob Söderqvist uit Zweden. Tadej Pogacar werd op zeven seconden vijfde.
29 minuten geledenNICE (ANP) - De organisatie van de Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen overweegt de wedstrijden in het ijshockey bij de mannen te verplaatsen van Nice naar Parijs of Lyon. De nieuwgekozen burgemeester Éric Ciotti van Nice wil het voetbalstadion van OGC Nice niet voor lange tijd vrijgeven om er een tijdelijk ijshockeystadion van te maken.
4 uur geledenSHEFFIELD (ANP/DPA) - De Iraniër Hossein Vafaei heeft de grootste stunt tot nog toe geleverd op het WK snooker in het Engelse Sheffield. De 31-jarige nummer 32 van de wereld plaatste zich voor de kwartfinale door de als eerste geplaatste Engelsman Judd Trump uit te schakelen.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse wielerploeg Ineos Grenadiers gaat vanaf de Giro d'Italia van komende maand verder onder de naam Netcompany Ineos. Het Deense techbedrijf Netcompany heeft zich voor vijf jaar verbonden aan de ploeg waar de Nederlander Thymen Arensman voor rijdt.
5 uur geledenMADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft zich verrassend geplaatst bij de laatste zestien van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 69 van de wereld rekende in twee sets af met de Canadese favoriet en nummer 5 van de wereld, Félix Auger-Aliassime: 7-6 (3) 6-3.
20 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff is er niet in geslaagd de kwartfinales van het toernooi in Madrid te bereiken. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld verloor in drie sets van de Tsjechische Linda Noskova, de nummer 13 van de wereld. Het werd 6-4 1-6 7-6(5) voor Noskova.
22 uur geledenST ANDREWS (ANP) - Het Brits Open golf wordt in 2028 niet gehouden op Turnberry in Schotland, de golfbaan die eigendom is van de Amerikaanse president Donald Trump. De organiserende R&A koos voor de Royal Lytham & St. Annes in Engeland, meldt de BBC.
23 uur geleden