Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IOC en Beijing openbaren coronaregels voor Winterspelen

IOC en Beijing openbaren coronaregels voor Winterspelen

BEIJING (ANP) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft de zogeheten playbooks gepubliceerd. Daarin staan de regels die bij de Olympische Spelen van begin volgend jaar in Beijing gelden voor onder meer de atleten, officials en journalisten. De handboeken zien er in grote lijnen hetzelfde uit als die voor de Spelen van afgelopen zomer in Tokio.

Opvallend is dat het IOC, in samenspraak met de Chinese overheid, nu een stuk duidelijker heeft opgeschreven wat wintersporters die tijdens de Spelen positief testen op het coronavirus kunnen verwachten als ze naar een quarantainehotel moeten.

In Tokio was daar veel om te doen. De Nederlandse sportkoepel NOC*NSF klaagde over het gebrek aan duidelijkheid over de regels in het quarantainehotel nadat enkele sporters van TeamNL positief hadden getest. De atleten zaten opgesloten in hun kamer, kregen geen buitenlucht en mochten geen bezoek ontvangen. Na inmenging van de Nederlandse ambassadeur in Japan en het IOC werden de regels in het quarantainehotel iets versoepeld.

Vaccinatie

In Beijing mogen positief geteste sporters in ieder geval bezoek krijgen van begeleiders en er is ook mentale hulpverlening aanwezig. Ze krijgen drie keer per dag te eten. Naar buiten mogen ze niet. De Chinese overheid bepaalt hoe lang een positief geteste deelnemer aan de Spelen in quarantaine moet blijven.

China verplicht de deelnemers aan de Winterspelen min of meer om gevaccineerd te zijn tegen het coronavirus. Wie ongevaccineerd naar Beijing komt, moet bij aankomst drie weken in quarantaine. In de playbooks staat dat een quarantaineperiode niet nodig is als een deelnemer minimaal twee weken voor vertrek volledig gevaccineerd is.

Sporters moeten in Beijing minimaal 2 meter afstand houden van anderen. Ze mogen hun mondkapje alleen afzetten bij trainingen en wedstrijden en als ze slapen, eten, drinken of alleen zijn. Alle deelnemers aan de Spelen moeten in Beijing in een olympische 'bubbel' blijven. Dat betekent dat ze louter olympische locaties mogen bezoeken en alleen gebruik mogen maken van het olympische vervoer.

Meer uit Sport

Hoolwerf moet bij EK genoegen nemen met zilver op massastart

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.

7 uur geleden
Del Grosso opnieuw Nederlands kampioen veldrijden

HUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.

8 uur geleden
Bobsleeërs in viermansbob dertiende in St. Moritz

ST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.

8 uur geleden
Schaatsster Hoogendoorn pakt EK-zilver op 1000 meter

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.

9 uur geleden
Poolse tennissers winnen voor het eerst United Cup

SYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.

10 uur geleden
Atlete Brinkman derde bij rentree in halve marathon Egmond

EGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.

10 uur geleden
Tennisster Sabalenka toont vorm met nieuwe titel in Brisbane

BRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.

15 uur geleden