Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IOC draagt 800 miljoen dollar bij aan kosten uitstel Spelen

IOC draagt 800 miljoen dollar bij aan kosten uitstel Spelen

LAUSANNE (ANP) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) stelt 800 miljoen dollar, zo'n 740 miljoen euro, beschikbaar om bij te dragen aan de kosten die het uitstel van de Olympische Spelen met zich meebrengt. Dat heeft IOC-voorzitter Thomas Bach donderdag gezegd na een videovergadering met het uitvoerend comité van het hoogste sportorgaan ter wereld.

Vanwege de coronacrisis moesten de Spelen van Tokio 2020 met een jaar worden uitgesteld. Het grootste deel van het bedrag, 650 miljoen dollar, heeft betrekking op de organisatie van het evenement. Met 150 miljoen dollar wil het IOC de internationale sportfederaties en nationale olympische comités (NOC's) financieel ondersteunen.

"We houden er rekening mee dat we een bedrag tot 800 miljoen dollar zullen bijdragen voor ons deel en verantwoordelijkheden wat betreft het uitstel van de Spelen in Tokio", vertelde Bach tijdens een videopersconferentie. Het genoemde bedrag komt boven op de kosten die het organisatiecomité en de lokale autoriteiten maken vanwege het uitstel met een jaar. Die lopen in schattingen uiteen van 2 tot 5 miljard euro.

Olympisch dorp

"De eerste prioriteit van de organisatie in Japan is het veiligstellen van het olympisch dorp en de accommodaties waar de sporten plaatsvinden", vertelde Bach. Het is een kostbare aangelegenheid. De appartementen waarin de atleten moeten worden ondergebracht zouden eigenlijk dit najaar, na de Paralympische Spelen, een woonwijk moeten gaan vormen.

Namens het IOC meldde topbestuurder Christophe Dubi erop te vertrouwen dat alles in orde komt. "Het is een monumentale klus om onder meer het olympisch dorp, de perscentra en de hotels beschikbaar te houden. Iedereen is van goede wil", aldus Dubi die van Bach even mocht 'inbreken'.

Speculaties

De Duitser weigerde in te gaan op speculaties over een nieuw uitstel, afstel, of verplaatsing als het coronavirus volgend jaar nog rondwaart. "We werken nu met volle overtuiging aan het succes van Tokio 2020 in 2021, aan Spelen die in een voor alle betrokkenen veilige omgeving worden gehouden. Maar niemand weet hoe de wereld er morgen uitziet."

Het IOC komt op 17 juli bij elkaar voor het 136e congres. Dat gebeurt voor het eerst via een videoconferentie.

Meer uit Sport

Cricketers verslaan Namibië op WK T20

DELHI (ANP) - Het Nederlandse cricketteam heeft zijn eerste overwinning geboekt op het WK T20. Het team van bondscoach Ryan Cook versloeg in het Indiase Delhi Namibië. Nederland verloor zaterdag zijn eerste wedstrijd van Pakistan.

28 minuten geleden
Shorttrackster Velzeboer op olympische 500 meter naar kwartfinale

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft zich bij de start van de Olympische Spelen overtuigend geplaatst voor de kwartfinale van de 500 meter. De 24-jarige kopvrouw van de Nederlandse ploeg eindigde in de voorrondes als eerste in haar heat. Velzeboer reed in de Milano Ice Skating Arena vanaf de start weg bij de andere drie deelneemsters en was niet meer te achterhalen.

34 minuten geleden
Commotie om 'oorlogshelm' Oekraïense skeletonner op Winterspelen

CORTINA (ANP) - Een olympische skeletonner uit Oekraïne heeft van het Internationaal Olympisch Comité te horen gekregen dat hij op de Winterspelen geen helm mag dragen met daarop afbeeldingen van omgekomen Oekraïense sporters in de oorlog met Rusland. "Het is een beslissing die me diep raakt", meldde Vladyslav Jeraskevitsj, die ook de vlag droeg van Oekraïne tijdens de openingsceremonie, op Instagram.

2 uur geleden
Leerdam ziet haar grote doel uitkomen: superbijzonder moment

MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam voelde de tranen opkomen nadat ze op de Olympische Spelen in Milaan de 1000 meter had gewonnen. "Je werkt ergens naartoe en dan is dat klaar en dan heb je ook nog die medaille om je nek. Dat is een superbijzonder moment", zei ze terwijl ze met haar gouden medaille om veel media te woord stond.

13 uur geleden
Sterk optreden geeft Kok vertrouwen voor 500 én 1500 meter

MILAAN (ANP) - Femke Kok heeft na haar sterke optreden op de olympische 1000 meter niet alleen nog meer vertrouwen in de 500 meter, maar ook in de 1500 meter. Dat vertelde de schaatsster in het Milano Speed Skating Stadium, waar ze ondanks een olympisch record toch genoegen moest nemen met zilver achter haar landgenote Jutta Leerdam.

14 uur geleden
Kok dacht dat haar tijd goed genoeg was voor olympisch goud

MILAAN (ANP) - Femke Kok kon maandag in het Milano Speed Skating Stadium kort na afloop van de 1000 meter nog niet helemaal blij zijn met haar zilveren medaille. De 25-jarige Nederlandse schaatsster dacht dat haar olympische record van 1.12,59 genoeg was voor goud. Haar landgenote Jutta Leerdam was in de slotrit met 1.12,31 toch nog sneller.

15 uur geleden
Emotionele Leerdam blij dat ze haar hart heeft gevolgd

MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam was na haar gouden olympische medaille op de 1000 meter op de Spelen van Milaan trots op zichzelf en bedankte haar team. "Ik heb zo'n goed team. Zo zie je maar, als je je hart volgt, sta je hier met olympisch goud", zei een emotionele Leerdam bij de NOS over haar keuze een eigen team te beginnen.

15 uur geleden