IOC draagt 800 miljoen dollar bij aan kosten uitstel Spelen
LAUSANNE (ANP) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) stelt 800 miljoen dollar, zo'n 740 miljoen euro, beschikbaar om bij te dragen aan de kosten die het uitstel van de Olympische Spelen met zich meebrengt. Dat heeft IOC-voorzitter Thomas Bach donderdag gezegd na een videovergadering met het uitvoerend comité van het hoogste sportorgaan ter wereld.
Vanwege de coronacrisis moesten de Spelen van Tokio 2020 met een jaar worden uitgesteld. Het grootste deel van het bedrag, 650 miljoen dollar, heeft betrekking op de organisatie van het evenement. Met 150 miljoen dollar wil het IOC de internationale sportfederaties en nationale olympische comités (NOC's) financieel ondersteunen.
"We houden er rekening mee dat we een bedrag tot 800 miljoen dollar zullen bijdragen voor ons deel en verantwoordelijkheden wat betreft het uitstel van de Spelen in Tokio", vertelde Bach tijdens een videopersconferentie. Het genoemde bedrag komt boven op de kosten die het organisatiecomité en de lokale autoriteiten maken vanwege het uitstel met een jaar. Die lopen in schattingen uiteen van 2 tot 5 miljard euro.
Olympisch dorp
"De eerste prioriteit van de organisatie in Japan is het veiligstellen van het olympisch dorp en de accommodaties waar de sporten plaatsvinden", vertelde Bach. Het is een kostbare aangelegenheid. De appartementen waarin de atleten moeten worden ondergebracht zouden eigenlijk dit najaar, na de Paralympische Spelen, een woonwijk moeten gaan vormen.
Namens het IOC meldde topbestuurder Christophe Dubi erop te vertrouwen dat alles in orde komt. "Het is een monumentale klus om onder meer het olympisch dorp, de perscentra en de hotels beschikbaar te houden. Iedereen is van goede wil", aldus Dubi die van Bach even mocht 'inbreken'.
Speculaties
De Duitser weigerde in te gaan op speculaties over een nieuw uitstel, afstel, of verplaatsing als het coronavirus volgend jaar nog rondwaart. "We werken nu met volle overtuiging aan het succes van Tokio 2020 in 2021, aan Spelen die in een voor alle betrokkenen veilige omgeving worden gehouden. Maar niemand weet hoe de wereld er morgen uitziet."
Het IOC komt op 17 juli bij elkaar voor het 136e congres. Dat gebeurt voor het eerst via een videoconferentie.
Meer uit Sport
MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
1 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
1 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
4 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
5 uur geledenMONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
7 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
1 dag geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
1 dag geleden