Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IOC blij met keuze voor 'perfecte' vrouw als voorzitter Spelen

IOC blij met keuze voor 'perfecte' vrouw als voorzitter Spelen

LAUSANNE (ANP) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) is zeer tevreden met de aanstelling van Seiko Hashimoto als nieuwe voorzitter van het organisatiecomité van de Olympische Spelen van Tokio. Volgens IOC-voorzitter Thomas Bach is ze "de perfecte keuze". Hij juicht toe dat er voor een vrouw is gekozen.

"Met de benoeming van een vrouw als voorzitter geeft het organisatiecomité van Tokio 2020 ook een zeer belangrijk signaal af met betrekking tot gendergelijkheid. We staan ​​klaar om het comité en andere organisaties te ondersteunen in hun gewenste doelen met betrekking tot maatschappelijke onderwerpen", aldus Bach.

"Mijn oprechte felicitaties gaan uit naar mijn mede-olympiër Seiko Hashimoto met haar benoeming tot voorzitter van het organisatiecomité. Met haar geweldige olympische ervaring is ze de perfecte keuze voor deze functie. Ze zal ervoor zorgen dat de focus in de laatste maanden van de voorbereiding blijft liggen op de atleten, terwijl ze alle noodzakelijke coronamaatregelen zal nemen."

De 56-jarige Hashimoto werd donderdag tot nieuwe voorzitter van het organisatiecomité benoemd. Ze volgt oud-premier Yoshiro Mori op. De 83-jarige Japanner trad eind vorige week terug nadat ophef was ontstaan over enkele vrouwonvriendelijke uitspraken die hij kort geleden had gedaan.

Hashimoto was al olympisch minister en sinds 2019 in het kabinet ook verantwoordelijk voor emancipatiezaken. Daar stopt ze nu mee. "Ik ga geen enkele inspanning uit de weg om van de Spelen in Tokio een succes te maken", zei de oud-schaatsster donderdag.

Meer uit Sport

Hockeysters zonder aanvoerster Sanders naar Argentinië

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse hockeysters reizen zonder Pien Sanders naar Argentinië voor de start van het nieuwe seizoen van de Pro League. De aanvoerster is onvoldoende fit voor twee dubbele confrontaties met het gastland en Duitsland.

2 uur geleden
Voormalig olympisch zwemkampioene Oleksiak twee jaar geschorst

MONACO (ANP/RTR) - De Canadese topzwemster Penny Oleksiak is voor twee jaar geschorst. De olympisch kampioene op de 100 meter vrije slag van 2016 ging drie keer in een periode van twaalf maanden in de fout met het doorgeven van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts. Dat meldde de Athletics Integrity Unit (AIU) dinsdag.

16 uur geleden
Nederlandse tennissers sluiten jaar af als nummer 6 van de wereld

ROEHAMPTON (ANP) - De Nederlandse tennissers sluiten het jaar af als nummer 6 van de wereld. Dat is twee plaatsen lager dan in 2024, toen het Davis Cup-team onder leiding van Paul Haarhuis voor het eerst de finale haalde.

21 uur geleden
Drievoudig olympisch turnkampioen Whitlock keert terug

LONDEN (ANP/RTR) - Drievoudig olympisch turnkampioen Max Whitlock pakt zijn topsportcarrière weer op. De 32-jarige Brit richt zich op deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles, heeft hij aangekondigd.

1 dag geleden
Leden NOC*NSF stemmen in met bestuursvorm met raad van toezicht

ARNHEM (ANP) - NOC*NSF stapt per 1 januari over op een nieuw bestuursmodel. De aangesloten sportbonden gingen tijdens de algemene ledenvergadering op Papendal massaal akkoord met de vorming van een raad van toezicht (rvt) die in de plaats komt van het bestuur. Bestuursvoorzitter Anneke van Zanen-Nieberg neemt die taak ook in de rvt op zich.

1 dag geleden
Lavreysen gekozen tot wielrenner van het jaar

UTRECHT (ANP) - Harrie Lavreysen is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Dat gebeurde maandag tijdens het Wielergala in Utrecht. De meervoudig wereldkampioen baanwielrennen was zelf niet aanwezig om de bijbehorende Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.

1 dag geleden
Autocoureur Mick Schumacher rijdt in 2026 in IndyCar Series

BERLIJN (ANP/DPA) - Mick Schumacher gaat in 2026 racen in de IndyCar Series. De zoon van racelegende Michael Schumacher heeft getekend bij Rahal Letterman Lanigan Racing (RLL), zo heeft het Amerikaanse team maandag bekendgemaakt.

1 dag geleden