Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IOC blij met keuze voor 'perfecte' vrouw als voorzitter Spelen

IOC blij met keuze voor 'perfecte' vrouw als voorzitter Spelen

LAUSANNE (ANP) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) is zeer tevreden met de aanstelling van Seiko Hashimoto als nieuwe voorzitter van het organisatiecomité van de Olympische Spelen van Tokio. Volgens IOC-voorzitter Thomas Bach is ze "de perfecte keuze". Hij juicht toe dat er voor een vrouw is gekozen.

"Met de benoeming van een vrouw als voorzitter geeft het organisatiecomité van Tokio 2020 ook een zeer belangrijk signaal af met betrekking tot gendergelijkheid. We staan ​​klaar om het comité en andere organisaties te ondersteunen in hun gewenste doelen met betrekking tot maatschappelijke onderwerpen", aldus Bach.

"Mijn oprechte felicitaties gaan uit naar mijn mede-olympiër Seiko Hashimoto met haar benoeming tot voorzitter van het organisatiecomité. Met haar geweldige olympische ervaring is ze de perfecte keuze voor deze functie. Ze zal ervoor zorgen dat de focus in de laatste maanden van de voorbereiding blijft liggen op de atleten, terwijl ze alle noodzakelijke coronamaatregelen zal nemen."

De 56-jarige Hashimoto werd donderdag tot nieuwe voorzitter van het organisatiecomité benoemd. Ze volgt oud-premier Yoshiro Mori op. De 83-jarige Japanner trad eind vorige week terug nadat ophef was ontstaan over enkele vrouwonvriendelijke uitspraken die hij kort geleden had gedaan.

Hashimoto was al olympisch minister en sinds 2019 in het kabinet ook verantwoordelijk voor emancipatiezaken. Daar stopt ze nu mee. "Ik ga geen enkele inspanning uit de weg om van de Spelen in Tokio een succes te maken", zei de oud-schaatsster donderdag.

Meer uit Sport

Kunstschaatsster Sakamoto neemt afscheid met vierde wereldtitel

PRAAG (ANP) - De Japanse kunstschaatsster Kaori Sakamoto (25) heeft haar carrière in stijl afgesloten. In Praag werd ze voor de vierde keer wereldkampioen. Haar landgenote Mone Chiba werd tweede, het brons was voor Nina Pinzarrone uit België.

3 uur geleden
Van der Poel dacht te worden ingelopen na lange solo

HARELBEKE (ANP) - Mathieu van der Poel dacht te worden ingelopen vlak voor de finish van de E3 Saxo Classic in Harelbeke. Doordat de achtervolgers even twijfelden, kon hij alsnog voor de derde keer op rij de Vlaamse koers winnen. "Ik ben heel blij met de overwinning, maar het kostte heel veel energie", zei hij in het flashinterview.

6 uur geleden
Van der Poel wint voor derde keer op rij E3 Saxo Classic

HARELBEKE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor de derde keer op rij de E3 Saxo Classic op zijn naam geschreven. De 31-jarige Nederlander van Alpecin - Premier Tech kwam na 208,5 kilometer na een lange solo aan in Harelbeke, waarin hij in de finale vier achtervolgers net voorbleef. De Noor Per Strand Hagenes werd tweede en de Belg Florian Vermeersch derde.

7 uur geleden
Vingegaard wint vijfde etappe en leidt in de Ronde van Catalonië

LA MOLINA/COLL DE PAL (ANP) - Jonas Vingegaard (29) heeft de vijfde etappe van de Ronde van Catalonië gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike kwam op de Coll de Pal in zijn eentje als eerste over de streep. Vingegaard nam de leiding in het klassement over van de Fransman Dorian Godon (Ineos Grenadiers).

8 uur geleden
Trump feliciteert IOC met uitsluiten transgender vrouwen Spelen

WASHINGTON (ANP/DPA) - President Donald Trump van de Verenigde Staten heeft het Internationaal Olympisch Comité (IOC) gefeliciteerd met de beslissing van donderdag om transgender vrouwen uit te sluiten van deelname in de vrouwencategorie bij de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen.

12 uur geleden
Honkballer Rafaela belangrijk voor Red Sox op openingsdag MLB

CINCINNATI (ANP) - Oranje-international Ceddanne Rafaela is het nieuwe MLB-seizoen met de honkballers van Boston Red Sox begonnen met een overwinning bij Cincinnati Reds. De negenvoudig kampioen was in Ohio met 3-0 te sterk voor de thuisploeg.

12 uur geleden
Nederland organiseert EK Hockey 2029 voor mannen en vrouwen

UTRECHT (ANP) - Nederland organiseert het EK hockey voor mannen en vrouwen in 2029. Dat maakte de Nederlandse hockeybond (KNHB) vrijdag bekend. Het evenement vindt plaats in het Wagener Stadion in Amstelveen.

13 uur geleden