IOC blij met keuze voor 'perfecte' vrouw als voorzitter Spelen
LAUSANNE (ANP) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) is zeer tevreden met de aanstelling van Seiko Hashimoto als nieuwe voorzitter van het organisatiecomité van de Olympische Spelen van Tokio. Volgens IOC-voorzitter Thomas Bach is ze "de perfecte keuze". Hij juicht toe dat er voor een vrouw is gekozen.
"Met de benoeming van een vrouw als voorzitter geeft het organisatiecomité van Tokio 2020 ook een zeer belangrijk signaal af met betrekking tot gendergelijkheid. We staan klaar om het comité en andere organisaties te ondersteunen in hun gewenste doelen met betrekking tot maatschappelijke onderwerpen", aldus Bach.
"Mijn oprechte felicitaties gaan uit naar mijn mede-olympiër Seiko Hashimoto met haar benoeming tot voorzitter van het organisatiecomité. Met haar geweldige olympische ervaring is ze de perfecte keuze voor deze functie. Ze zal ervoor zorgen dat de focus in de laatste maanden van de voorbereiding blijft liggen op de atleten, terwijl ze alle noodzakelijke coronamaatregelen zal nemen."
De 56-jarige Hashimoto werd donderdag tot nieuwe voorzitter van het organisatiecomité benoemd. Ze volgt oud-premier Yoshiro Mori op. De 83-jarige Japanner trad eind vorige week terug nadat ophef was ontstaan over enkele vrouwonvriendelijke uitspraken die hij kort geleden had gedaan.
Hashimoto was al olympisch minister en sinds 2019 in het kabinet ook verantwoordelijk voor emancipatiezaken. Daar stopt ze nu mee. "Ik ga geen enkele inspanning uit de weg om van de Spelen in Tokio een succes te maken", zei de oud-schaatsster donderdag.
Meer uit Sport
NICE (ANP/Belga) - De slotklim in de zevende etappe van Parijs-Nice is geschrapt. De organisatie van de Franse WorldTour-koers heeft het parcours van de koninginnenrit aangepast vanwege het voorspelde winterweer. De finish van de rit die begint in Nice ligt nu niet in Auron, maar in Isola, zo meldde de ASO.
9 uur geledenMONTREAL (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout is op de WK shorttrack in Montreal uitgeschakeld in de heats van de 500 meter. De 26-jarige shorttracker, die op de Olympische Spelen in Milaan zilver won op deze afstand, liep tegen een diskwalificatie aan.
11 uur geledenAPT (ANP) - Wielrenner Harold Tejada uit Colombia heeft de zesde etappe in Parijs-Nice op zijn naam geschreven. De Colombiaan van XDS Astana ontsnapte in de rit van Barbentane naar Apt over 179,3 kilometer in de slotkilometers uit de groep met favorieten en bleef die voor. Dorian Godon uit Frankrijk werd tweede en de Brit Lewis Askey kwam als derde binnen.
13 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Formule 1-races in Bahrein en Saudi-Arabië zijn geannuleerd. Dat stelt de Duitse betaalzender Sky volgens DPA. De GP's stonden voor 12 en 19 april op de kalender, maar gaan vanwege de oorlog in het Midden-Oosten niet door.
13 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De judobond (JBN) gaat met tien judoka's naar het Europees kampioenschap, dat plaatsvindt van 16 tot en met 19 april in de Georgische hoofdstad Tbilisi. Het team bestaat uit zeven vrouwen en drie mannen.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Team Essent heeft schaatsster Angel Daleman tot de zomer van 2028 vastgelegd. De ploeg van Sven Kramer en Jac Orie heeft het contract van de 18-jarige schaatsster, dat nog liep tot 2027, opengebroken en verlengd.
14 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Niels de Langen (27) heeft vrijdag een zilveren medaille gewonnen op de reuzenslalom bij de Paralympische Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Het goud was voor de Italiaan René de Silvestro. Thijn Speksnijder werd elfde.
15 uur geleden