Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IOC blij dat atleten zekerheid hebben over deelname Winterspelen

IOC blij dat atleten zekerheid hebben over deelname Winterspelen

LAUSANNE (ANP) - Het Internationaal Olympisch Comité zegt blij te zijn dat voor zover bekend alle nationale overheden hun atleten steunen om deel te nemen aan de Winterspelen van Beijing. Dat zei voorzitter Thomas Bach in een reactie op een diplomatieke boycot die enkele landen hebben aangekondigd.

Bach legde dat op zijn eigen wijze uit. "Het gaat ons er in eerste instantie om dat de atleten kunnen meedoen. Dat is nu het geval. We hebben nog geen regering horen zeggen dat het niet mag. De atleten hebben zekerheid dat het evenement in volle omvang doorgaat. Dat is voor ons het belangrijkste."

"De beslissing om wel of geen politici of andere hoogwaardigheidsbekleders te sturen, is een politieke beslissing van elke regering afzonderlijk", vervolgde Bach. "Daar mengen wij ons niet in, in dat opzicht blijven wij neutraal. Zouden we in dit soort zaken partij kiezen, dan krijgen we nooit alle 206 nationale olympische comités op de Olympische Spelen. Dat zou dan het einde van het evenement kunnen betekenen."

Meerdere landen hebben aangegeven over te gaan tot een diplomatieke boycot van het evenement, dat in februari plaatsvindt. Ze protesteren hiermee tegen het schenden van de mensenrechten in China. Tot dusverre gaat het om Groot-Brittannië, Australië, de Verenigde Staten en Canada. De verwachting is dat deze lijst de komende weken nog wel groter wordt.

Meer uit Sport

Polen of Zweden wordt tegenstander van Oranje op WK voetbal

WARSCHAU (ANP) - Polen of Zweden wordt op 20 juni de tegenstander van Oranje in de tweede groepswedstrijd op het WK voetbal. De twee landen wisten donderdagavond hun halve finales in de play-offs voor WK-deelname te winnen en strijden dinsdag in Zweden om een plek in de groep van Nederland.

34 minuten geleden
Suriname definitief niet naar WK na nederlaag tegen Bolivia

MONTERREY (ANP) - Suriname heeft zich definitief niet weten te plaatsen voor het WK voetbal, dat komende zomer in Canada, Mexico en de Verenigde Staten plaatsvindt. In de halve finale van de intercontinentale play-offs verloor het elftal van trainer Henk ten Cate met 2-1 van Bolivia. Dat land wacht in de nacht van dinsdag op woensdag een finale om een WK-ticket tegen Irak.

41 minuten geleden
Weggestuurde Britse journalist 'diep teleurgesteld' in Verstappen

SUZUKA (ANP/AFP) - De Britse journalist Giles Richards van The Guardian is "diep teleurgesteld" in Max Verstappen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 stuurde hem weg bij de persconferentie voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan. "Ik heb blijkbaar een gevoelige snaar geraakt, maar ik ben nog nooit gesommeerd een persconferentie te verlaten", schreef Richards in zijn krant.

8 uur geleden
Wielrenner Vernon sprint naar zege ingekorte vierde rit Catalonië

CAMPRODÓN (ANP) - Wielrenner Ethan Vernon heeft de vierde etappe in de Ronde van Catalonië gewonnen. De 25-jarige Brit van NSN Cycling versloeg in de massasprint de Fransman Dorian Godon, die al twee ritten had gewonnen in de Spaanse etappekoers. Een andere Brit, Tom Pidcock, spurtte naar de derde plaats. Godon behield de leiding in het algemeen klassement; hij heeft dertien seconden voorsprong op Pidcock en veertien tellen op de Belg Remco Evenepoel.

10 uur geleden
Transgender Netwerk: 'IOC zwicht voor desinformatie en angst'

DEN HAAG (ANP) - Transgender Netwerk vindt de nieuwe regel van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) die transvrouwen uitsluit van deelname aan de vrouwencategorie "onverdedigbaar" en "onacceptabel". De belangenorganisatie wijst erop dat het besluit haaks staat op advies van experts van de VN en stelt dat "het IOC zwicht voor desinformatie en angstzaaierij van antirechtenbewegingen".

10 uur geleden
Norris gelooft in veerkracht McLaren: we worden weer de beste

SUZUKA (ANP) - Lando Norris gelooft dat McLaren dit jaar nog de beste auto van alle teams in de Formule 1 kan bouwen. Dat zei de regerend wereldkampioen tijdens een persconferentie voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan. "We moeten geduld hebben, maar ik heb veel vertrouwen in het team. Onze auto heeft veel potentie."

11 uur geleden
IOC herintroduceert geslachtsbepaling voor vrouwelijke atleten

LAUSANNE (ANP/RTR) - Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen aan de onderdelen van de vrouwelijke categorie op de Olympische Spelen in 2028 in Los Angeles. Transgender vrouwen worden uitgesloten van deelname in de vrouwencategorie, meldt het Internationaal Olympisch Comité (IOC) donderdag.

14 uur geleden