IOC biedt Japan medische hulp aan voor Olympische Spelen
TOKIO (ANP) - Het Internationaal Olympisch Comité biedt Japan extra medisch personeel aan om bij te staan tijdens de Olympische Spelen in Tokio, die over twee maanden beginnen. Daarmee wil het IOC de druk op het Japanse zorgsysteem verlichten, aldus voorzitter Thomas Bach.
Het gastland van de Spelen gaat gebukt onder een nieuwe golf van coronabesmettingen en de roep onder de bevolking om de Spelen af te gelasten klinkt steeds luider. De unie van Japanse artsen deed onlangs een klemmend beroep op de regering om het sportevenement te schrappen. Volgens de artsen is het onmogelijk en onverantwoord om de Spelen te houden tijdens de pandemie. Ze vrezen dat de ziekenhuizen de druk niet aankunnen.
Bach benadrukte woensdag nogmaals dat de Spelen in Tokio en ook de Paralympische Spelen voor iedereen veilig zullen zijn, zowel voor de sporters als voor de Japanse gemeenschap. De Duitser zei dat 80 procent van de atleten en begeleiders die naar Tokio komen gevaccineerd zullen zijn. Het medische personeel dat het IOC aanbiedt, kan helpen bij het uitvoeren van de maatregelen die zijn genomen in het olympisch dorp en de wedstrijdaccommodaties om het virus te weren.
"Het belangrijkste principe is heel duidelijk: het olympisch dorp is een veilige plek en de Olympische en Paralympische Spelen van Tokio 2020 zullen op een veilige manier worden georganiseerd", zei voorzitter Bach tijdens een videogesprek. "Op dit moment is 75 procent van de toekomstige inwoners van het olympisch dorp al ingeënt of tijdig voor de Spelen ingeënt. We hebben goede redenen aan te nemen dat dit cijfer boven 80 procent ligt als de Spelen beginnen."
Bach zei niet hoeveel artsen en verpleegkundigen het IOC aanbiedt voor de extra ondersteuning, maar chef Seiko Hashimoto van het organisatiecomité van de Spelen in Tokio toonde zich dankbaar. Ze was ook blij met de hoge vaccinatiegraad onder de deelnemers. "Dat zal er zeker toe bijdragen dat we veilige Spelen kunnen houden." In Japan zelf komt het vaccineren erg traag op gang.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Botic van de Zandschulp staat in de vierde ronde van de US Open. De 30-jarige Nederlandse tennisser rekende in de nacht van zaterdag op zondag in een lange partij van vijf sets af met de 27-jarige Belg Zizou Bergs, die als 31e was geplaatst. Het werd 3-6 7-6 (3) 4-6 7-6 (6) 6-3.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Femke Broeders-Bol (26) is bij haar eerste finale van de Diamond League op de 800 meter tweede geworden. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel noteerde de Nederlandse 1.54,81. Audrey Werro, de Europees kampioene uit Zwitserland, was nipt sneller en won in 1.54,75. Saida Tsehaye uit Ethiopië werd derde: 1.57,57.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Nadine Visser (31) is bij de finale van de Diamond League vijfde geworden op de 100 meter horden. De Europees kampioene noteerde 12,54 seconden en zag de Amerikaanse wereldrecordhoudster Masai Russell naar de winst lopen in 12,30 seconden. Devynne Charlton uit de Bahama's werd tweede (12,33), voor de Jamaicaanse Megan Simmonds (12,43).
9 uur geledenMONZA (ANP) - Formule 1-coureur Max Verstappen start zondag bij de Grote Prijs van Italië vanaf de zesde plek. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull Racing zag de Fransman Pierre Gasly met zijn Alpine in Monza verrassend de poleposition veroveren. De Brit George Russell begint in zijn Mercedes op de tweede plaats.
12 uur geledenLEYBURN (ANP/BELGA) - Wielrenner Cees Bol heeft de vierde en voorlaatste etappe in de Ronde van Groot-Brittannië op zijn naam geschreven. De 31-jarige Nederlander van het team Decathlon CMA CGM was in aankomstplaats Leyburn de snelste in een oplopende sprint.
14 uur geledenMONZA (ANP) - Max Verstappen heeft bij de derde en laatste training van de Grote Prijs van Italië de derde tijd gereden. De Red Bull-coureur was op het circuit van Monza 0,350 seconde langzamer dan Mercedes-coureur George Russell.
17 uur geledenMONACO (ANP) - Wielrenner Tadej Pogačar heeft bekendgemaakt dat zijn seizoen afgelopen is. De Sloveense wereldkampioen kwam vorige week zaterdag hard ten val in de Vuelta en brak daarbij onder meer een sleutelbeen en een nekwervel.
18 uur geleden