IOC-bestuur wil boksen toch op olympisch programma LA 2028
PYLOS (ANP/RTR) - Het dagelijks bestuur van het Internationaal Olympisch Comité heeft een aanbeveling gedaan boksen alsnog toe te voegen aan het programma van de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Daarmee lijkt een einde te komen aan de dreiging dat de bokssport niet langer olympisch is.
Het IOC gaf de nieuwe bond World Boxing, onder leiding van de Nederlander Boris van der Vorst, vorige maand al een voorlopige erkenning. "Na de voorlopige erkenning van World Boxing in februari waren we in de positie om deze beslissing te nemen, zodat deze aanbeveling naar de zitting kan", vertelde IOC-voorzitter Thomas Bach tijdens een persconferentie. "Ik heb er alle vertrouwen in dat de sessie het zal goedkeuren." De leden stemmen op de 144e sessie van het IOC in het Griekse Costa Navarino, waar deze week ook de nieuwe voorzitter wordt gekozen.
Een meerderheid lijkt voorstander, ook al omdat boksen een van de populairste olympische sporten is. Op de Spelen van Parijs werden de bokswedstrijden gehouden onder toezicht van het IOC, nadat de internationale boksbond IBA om bestuurlijke, financiële en ethische kwesties de erkenning was ontnomen. Het IOC had boksen niet op het programma van LA 2028 gezet en nationale boksbonden aangespoord een nieuwe mondiale organisatie te vormen. World Boxing heeft inmiddels tachtig aangesloten landen. Het IOC stelt dat alleen boksers uit landen die bij het begin van de kwalificatie zijn aangesloten bij World Boxing kunnen deelnemen in Los Angeles.
Meer uit Sport
MISANO (ANP) - Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van San Marino in de MotoGP gewonnen. De Spanjaard van Ducati versloeg de Italiaan Marco Bezzecchi. Jorge Martín, de Spaanse leider in de WK-stand, werd derde.
52 minuten geledenBOFFRES (ANP) - Wielrenster Mischa Bredewold mist het WK en vreest voor het einde van haar seizoen door een valpartij. Dat heeft haar ploeg SD Worx-Protime zaterdag bekendgemaakt in een persbericht. Bredewold maakte deel uit van de donderdag bekendgemaakte selectie voor de WK wielrennen in Montréal, dat later deze maand plaatsvindt.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Max Verstappen (28) heeft tijdens een langdurig onderbroken derde vrije training in Madrid de vijfde tijd neergezet. De viervoudig wereldkampioen van de Formule 1 reed zijn snelste ronde op het nieuwe circuit in de Spaanse hoofdstad in 1.33,172.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisser Ben Shelton heeft voor de eerste keer de finale van een grandslamtoernooi bereikt. De 23-jarige Amerikaan versloeg in de halve eindstrijd van de US Open in New York zijn landgenoot Frances Tiafoe in vier sets. Het werd: 4-6 6-3 6-3 7-5.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - Alexander Zverev heeft zich in de nacht van vrijdag op zaterdag op de US Open voor zijn derde grandslamfinale op rij geplaatst. De Duitse nummer één van de plaatsingslijst was in drie sets te sterk voor de Russische nummer 50 van de wereld, Karen Chatsjanov: 6-3 7-6 (7) 7-6 (6). In de finale treft Zverev de winnaar van een Amerikaans onderonsje tussen Frances Tiafoe en Ben Shelton, dat later in de nacht van vrijdag op zaterdag begint.
15 uur geledenPEÑAS BLANCAS (ANP) - Wielrenner Eddie Dunbar heeft de negentiende etappe van de Vuelta gewonnen. De Ier van Pinarello Q36.5 was de beste uit een kopgroep in de rit met aankomst bergop. De Colombiaanse bergtruidrager Santiago Buitrago werd tweede, voor de Brit Thomas Gloag.
23 uur geledenMADRID (ANP) - Formule 1-coureur Max Verstappen (28) heeft bij de eerste vrije training in Madrid de vijfde tijd (1.34,703) neergezet. De viervoudig wereldkampioen reed in zijn Red Bull voor het eerst op het stratencircuit met 22 bochten in de Spaanse hoofdstad.
1 dag geleden