
IOC besluit niet voor eind juli over deelname Russen aan Spelen
LAUSANNE (ANP/DPA) - Het Internationaal Olympisch Comité beslist op z'n vroegst eind juli over een mogelijke deelname van atleten uit Rusland en Belarus aan de Olympische Spelen van Parijs. De beslissing over deelname valt pas na de formele uitnodiging van de atleten aan de Spelen één jaar voor de openingsceremonie. Die staat gepland voor 26 juli 2024.
IOC-voorzitter Thomas Bach zei donderdag op de persconferentie waarmee hij het driedaagse bestuursoverleg in Lausanne afsloot, dat de beslissing waarschijnlijk pas na de zomer zal worden genomen, omdat het vraagstuk "heel complex" is.
Het IOC riep de internationale sportbonden dinsdag op om, onder voorwaarden, individuele sporters uit Rusland en Belarus weer toe te laten. Zowel vanuit Rusland als het door oorlog geteisterde Oekraïne kwamen afkeurende reacties op de oproep van het IOC. Politici onder meer uit Polen, Duitsland en Tsjechië leverden ook felle kritiek op het voorstel. Bach verweet de politici op zijn beurt van overheidsbemoeienis en van het hanteren van een dubbele standaard.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft niet kunnen stunten tegen Jannik Sinner op het masterstoernooi van Rome. De 24-jarige Haarlemmer verloor in twee sets van de Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst: 6-4 6-2.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - De selectie voor de EK turnen eind mei in Leipzig telt twee debutanten, meldt de bond KNGU. Elijah Faverus maakt voor het eerst deel uit van de mannenploeg en Mara Slippens is nieuw bij de vrouwen. De ervaren turnsters Eythora Thorsdottir en Sanna Veerman ontbreken door blessures. Dat geldt ook voor turner Amine Abaidi.
10 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Noortje en Bregje de Brouwer doen deze zomer niet mee aan het EK en WK synchroonzwemmen. Dat meldt zwembond KNZB. De 26-jarige tweelingzussen wonnen vorig jaar bij de Olympische Spelen brons, bij het WK zilver en bij het EK twee keer goud.
17 uur geledenROME (ANP) - Carlos Alcaraz heeft bij zijn rentree op het masterstoernooi van Rome de derde ronde bereikt. De Spaanse nummer 3 van de wereldranglijst won in twee sets van de Serviër Laslo Djere: 7-6 (2) 6-2.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - De Nederlandse handballers hebben ook hun laatste EK-kwalificatiewedstrijd gewonnen. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson was in Den Bosch met 34-29 te sterk voor Kosovo.
1 dag geledenVLORË (ANP) - Mads Pedersen heeft zijn tweede ritzege geboekt in de Giro d'Italia. Het was de derde en laatste rit op Albanees grondgebied. Pedersen won eerder de eerste etappe, maar de Deen van de ploeg Lidl-Trek moest de leiderstrui na de tijdrit van zaterdag afstaan aan de Sloveen Primoz Roglic. Na zijn ritzege leidt Pedersen het klassement weer.
1 dag geledenGRONINGEN (ANP) - De volleyballers van Orion hebben voor het tweede jaar op rij de landstitel veroverd. De ploeg uit Doetinchem won in de finale van de play-offs de derde wedstrijd van Lycurgus uit Groningen met 3-2 in sets. Daarmee bracht Orion de stand in de best-of-fiveserie op 3-0.
1 dag geleden