Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IOC benadrukt: wij voeren geen politiek debat

IOC benadrukt: wij voeren geen politiek debat

ESSEN (ANP) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) is geen scheidsrechter in een politiek conflict. Dat heeft voorzitter Thomas Bach gezegd tijdens een toespraak. Hij verdedigde daarmee andermaal het standpunt van zijn organisatie om Russen en Belarussen mogelijkerwijs onder neutrale vlag toe te laten tot de Olympische Spelen van Parijs in 2024.

"We moeten wegblijven van politieke discussies, anders verliezen we onze kracht om te verbinden", aldus de Duitse topman van het IOC. "Dan krijgen we mogelijk weer te maken met landen die de Olympische Spelen boycotten, zoals dat in de jaren zeventig en tachtig het geval was. Daarom ook mogen politici niet beslissen over wie er wel en niet mag meedoen aan een sportevenement."

Veel landen hebben inmiddels aangegeven te vinden dat Rusland niet mag meedoen aan de Olympische Spelen, vanwege de inval van het land in Oekraïne. Ze steunen daarmee een oproep van president Volodymyr Zelensky van Oekraïne. "Wij moeten politiek-neutraal blijven", zei Bach desondanks. "We weten echter ook dat onze beslissingen politieke gevolgen hebben en dat moeten we laten meewegen in alles wat we doen."

Meer uit Sport

Tennisser De Jong verliest in kwalificaties Monte Carlo

MONACO (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is in de eerste ronde van de kwalificaties voor het masterstoernooi van Monte Carlo gestrand. De mondiale nummer 99 verloor in Monaco met 5-7 6-1 1-6 van de Chileen Cristian Garín, die één plaats lager op de wereldranglijst staat.

1 uur geleden
Van de Zandschulp onderuit in Boekarest na gemiste matchpoints

BOEKAREST (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er in Boekarest niet in geslaagd zich voor de vierde keer in zijn carrière te plaatsen voor de finale van een ATP-toernooi. De nummer 62 van de wereld, die nog wacht op zijn eerste titel, verloor op het Roemeense gravel met 7-5 6-7 (3) 5-7 van de Argentijn Mariano Navone. De Nederlander wist in de tweede set twee matchpoints niet te benutten.

1 uur geleden
Basketballer Doncic mist slot reguliere competitie met blessure

LOS ANGELES (ANP/BELGA) - De basketballers van Los Angeles Lakers kunnen in het slot van de reguliere competitie in de NBA geen beroep doen op Luka Doncic. De Sloveense spelbepaler heeft donderdag in de ontmoeting met Oklahoma City Thunder een hamstringblessure opgelopen.

7 uur geleden
Van de Zandschulp naar halve finale tennistoernooi Boekarest

BOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.

1 dag geleden
Darter Van Veen verliest vierde Premier League-finale

MANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.

1 dag geleden
Hockeysters Den Bosch met uitblinker Matla naar halve finale EHL

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.

1 dag geleden
Voormalig coach van Nadal nieuwe trainer van tennisster Swiatek

DEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.

2 dagen geleden