IOC benadrukt: wij voeren geen politiek debat
ESSEN (ANP) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) is geen scheidsrechter in een politiek conflict. Dat heeft voorzitter Thomas Bach gezegd tijdens een toespraak. Hij verdedigde daarmee andermaal het standpunt van zijn organisatie om Russen en Belarussen mogelijkerwijs onder neutrale vlag toe te laten tot de Olympische Spelen van Parijs in 2024.
"We moeten wegblijven van politieke discussies, anders verliezen we onze kracht om te verbinden", aldus de Duitse topman van het IOC. "Dan krijgen we mogelijk weer te maken met landen die de Olympische Spelen boycotten, zoals dat in de jaren zeventig en tachtig het geval was. Daarom ook mogen politici niet beslissen over wie er wel en niet mag meedoen aan een sportevenement."
Veel landen hebben inmiddels aangegeven te vinden dat Rusland niet mag meedoen aan de Olympische Spelen, vanwege de inval van het land in Oekraïne. Ze steunen daarmee een oproep van president Volodymyr Zelensky van Oekraïne. "Wij moeten politiek-neutraal blijven", zei Bach desondanks. "We weten echter ook dat onze beslissingen politieke gevolgen hebben en dat moeten we laten meewegen in alles wat we doen."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam komt dit seizoen niet in actie op de ijsbaan. Dat heeft de olympisch kampioene op de 1000 meter maandag bekendgemaakt via haar eigen YouTubekanaal. De 27-jarige Leerdam wil zich voorlopig richten op andere aspecten van haar leven.
37 minuten geledenMADRID (ANP) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes wil George Russell nog niet afschrijven voor de wereldtitel in de Formule 1. De Brit staat tweede in het kampioenschap, maar inmiddels wel met 81 punten achterstand op zijn teamgenoot Kimi Antonelli. "Het is een mechanische sport; je kunt crashen of uitvallen. En zolang het in punten mathematisch gezien nog kan, verdient George alle steun van het team", zei Wolff op de website van de Formule 1.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - Radosław Piesiewicz, de voorzitter van het Pools Olympisch Comité (PKOl), is ontslagen op verdenking van corruptie. Dat maakte interim-voorzitter Marian Kmita, die voorlopig de voorzitterstaken overneemt, maandag bekend.
2 uur geledenMADRID (ANP) - De organisatie van de Grote Prijs van Spanje in de Formule 1 is bereid om het nieuwe Madring-circuit in Madrid aan te passen, zodat er betere inhaalmogelijkheden komen. Ze reageert hiermee op de kritiek van de coureurs.
3 uur geledenBRØNDBY (ANP) - De Deense wielrenner Mattias Skjelmose (25) heeft zich afgemeld voor de wereldkampioenschappen, die van 20 tot en met 27 september plaatsvinden in de Canadese stad Montréal. Anthon Charmig is opgeroepen als zijn vervanger. Dat heeft de Deense wielerunie maandag bekendgemaakt.
5 uur geledenLYON (ANP/RTR) - Vincent Roberti is maandag benoemd tot interim-voorzitter van het organisatiecomité voor de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen. Hij is de opvolger van Edgar Grospiron, die donderdag achttien maanden na zijn aanstelling vertrok.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Botic van de Zandschulp behoort weer tot de beste veertig tennissers van de wereld. De 30-jarige Nederlander bereikte afgelopen week de kwartfinales op de US Open en steeg daardoor dertig posities op de wereldranglijst, van de 70e naar de 40e.
10 uur geleden