
IOC belooft alle 'kapotte' medailles van OS Parijs te vervangen
LAUSANNE (ANP/AFP) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) belooft alle beschadigde medailles van de Olympische Spelen van Parijs te vervangen door identieke exemplaren. Het organisatiecomité van de Spelen zegt intensief samen te werken met de Monnaie de Paris, die verantwoordelijk is voor de productie van de medailles, om de klachten van medaillewinnaars af te handelen. "Kapotte medailles worden systematisch vervangen en met hetzelfde gegraveerd", aldus het IOC tegen persbureau AFP.
Het Franse nieuwsmedium La Lettre meldde dat al meer dan honderd kapotte medailles zijn teruggestuurd door atleten. Sommigen van hen plaatsten foto's van de verroeste en beschadigde plakken op sociale media.
De Franse Munt die de medailles heeft gemaakt meldde dat de olympische plakken die door de atleten als beschadigd zijn bestempeld al sinds augustus worden vervangen. "We blijven dat op dezelfde professionele wijze doen als voorheen", aldus de woordvoerder.
Meer uit Sport
HEUSDEN-ZOLDER (ANP) - De Nederlandse teamsprinters hebben op de EK baanwielrennen in het Belgische Heusden-Zolder het zilver veroverd. Vooraf was gehoopt op een plaats bij de beste vier omdat Nederland niet met de vertrouwde en succesvolle ploeg aantrad.
6 uur geledenHEUSDEN-ZOLDER (ANP) - De Nederlandse teamsprintsters hebben bij de Europese kampioenschappen baanwielrennen in het Belgische Heusden-Zolder het goud gepakt. Kim Kalee, Hetty van de Wouw en Steffie van der Peet versloegen in de finale het team van Groot-Brittannië: 46,322 tegen 46,929.
6 uur geledenWUPPERTAL (ANP/DPA) - In de afpersingszaak van de familie van zevenvoudig Formule 1-wereldkampioen Michael Schumacher zijn alle drie de verdachten schuldig bevonden. Een man werd veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf, zijn zoon kreeg een voorwaardelijke straf van zes maanden.
8 uur geledenSAALBACH (ANP/RTR) - Skiër Franjo von Allmen heeft tijdens de WK in Saalbach zijn tweede gouden medaille veroverd. De Zwitser won met zijn teamgenoot Loïc Meillard de wereldtitel op de teamcombinatie. Hun landgenoten Alexis Monney en Tanguy Nef pakten zilver. Stefan Rogentin en Marc Rochat maakten het Zwitserse succes in Oostenrijk compleet met de derde plaats.
12 uur geledenROSMALEN (ANP) - Tennisser Alex de Minaur verdedigt in juni zijn titel op het grastoernooi van Rosmalen. Dat maakte de organisatie woensdag bekend. De nummer 6 van de wereld uit Australië was afgelopen week ook actief in Nederland, waar hij de finale van het ABN AMRO Open in Rotterdam verloor van Carlos Alcaraz.
16 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De gemakkelijke overwinning van de Philadelphia Eagles op de Kansas City Chiefs in de Super Bowl van zondag leverde een recordaantal kijkers van bijna 128 miljoen op, volgens herziene cijfers van ratingbureau Nielsen. Daarmee werd de door Fox uitgezonden finale van het American footballseizoen het meest bekeken evenement in de Amerikaanse tv-geschiedenis.
21 uur geledenDOHA (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka is er niet in geslaagd om haar eerste wedstrijd sinds de verloren finale van de Australian Open te winnen. De nummer 1 van de wereld uit Belarus ging in de tweede ronde van het WTA-toernooi van Qatar met 6-3 3-6 6-7 (5) onderuit tegen de Russische Ekaterina Alexandrova, de mondiale nummer 26.
1 dag geleden