Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IOC-baas Bach ziet geen probleem in Russische sportdeelname

IOC-baas Bach ziet geen probleem in Russische sportdeelname

LAUSANNE (ANP) - Volgens de hoogste sportbaas Thomas Bach levert deelname van sporters uit Rusland en Belarus geen problemen op. "Het werkt", zei de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité bij het begin van een driedaagse vergadersessie van het IOC in Lausanne waar het heikele onderwerp op de agenda staat.

Als het aan de IOC-baas ligt kunnen Russen en Belarussen onder voorwaarden terugkeren in internationale competities, zeker omdat in tal van sporten de kwalificatie voor de Olympische Spelen van Parijs 2024 is begonnen. Maar de oorlog in Oekraïne zorgt voor weerstand tegen dat standpunt. "Deelname van sporters met een Russisch of Belarussisch paspoort in internationale competities werkt", hield Bach de aanwezige bestuurders voor. "We zien het bijna elke dag in een aantal sporten, met name in tennis, wielrennen en sommige tafeltennistoernooien. We zien het in Europa, in de Verenigde Staten en op andere continenten. Nergens hebben zich incidenten voorgedaan."

Russen en Belarussen komen in sommige sporten uit onder neutrale vlag, dat leidde onder meer bij tennis soms tot boze reacties van andere sporters. "Maar de regeringen van de landen waar gesport wordt verstrekken visa op een enkele uitzondering na. In andere gevallen worden werkvergunningen geregeld",zei Bach over de sportdeelname van Russen.

Een aantal landen boycotte de WK boksen voor vrouwen uit protest tegen de aanwezigheid van sporters uit Rusland en Belarus, terwijl een grote groep schermers Bach in een brief heeft opgeroepen vast te houden aan de ban. Maar de Duitser blijf erbij dat politiek geen invloed moet hebben op sport en dat atleten niet gestraft moeten worden op basis van hun paspoort. "We zullen niet in staat zijn een oplossing te vinden die iedereen tot tevredenheid stemt. Daar moeten we mee leven", sloot hij af.

Meer uit Sport

Tennisster Gauff boos over uitzenden kapotslaan racket

MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Coco Gauff wil graag dat niet alle emoties van teleurgestelde spelers worden uitgezonden en meer ruimte voor privémomenten bij de grote toernooien. Dat zei de Amerikaanse na haar uitschakeling in de kwartfinales van de Australian Open tegen de Oekraïense Elena Svitolina.

4 uur geleden
Alcaraz voor het eerst naar halve finales Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich voor het eerst geplaatst voor de halve finales van de Australian Open. In de Rod Laver Arena in het hete Melbourne klopte de Spaanse nummer 1 van de wereld thuisfavoriet Alex De Minaur: 7-5 6-2 6-1. Alcaraz is dit toernooi nog zonder setverlies.

8 uur geleden
Verstappen voor het eerst circuit op met nieuwe RB22

BARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft zich dinsdag op het Formule 1-circuit in Barcelona voor het eerst laten zien in de nieuwe RB22. De viervoudige wereldkampioen van Red Bull nam tijdens de tweede besloten testdag plaats achter het stuur. Na het verliezen van zijn wereldtitel deed hij dat met nummer 3 op de auto in plaats van nummer 1.

9 uur geleden
Bijna 20.000 kaarten verkocht voor TeamNL Huis bij Winterspelen

ARNHEM (ANP) - Tot nu toe zijn bijna 20.000 kaarten verkocht voor het TeamNL Huis dat tijdens de Winterspelen in Milaan staat. Volgens een woordvoerster van NOC*NSF is dit ongeveer tweederde van het totaal aantal beschikbare tickets.

10 uur geleden
Zverev bereikt halve finale Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de halve finale van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Amerikaan Learner Tien: 6-3 6-7 (5) 6-1 7-6 (3).

13 uur geleden
Van der Goot sportjournalist van 2025, Oeuvre Award Hugo Borst

RIJSWIJK (ANP) - Wytse van der Goot (43) is maandag door de Nederlandse Sport Pers (NSP) uitgeroepen tot Sportjournalist van het Jaar 2025. De presentator en commentator van Ziggo Sport is volgens de jury "een liefhebber". "Hij houdt zichtbaar en hoorbaar van voetbal. Dat is bijvoorbeeld te merken in het programma 'Tussen de palen', waarin hij met een oud-voetballer diens loopbaan doorneemt. Wytse is veelzijdig. Hij kan presenteren en interviewen en hij leidt de talkshow Rondo, maar vermoedelijk is hij toch het liefst in het stadion. Met pet", aldus de jury.

1 dag geleden
Sinner ten koste van Darderi zonder setverlies naar laatste acht

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is op de Australian Open doorgedrongen tot de kwartfinales. De Italiaan, die de vorige twee edities won, versloeg zonder setverlies zijn als 22e geplaatste landgenoot Luciano Darderi: 6-1 6-3 7-6 (2). Sinner speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Ben Shelton, die de Noor Casper Ruud in vier sets aan de kant zette: 3-6 6-4 6-3 6-4.

1 dag geleden