
IOC-baas Bach zegt tennisster Peng 'in alle opzichten' te helpen
LAUSANNE (ANP/DPA) - Volgens Thomas Bach, de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité, probeert zijn organisatie de Chinese tennisster Peng Shuai "in alle opzichten" te helpen. Bach reageert daarmee tegenover persbureau DPA op de kritiek die hij kreeg nadat het IOC twee keer contact had gehad met de tennisster die, nadat ze een hoge functionaris had beschuldigd van seksueel misbruik, enige tijd verdwenen was.
Peng (35) sprak daarna twee keer met Bach, maar onder meer de organisatie Human Rights Watch en vrouwentennisbond WTA waren er niet van overtuigd dat het goed gaat met de tennisster. De voormalig nummer 1 van de wereld in het dubbelspel had in een boodschap op het sociale medium Weibo voormalig vicepremier Zhang Gaoli beschuldigd van van seksueel misbruik. Het bericht werd snel verwijderd, waarna Peng wekenlang spoorloos was. Uiteindelijk volgden er foto's die moesten aantonen dat ze veilig en in goede gezondheid was en kort erop sprak ze met Bach.
"Ze gaf aan dankbaar te zijn dat we contact met haar hebben gezocht", vertelde Bach. "Daarnaast zijn we in gesprek met een aantal Chinese sportorganisaties en andere instanties. En ik kan u verzekeren dat alle aspecten van deze zaak daarbij aan bod komen."
Bach, die de werkwijze omschrijft als stille diplomatie, erkende dat de twee telefoongesprekken de zaak niet hebben opgelost. "We blijven contact houden en hebben haar gezegd in alle opzichten te helpen. Een ontmoeting met haar staat gepland voor januari."
Meer uit Sport
SHEFFIELD (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finaleronde van de Premier League. De drievoudig wereldkampioen verloor in Sheffield in de kwartfinales meteen van zijn concurrent Nathan Aspinall: 6-2.
34 minuten geledenVIADANA (ANP) - Sprinter Olav Kooij was opgelucht na zijn sprintzege in de twaalfde etappe van de Giro. De 23-jarige Nederlander van Visma - Lease a Bike was dit keer sneller dan zijn landgenoot Casper van Uden. "Ja, ik ben wel opgelucht", zei Kooij in Viadana tijdens een flashinterview na afloop. "Ik ben heel blij dat we dit met zijn allen konden doen vandaag."
4 uur geledenVIADANA (ANP) - Wielrenner Olav Kooij van Visma - Lease a Bike heeft de twaalfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige Nederlander was in de rit van Modena naar Viadana na 172 kilometer de beste in de massasprint. Kooij nam met zijn zege revanche voor zijn sprint aan het einde van de vierde etappe waarin hij werd geklopt door Casper van Uden. Dit keer was Kooij sneller dan Van Uden.
4 uur geledenMONACO (ANP) - Ferrari-coureur Charles Leclerc heeft geen hoge verwachtingen van de Grote Prijs van Monaco. De Monegask won vorig jaar de race op het stratencircuit, maar denkt dat hij dit jaar weinig kans maakt op nieuw succes.
5 uur geledenPOZA DE LA SAL (ANP) - Lorena Wiebes heeft de eerste etappe van de Ronde van Burgos op haar naam geschreven. De Europees kampioene van SD Worx - Protime was na 125 kilometer tussen Burgos en Poza de la Sal de beste in de sprint. Ze bleef de Italiaanse Elisa Balsamo en ploeggenote en wereldkampioene Lotte Kopecky uit België voor.
5 uur geledenDEN HAAG/UTRECHT (ANP) - De Dopingautoriteit adviseert sporters zich niet te laten verleiden tot deelname aan de Enhanced Games, een sportevenement waarin doping en andere verboden hulpmiddelen zijn toegestaan en waarin veel geld is te verdienen.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Tallon Griekspoor treft in de eerste ronde van Roland Garros de Amerikaan Marcos Giron. Griekspoor is de nummer 34 van de wereldranglijst, Giron staat op de 43e plaats.
7 uur geleden