IOC-baas Bach verdedigt toelaten Russen op Olympische Spelen
BERLIJN (ANP/DPA) - Volgens voorzitter Thomas Bach heeft het Internationaal Olympisch Comité (IOC) een 'gulden middenweg' gevonden om atleten uit Rusland en Belarus onder strikte voorwaarden toe te laten tot de Spelen van Parijs 2024. Dat zegt de hoogste sportbaas in een interview met Welt am Sonntag.
Het besluit zorgde met name in Oekraïne, waar de Russen in februari 2022 binnenvielen, voor woede. Ook in Rusland was er kritiek, de eisen die worden gesteld noemde het Russisch olympisch comité 'vernederend'.
Bach benadrukt in het interview dat hij niet inziet hoe de beslissing het verloop van de oorlog in het voordeel van Moskou zou beïnvloeden. De Duitse voormalig olympisch schermkampioen wees er nogmaals op dat deelnemers uit Rusland en Belarus het moeten doen zonder nationale vlag en volkslied. Ook mogen atleten geen banden hebben met leger of veiligheidsautoriteiten. "Dit is opnieuw een herinnering aan de hele wereld van de sancties die zijn opgelegd", zegt Bach. Tot nu toe hebben zich pas enkele atleten met een Russisch paspoort gekwalificeerd voor de Olympische Spelen.
Eventuele boycot
Vrees voor een boycot door Oekraïne heeft Bach niet. "Waarom zou Oekraïne eigen atleten straffen voor de invasie van de Russen en ze hun olympische droom afnemen?" vraagt hij zich af. "Je bent geen voorstander van oorlog alleen omdat je niet aan alle eisen van Oekraïne voldoet. We hebben de Oekraïense atleten sinds het begin van de oorlog met ongekende solidariteit gesteund."
Gezien de reacties uit de betrokken landen concludeert Bach dat beide kanten niet tevreden zijn. "We hebben blijkbaar de gulden middenweg gevonden."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Sebas Diniz heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen de beste tijd gereden op de eerste 500 meter. De 23-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 34,14 sneller dan Jenning de Boo en Merijn Scheperkamp.
1 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - De komende 'Battle of the Sexes' in het tennis tussen Aryna Sabalenka en Nick Kyrgios is pure show en lijkt in niets op de historische tennispartij tussen een man en een vrouw in 1973 tussen Billie Jean King en Bobby Riggs. "Het is niet hetzelfde. Bij ons ging het om sociale verandering. Mijn strijd was politiek", zei King in aanloop naar de demonstratiewedstrijd op zondag tussen Sabalenka en Kyrgios in Dubai.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Meer marathons op natuurijs komen er niet. De KNSB laat weten dat het deze korte vorstperiode blijft bij de marathon die op tweede kerstdag is verreden op de ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk.
7 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.
20 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - Crispijn Ariëns heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. De wedstrijd vond plaats in Winterswijk. Op schaatsbaan De Witte Poorte was de 36-jarige Brabander na 125 ronden de snelste in een sprint van een kopgroep, die eerder in de wedstrijd het peloton op een ronde had gezet.
21 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - Sofia Schilder heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. Schilder was na tachtig ronden op de bevroren piste van ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk de snelste in een massasprint. Lianne van Loon finishte als tweede, net voor Esther Kiel.
23 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt denkt dat hij op de Winterspelen van Milaan ingezet kan worden op de ploegenachtervolging. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O won op het olympisch kwalificatietoernooi de 5000 meter en verzekerde zich daarmee van deelname aan de Spelen. Mocht hij nodig zijn, dan is hij "er klaar voor", zei hij.
1 dag geleden