Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IOC-baas Bach: Trump sportfan in hart en nieren

IOC-baas Bach: Trump sportfan in hart en nieren

BERLIJN (ANP/DPA) - Met Donald Trump hebben de Verenigde Staten vanaf volgende week een president die "een sportfan in hart en nieren" is. Dat zei Thomas Bach, de aftredend voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC), in een woensdag gepubliceerd interview met persbureau dpa. Bach ziet daarom geen enkel probleem met het oog op het WK voetbal van 2026, deels in de VS, en de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028.

"Hij was betrokken bij de biedingsfase voor beide evenementen, waar hij op de een of andere manier campagne voerde voor het WK en de Olympische Spelen. Daarom weet ik zeker dat hij beide sporttoernooien zal steunen", aldus Bach.

Trump dreigde onlangs onder meer met handelsmaatregelen richting Canada, dat hij het liefst wil inlijven en wekte irritatie in Mexico door te zeggen dat hij de Golf van Mexico wil veranderen in de Golf van Amerika. Beide landen zijn medeorganisator van het WK voetbal in 2026. Trump ruziede ook met de Californische gouverneur Gavin Newsom, die hij nalatigheid verwijt naar aanleiding van de branden in Los Angeles.

Bach voorziet geen problemen. De Duitser feliciteerde Trump eerder met zijn verkiezingssucces, maar zegt verder geen dialoog te zoeken in zijn laatste maanden als IOC-voorzitter. "Ik denk niet dat het echt eerlijk of juist zou zijn, zelfs met betrekking tot mijn opvolgers, om nu opnieuw contact te zoeken en misschien beslissingen te beïnvloeden die dan op mijn opvolger rusten", legde Bach uit. Zijn opvolger wordt half maart gekozen. Er zijn zeven kandidaten. Trump wordt op 20 januari beëdigd als president van de VS.

Meer uit Sport

Selectiecommissie schaatsbond is aan zet over ploeg voor Milaan

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB moet na het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen in beraad over de samenstelling van de selectie voor de Olympische Spelen in Milaan.

5 uur geleden
Darter Van Gerwen verliest in achtste finales WK van Anderson

LONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.

6 uur geleden
Schaatser Snel deze keer definitief naar de Spelen op 1500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.

6 uur geleden
Veldrijdster Pieterse boekt bij afwezigheid Brand eerste zege

DIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.

8 uur geleden
Wennemars pakt op 1500 meter derde olympisch ticket, Nuis vierde

HEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geëindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.

8 uur geleden
Nuis kwalificeert zich op OKT op 1500 meter niet voor de Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.

8 uur geleden
Conijn en Kerkhoff veroveren olympische tickets op 5000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.

9 uur geleden