Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IOC-baas Bach: Trump sportfan in hart en nieren

IOC-baas Bach: Trump sportfan in hart en nieren

BERLIJN (ANP/DPA) - Met Donald Trump hebben de Verenigde Staten vanaf volgende week een president die "een sportfan in hart en nieren" is. Dat zei Thomas Bach, de aftredend voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC), in een woensdag gepubliceerd interview met persbureau dpa. Bach ziet daarom geen enkel probleem met het oog op het WK voetbal van 2026, deels in de VS, en de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028.

"Hij was betrokken bij de biedingsfase voor beide evenementen, waar hij op de een of andere manier campagne voerde voor het WK en de Olympische Spelen. Daarom weet ik zeker dat hij beide sporttoernooien zal steunen", aldus Bach.

Trump dreigde onlangs onder meer met handelsmaatregelen richting Canada, dat hij het liefst wil inlijven en wekte irritatie in Mexico door te zeggen dat hij de Golf van Mexico wil veranderen in de Golf van Amerika. Beide landen zijn medeorganisator van het WK voetbal in 2026. Trump ruziede ook met de Californische gouverneur Gavin Newsom, die hij nalatigheid verwijt naar aanleiding van de branden in Los Angeles.

Bach voorziet geen problemen. De Duitser feliciteerde Trump eerder met zijn verkiezingssucces, maar zegt verder geen dialoog te zoeken in zijn laatste maanden als IOC-voorzitter. "Ik denk niet dat het echt eerlijk of juist zou zijn, zelfs met betrekking tot mijn opvolgers, om nu opnieuw contact te zoeken en misschien beslissingen te beïnvloeden die dan op mijn opvolger rusten", legde Bach uit. Zijn opvolger wordt half maart gekozen. Er zijn zeven kandidaten. Trump wordt op 20 januari beëdigd als president van de VS.

Meer uit Sport

Verstappen beseft dat hij 'geluk' nodig heeft in titelstrijd

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen geeft toe dat hij "een beetje geluk" nodig heeft om Lando Norris en Oscar Piastri te achterhalen in het kampioenschap van de Formule 1. "Ik moet elk weekend veel meer punten scoren en dat is niet zo eenvoudig", vertelde de viervoudig wereldkampioen aan onder meer Autosport.com op de persdag voorafgaand aan de Grote Prijs van São Paulo.

8 uur geleden
Tweevoudig olympisch zeilkampioene Bouwmeester (37) stopt

NOORDWIJK (ANP) - Tweevoudig olympisch zeilkampioene Marit Bouwmeester stopt met topsport. Dat meldt het Watersportverbond. De 37-jarige Bouwmeester is met vier olympische medailles de succesvolste zeilster aller tijden. De Friezin kondigde haar afscheid aan bij de presentatie van haar boek Winnen met je hoofd.

11 uur geleden
Tennisster Lamens jaar na doorbraak blij met behoud plek top 100

AMSTELVEEN (ANP) - Suzan Lamens is een jaar na haar doorbraak blij dat ze nog in de top 100 staat. De beste tennisster van Nederland staat richting het einde van het seizoen op de 86e plaats op de wereldranglijst, ongeveer even hoog als vorig jaar, vlak nadat ze haar tot nu toe enige titel had gepakt. "Ik heb dit jaar alle grote toernooien gespeeld en ben tevreden dat ik mijn ranking heb behouden", zegt Lamens tijdens een persmoment in Amstelveen.

11 uur geleden
Brown: verlies liever titel dan kiezen tussen Norris en Piastri

SÃO PAULO (ANO/RTR) - Teambaas Zak Brown van Formule 1-renstal McLaren weigert een van zijn twee coureurs voor te trekken in de eindfase van het wereldkampioenschap. "Ik verlies nog liever de titel dan dat ik moet kiezen tussen een van mijn twee coureurs", zegt de Amerikaan in de podcast 'Beyond the Grid'.

11 uur geleden
Tennisster Pegula verslaat Paolini in WTA Finals

RIYAD (ANP) - De Amerikaanse tennisster Jessica Pegula heeft haar tweede wedstrijd in de groepsfase van de WTA Finals in het Saoedische Riyad gewonnen. De nummer 5 van de wereld versloeg de Italiaanse Jasmine Paolini in twee sets: 6-2 6-3. Paolini leed al haar derde nederlaag en was al uitgeschakeld.

11 uur geleden
De Waard en Brinkman genomineerd voor beste hockeyer ter wereld

LAUSANNE (ANP) - Xan de Waard en Thierry Brinkman zijn genomineerd voor de prijs van beste hockeyer ter wereld. De internationale hockeyfederatie FIH heeft per sekse drie kanshebbers bekendgemaakt. Anne Veenendaal is een van de drie genomineerde keepsters.

16 uur geleden
Meer dan de helft van de tickets voor Winterspelen 2026 verkocht

MILAAN (ANP/DPA) - Meer dan de helft van de kaarten voor de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo volgend jaar is verkocht. Met nog drie maanden te gaan tot de openingsceremonie van de Winterspelen meldt de organisatie dat 850.000 van de 1,6 miljoen tickets weg zijn.

17 uur geleden