Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IOC-baas Bach denkt dat groot deel van olympiërs gevaccineerd is

IOC-baas Bach denkt dat groot deel van olympiërs gevaccineerd is

LAUSANNE (ANP) - IOC-baas Thomas Bach denkt dat tijdens de Olympische Spelen, over ruim drie maanden, een groot deel van de olympiërs gevaccineerd zal zijn. Bach zei nog altijd geen enkele twijfel te hebben over het doorgaan van het mondiale sportevenement.

"We hebben er vertrouwen in dat een groot deel van de deelnemers die in het olympisch dorp zullen verblijven, dan is gevaccineerd", zei Bach woensdagavond. "Veel olympische comités boeken veel progressie met vaccineren, maar het is een utopie te denken dat straks 100 procent is gevaccineerd, ook omdat sommige atleten het om bepaalde redenen niet willen. En we staan ook in contact met comités die niet vaccineren." Bach sprak de hoop uit dat welvarende landen bereid zijn om de armere landen bij te staan.

Bach is ervan overtuigd dat de Spelen doorgaan en volgens hem is dat optimisme "gebaseerd op de wetenschap en de feiten". "Er zijn veel sportevenementen goed verlopen, zonder het voordeel van vaccinatie. En daar leren wij van", aldus Bach. "Ik heb er veel vertrouwen in dat het op een veilige manier kan en dat we het risico op verspreiding kunnen minimaliseren."

De Olympische Spelen beginnen op vrijdag 23 juli. Het vaccineren van de Nederlandse olympische sporters is al begonnen. Volgens een woordvoerder van sportkoepel NOC*NSF zijn de eerste sporters al bij de vaccinatielocatie van de GGD Gelderland-Midden op Sportcentrum Papendal geweest voor een prik met het vaccin van Pfizer/BioNTech. Over drie tot vier weken kunnen ze hun tweede inenting komen halen.

Meer uit Sport

De Jong strandt in vierde ronde Roland Garros tegen Zverev

PARIJS (ANP) - Aan de verrassende opmars van Jesper de Jong op Roland Garros is een einde gekomen. De 26-jarige Nederlander verloor op zijn verjaardag in de vierde ronde in drie sets van de Duitser Alexander Zverev: 6-7 (3) 4-6 1-6. Zverev speelt in de kwartfinale tegen de Spanjaard Rafael Jódar, die zijn landgenoot Pablo Carreño Busta in een vijfsetter versloeg.

44 minuten geleden
Debutant Jódar naar laatste acht in Parijs na zege op Carreño

PARIJS (ANP) - Rafael Jódar staat voor het eerst in de kwartfinales van Roland Garros. De 19-jarige tennisser won in een Spaans onderonsje in vijf sets van de 15 jaar oudere Pablo Carreño Busta: 4-6 4-6 6-1 6-2 6-2. Jódar speelt tegen de winnaar van de partij tussen Jesper de Jong en de Duitser Alexander Zverev.

1 uur geleden
Oosterwegel en Dokter tweede en derde bij zevenkamp in Götzis

GÖTZIS (ANP) - Meerkampsters Emma Oosterwegel en Sofie Dokter zijn bij de zevenkamp in Götzis in Oostenrijk als tweede en derde geëindigd. De Zwitserse Annik Kälin won.

1 uur geleden
Italiaan Bezzecchi wint MotoGP op circuit van Mugello

SCARPERIA E SAN PIERO (ANP) - Marco Bezzecchi heeft zondag de Italiaanse MotoGP op het circuit van Mugello gewonnen. De 27-jarige Italiaan maakte daarmee zijn kansen op zijn eerste wereldtitel groter. De Spanjaard Marc Márquez eindigde als zevende bij zijn comeback na een blessure.

3 uur geleden
Brons voor turner De Veer aan rekstok bij World Challenge Cup

KOPER (ANP) - Turner Martijn de Veer (23) heeft bij de World Challenge Cup in het Sloveense Koper brons gepakt in de finale aan het onderdeel rekstok. De Veer kwam tot 13,366 punten en hoefde daarmee alleen Ricardo Villa uit Italië (13,633) en Timo Eder uit Duitsland (13,433) voor zich te dulden.

3 uur geleden
Swiatek verrassend onderuit tegen Kostjoek op Roland Garros

PARIJS (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek is gestrand in de vierde ronde van Roland Garros. De viervoudig winnares van het grandslamtoernooi ging met 7-5 6-1 onderuit tegen de Oekraïense Marta Kostjoek. Het was de eerste keer sinds 2019 dat de huidige nummer 3 van de wereld de kwartfinales niet haalde.

5 uur geleden
Basketballers San Antonio naar finale na zege bij Oklahoma City

OKLAHOMA CITY (ANP/RTR/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben voor het eerst sinds 2014 de finale van de Amerikaanse profcompetitie NBA bereikt. De ploeg uit Texas won de best-of-seven-serie tegen titelverdediger Oklahoma City Thunder in de finale van de Western Conference met 4-3, na een 111-103-zege in de beslissende uitwedstrijd.

10 uur geleden