Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IOC-baas Bach dankt Fransen: dit waren sensationele Spelen

IOC-baas Bach dankt Fransen: dit waren sensationele Spelen

PARIJS (ANP) - Thomas Bach, voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC), heeft vol trots de organisatoren van de Olympische Spelen in Parijs bedankt. "Dit waren sensationele Spelen, van het begin tot het einde. Wat voor een geweldig podium was dit. Miljoenen mensen juichten de sporters toe en zorgden voor een indrukwekkende sfeer", aldus de Duitser tijdens zijn afsluitende toespraak in het Stade de France.

Bach riep verder onder meer iedereen op "de cultuur van vrede uit te dragen". Ook bedankte hij de Franse president Emmanuel Macron voor zijn niet aflatende steun.

In zijn laatste woorden richtte Bach zich tot het Franse publiek. "Beste Franse vrienden, jullie zijn verliefd geworden op de Olympische Spelen. Nu zijn wij verliefd op jullie geworden. Leve de Olympische Spelen, leve Frankrijk."

Los Angeles

Tony Estanguet, de voorzitter van het Franse organisatiecomité, droeg de olympische vlag vervolgens via de Parijse burgemeester Anne Hidalgo en Bach over aan de burgemeester van Los Angeles. Daar zijn over vier jaar de volgende Zomerspelen. In het Stade de France klonk het Amerikaanse volkslied.

Van 28 augustus tot en met 8 september zijn in en rond Parijs nog de Paralympische Spelen, waar 4500 atleten aan meedoen.

Meer uit Sport

Broeders-Bol en nog vier atleten naar Ultimate Championship

BOEDAPEST (ANP) - Vijf Nederlandse atleten mogen individueel meedoen aan de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship, komend weekeinde in Boedapest. Femke Broeders-Bol, Nadine Visser, Lieke Klaver, Maureen Koster en Jonas Phijffers dingen op hun onderdelen mee naar een deel uit de met 10 miljoen dollar gevulde prijzenpot. De winnaar van elk individueel onderdeel ontvangt 150.000 dollar (omgerekend 130.000 euro).

1 uur geleden
Politie onderzoekt 'brute' mishandeling Duitse judoka

LEIPZIG (ANP/DPA) - De politie in Duitsland is een onderzoek gestart naar de mishandeling van de Duitse judoka Timo Cavelius. De olympiër belandde in het ziekenhuis met een kaakfractuur en twee gebroken tanden na een competitiewedstrijd in Leipzig.

2 uur geleden
Oud-winnaar Alcaraz doet in februari mee aan ABN AMRO Open

ROTTERDAM (ANP) - Carlos Alcaraz doet in februari mee aan het ABN AMRO Open. Dat meldt de organisatie van het Rotterdamse tennisevenement. De 23-jarige Alcaraz won het toernooi in 2025. Dit jaar zou de Spanjaard ook meedoen, maar meldde hij zich af omdat hij te vermoeid was.

4 uur geleden
Shelton verslaat Tsitsipas, treft Alcaraz in kwartfinale US Open

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton treft in de kwartfinale van de US Open titelverdediger Carlos Alcaraz. Shelton, de nummer 8 van de plaatsingslijst, rekende in zijn partij uit de vierde ronde overtuigend af met de Griek Stefanos Tsitsipas. Hij won in drie sets: 6-2 6-3 6-4.

8 uur geleden
Tennisser Alcaraz na zege op Paul naar kwartfinales US Open

NEW YORK (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zich geplaatst voor de kwartfinales van de US Open. De Spaanse titelverdediger was in drie sets te sterk voor de Amerikaan Tommy Paul: 6-4 6-3 6-4.

18 uur geleden
Hamilton wil gedragsregels zwart-op-wit na incident met Leclerc

MONZA (ANP/RTR) - Lewis Hamilton pleit voor schriftelijke gedragsregels bij Ferrari na de aanrijding met teamgenoot Charles Leclerc aan het begin van de Grote Prijs van Italië. Dat zei de zevenvoudig Britse wereldkampioen in de Formule 1 tegen de media na zijn zesde plaats in Monza. "Toen ik bij Mercedes zat, hadden we gedragsregels opgeschreven. En daardoor ging het nooit echt mis", zei Hamilton.

19 uur geleden
Volleybalsters Turkije prolongeren Europese titel

ISTANBUL (ANP) - De volleybalsters van Turkije hebben de Europese titel geprolongeerd. In Istanbul versloeg de titelverdediger in de finale regerend olympisch en wereldkampioen Italië in vijf sets: 3-2 (16-25 25-22 12-25 25-21 15-10).

19 uur geleden