IOC-baas Bach dankt Fransen: dit waren sensationele Spelen
PARIJS (ANP) - Thomas Bach, voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC), heeft vol trots de organisatoren van de Olympische Spelen in Parijs bedankt. "Dit waren sensationele Spelen, van het begin tot het einde. Wat voor een geweldig podium was dit. Miljoenen mensen juichten de sporters toe en zorgden voor een indrukwekkende sfeer", aldus de Duitser tijdens zijn afsluitende toespraak in het Stade de France.
Bach riep verder onder meer iedereen op "de cultuur van vrede uit te dragen". Ook bedankte hij de Franse president Emmanuel Macron voor zijn niet aflatende steun.
In zijn laatste woorden richtte Bach zich tot het Franse publiek. "Beste Franse vrienden, jullie zijn verliefd geworden op de Olympische Spelen. Nu zijn wij verliefd op jullie geworden. Leve de Olympische Spelen, leve Frankrijk."
Los Angeles
Tony Estanguet, de voorzitter van het Franse organisatiecomité, droeg de olympische vlag vervolgens via de Parijse burgemeester Anne Hidalgo en Bach over aan de burgemeester van Los Angeles. Daar zijn over vier jaar de volgende Zomerspelen. In het Stade de France klonk het Amerikaanse volkslied.
Van 28 augustus tot en met 8 september zijn in en rond Parijs nog de Paralympische Spelen, waar 4500 atleten aan meedoen.
Meer uit Sport
BRUGGE (ANP/BELGA) - De Belgische wielerbond heeft een klacht ingediend tegen klimaatactivist Wouter Mouton, die woensdag op ongeveer 30 kilometer van de aankomst van de Ronde van Brugge een valpartij veroorzaakte. Dat maakte Belgian Cycling donderdag bekend.
17 minuten geledenSUZUKA (ANP/AFP) - Viervoudig wereldkampioen Max Verstappen is donderdag betrokken geraakt bij een incident voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan, toen hij weigerde zijn persconferentie te beginnen totdat een Engelse journalist de zaal had verlaten.
4 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de halve finale van de Miami Open bereikt. De nummer 1 van de wereld versloeg de Amerikaanse Hailey Baptiste in twee sets: 6-4 6-4.
5 uur geledenPRAAG (ANP) - Kunstrijders Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het wereldkampioenschap in Praag na de korte kür uitgeschakeld. Het Nederlandse paar kwam in Tsjechië niet verder dan een score van 48,77 punten en de 21e en laatste plaats. De beste twintig paren plaatsten zich voor de vrije kür.
15 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Elena Rybakina is doorgedrongen tot de halve finales van het toernooi van Miami. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Jessica Pegula met 2-6 6-3 6-4.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - De marathon van Londen overweegt er een tweedaags evenement van te maken. Zo kan de organisatie meer mensen laten starten op de wedstrijd over 42,195 kilometer. Het plan is om in totaal 100.000 hardlopers toe te laten. Mogelijk worden de races van de elitemannen en -vrouwen dan ook verdeeld over aparte dagen.
20 uur geledenPRAAG (ANP) - Kunstschaatsster Niki Wories is na de korte kür uitgeschakeld op het wereldkampioenschap in Praag. De 29-jarige Almeerse zat na de oefening met verplichte figuren niet bij de beste 24, die een plaats verdienden in de vrije kür, die geldt als de finale. Met haar score van 48,41 eindigde ze als 28e.
21 uur geleden