IOC-baas Bach dankt Fransen: dit waren sensationele Spelen
PARIJS (ANP) - Thomas Bach, voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC), heeft vol trots de organisatoren van de Olympische Spelen in Parijs bedankt. "Dit waren sensationele Spelen, van het begin tot het einde. Wat voor een geweldig podium was dit. Miljoenen mensen juichten de sporters toe en zorgden voor een indrukwekkende sfeer", aldus de Duitser tijdens zijn afsluitende toespraak in het Stade de France.
Bach riep verder onder meer iedereen op "de cultuur van vrede uit te dragen". Ook bedankte hij de Franse president Emmanuel Macron voor zijn niet aflatende steun.
In zijn laatste woorden richtte Bach zich tot het Franse publiek. "Beste Franse vrienden, jullie zijn verliefd geworden op de Olympische Spelen. Nu zijn wij verliefd op jullie geworden. Leve de Olympische Spelen, leve Frankrijk."
Los Angeles
Tony Estanguet, de voorzitter van het Franse organisatiecomité, droeg de olympische vlag vervolgens via de Parijse burgemeester Anne Hidalgo en Bach over aan de burgemeester van Los Angeles. Daar zijn over vier jaar de volgende Zomerspelen. In het Stade de France klonk het Amerikaanse volkslied.
Van 28 augustus tot en met 8 september zijn in en rond Parijs nog de Paralympische Spelen, waar 4500 atleten aan meedoen.
Meer uit Sport
LOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.
37 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
13 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.
18 uur geledenARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.
22 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.
1 dag geleden