IOC acht Sapporo kansrijk voor Winterspelen 2030
LAUSANNE (ANP/RTR) - De Japanse stad Sapporo heeft goede papieren voor het organiseren voor de Olympisch Winterspelen van 2030. "Voor mij bestaat er geen twijfel dat Sapporo uitmuntende Winterspelen kan organiseren', zei voorzitter Thomas Bach van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) voorafgaand aan een gesprek met een delegatie uit Sapporo, die wordt geleid door burgemeester Katsuhiro Akimoto.
Sapporo was kandidaat voor de Winterspelen van 2026, maar trok zich vlak voor het moment van toewijzing in het najaar van 2018 terug vanwege een zware aardbeving op het noordelijke eiland Hokkaido, waarbij 44 doden en honderden gewonden vielen. Kort nadat het IOC de Winterspelen van 2026 had vergeven aan Milaan en Cortina d'Ampezzo, stelde Sapporo zich kandidaat voor het evenement in 2030.
"Ik ben heel benieuwd naar hun plannen. Het bid van 2026 was al heel goed, dat van 2030 is nog beter, omdat de stad de infrastructuur aanpakt", aldus Bach. "Sapporo heeft ervaring in het organisten van grote evenementen en zij hebben hun professionalisme aangetoond door zo snel bij te springen in het organiseren van de olympische marathon bij de Spelen komende zomer in Tokio", aldus Bach.
Vanwege de verwachte hitte in Tokio is op last van het IOC de marathon verplaatst naar Sapporo, waar het veel koeler is in augustus. De stad organiseerde in 1972 al eens de Winterspelen.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft zich bij de Spelen in Milaan gekwalificeerd voor de finale van de massastart. In het Milano Speed Skating Stadium won de regerend wereldkampioene op de massastart haar halve finale. Ook tweevoudig olympisch kampioene Francesca Lollobrigida bereikte de eindstrijd.
29 minuten geledenMILAAN (ANP) - Bente Kerkhoff heeft bij haar debuut op de Olympische Spelen de finale van de massastart bereikt. De 24-jarige schaatsster eindigde als achtste in haar halve finale, waar een plek bij de beste acht nodig was om de eindstrijd te bereiken. De halve finale werd gewonnen door Ayano Sato uit Japan.
30 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - James Milner heeft het record gebroken van het grootste aantal wedstrijden in de Premier League. De 40-jarige middenvelder van Brighton & Hove Albion stond zaterdagmiddag aan de aftrap van het uitduel met Brentford. Het is zijn 654e duel in de hoogste Engelse voetbalcompetitie.
31 minuten geledenMILAAN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft zich op de Spelen in Milaan geplaatst voor de finale van de massastart. De 40-jarige schaatser eindigde als zevende in zijn halve finale, waar een plek bij de beste acht noodzakelijk was. De rit over zestien ronden werd gewonnen door Antoine Gélinas-Beaulieu uit Canada. Ook de Amerikaan Jordan Stolz haalde de finale.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Titelhouders Khalid Choukoud en Anne Luijten ontbreken over twee maanden bij het NK marathon in Rotterdam. Viervoudig winnaar Choukoud geeft de voorkeur aan een marathon in het najaar, drievoudig winnares Luijten is zwanger. Dat maakte de organisatie van de 45e editie van de marathon van Rotterdam zaterdag bekend.
2 uur geledenTESERO (ANP) - Langlaufer Johannes Høsflot Klaebo heeft als eerste ooit zes gouden medailles gewonnen op één Winterspelen. De inmiddels elfvoudig olympisch kampioen was zaterdag in het Italiaanse Tesero ook de snelste op de 50 kilometer klassieke stijl. Daarmee won de 29-jarige Noor ook het laatste onderdeel waar hij aan de start stond.
2 uur geledenJEBEL HAFEET (ANP) - De Mexicaanse wielrenner Isaac del Toro heeft een optie genomen op de eindzege in de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten. De renner van UAE Team Emirates won de voorlaatste etappe met aankomst bergop op Jebel Hafeet. Zijn versnelling in de laatste kilometers was genoeg om de leiderstrui over te nemen van de Italiaan Antonio Tiberi.
2 uur geleden