IOC acht Sapporo kansrijk voor Winterspelen 2030
LAUSANNE (ANP/RTR) - De Japanse stad Sapporo heeft goede papieren voor het organiseren voor de Olympisch Winterspelen van 2030. "Voor mij bestaat er geen twijfel dat Sapporo uitmuntende Winterspelen kan organiseren', zei voorzitter Thomas Bach van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) voorafgaand aan een gesprek met een delegatie uit Sapporo, die wordt geleid door burgemeester Katsuhiro Akimoto.
Sapporo was kandidaat voor de Winterspelen van 2026, maar trok zich vlak voor het moment van toewijzing in het najaar van 2018 terug vanwege een zware aardbeving op het noordelijke eiland Hokkaido, waarbij 44 doden en honderden gewonden vielen. Kort nadat het IOC de Winterspelen van 2026 had vergeven aan Milaan en Cortina d'Ampezzo, stelde Sapporo zich kandidaat voor het evenement in 2030.
"Ik ben heel benieuwd naar hun plannen. Het bid van 2026 was al heel goed, dat van 2030 is nog beter, omdat de stad de infrastructuur aanpakt", aldus Bach. "Sapporo heeft ervaring in het organisten van grote evenementen en zij hebben hun professionalisme aangetoond door zo snel bij te springen in het organiseren van de olympische marathon bij de Spelen komende zomer in Tokio", aldus Bach.
Vanwege de verwachte hitte in Tokio is op last van het IOC de marathon verplaatst naar Sapporo, waar het veel koeler is in augustus. De stad organiseerde in 1972 al eens de Winterspelen.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
1 uur geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
7 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
10 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
1 dag geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
1 dag geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.
1 dag geleden