Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inzet waterkanon bij acties XR mocht, agenten niet vervolgd

Inzet waterkanon bij acties XR mocht, agenten niet vervolgd

ROTTERDAM (ANP) - De politie mocht een waterkanon inzetten bij twee demonstraties van Extinction Rebellion op de A12 in september 2023. Drie demonstranten hadden achteraf aangifte gedaan van mishandeling en schending van de geweldsinstructie door de politie. Het Openbaar Ministerie meldt nu dat de inzet "noodzakelijk" was. De politiemensen tegen wie aangifte was gedaan worden dan ook niet vervolgd.

Tijdens de protesten op 18 en 23 september vorig jaar blokkeerden demonstranten van de klimaatbeweging het einde van de A12 in Den Haag. Omdat de demonstranten de openbare orde verstoorden en weigerden te vertrekken mocht de politie het waterkanon inzetten, volgens het Openbaar Ministerie. Ook is het middel op de juiste manier ingezet, zegt het OM.

Meer uit Binnenland

UNICEF: kinderen en jongeren voor verbod sociale media

DEN HAAG (ANP) - Kinderen en jongeren in Nederland zijn voor een leeftijdsgrens voor sociale media. UNICEF Nederland vroeg ruim 1000 kinderen en jongeren (10-18 jaar) in Nederland naar hun ervaringen met sociale media, van wie 69 procent aangaf voor een socialemediaverbod te zijn.

1 uur geleden
VNO-NCW en provincies willen snel totaalpakket stikstof

DEN HAAG (ANP) - Het 'startpakket' aan stikstofmaatregelen waarmee het kabinet vorige maand is gekomen, schiet tekort. Dat stellen Ingrid Thijssen van ondernemersorganisatie VNO-NCW en Ina Adema, voorzitter van het Interprovinciaal Overleg (IPO), in De Telegraaf. Zij willen dat er nog voor de zomer een totaalpakket komt om de stikstofproblematiek op te lossen.

1 uur geleden
Auto uit het water in Winschoten gehesen

WINSCHOTEN (ANP) - De auto die dinsdagavond in het water in Winschoten werd gevonden in de zoektocht naar de vermiste Jeffrey (10) en Emma (8) is uit het water gehesen. Het kenteken komt overeen met dat van de grijze Toyota Avensis van de vader (67) van de kinderen.

3 uur geleden
Meerdere lichamen gevonden in auto in water Winschoten

WINSCHOTEN (ANP) - In het water in Winschoten is in de zoektocht naar de vermiste kinderen Emma (8) en Jeffrey (10) een auto "van een vergelijkbaar type" als die van de vader van de kinderen gevonden. Daarin bevinden zich "meerdere lichamen", hoeveel is nog niet duidelijk, meldt de politie.

4 uur geleden
Amnesty: blij met onderzoek naar Israël, maar 'verwoestend laat'

AMSTERDAM (ANP) - Een Europees onderzoek naar schending van het humanitair recht door Israël is "een welkome eerste stap" maar wel een die "verwoestend laat" komt, vindt Eve Geddie van Amnesty International. Zeventien EU-lidstaten steunden dinsdag het verzoek van minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken) tot een dergelijk onderzoek. Daarop besloot EU-buitenlandchef Kaja Kallas het onderzoek uit te voeren.

8 uur geleden
Politie waardeert hulp burgers bij zoektocht naar Jeffrey en Emma

FINSTERWOLDE (ANP) - De politie merkt dat burgers graag willen helpen zoeken naar de vermiste Jeffrey (10) en Emma (8). Dinsdagmiddag meldden tientallen mensen zich bij het buurthuis in Finsterwolde, van waaruit de zoektocht wordt gecoördineerd. Onder hen ook veel inwoners van de omliggende dorpen. "Dat waarderen we zeer."

9 uur geleden
Tientallen vrachtwagens met hulpgoederen toegelaten tot Gaza

TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Israël meldt dat dinsdag 93 vrachtwagens van de Verenigde Naties zijn toegelaten tot de Gazastrook. De wagens vervoerden humanitaire hulp, waaronder meel voor bakkerijen, babyvoeding, medische apparatuur en medicijnen.

10 uur geleden