Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inzet van uitzendkrachten wordt duurder

Inzet van uitzendkrachten wordt duurder

DEN HAAG (ANP) - De inzet van uitzendkrachten wordt duurder nu de roep om extra personeel bij veel bedrijven flink is toegenomen. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) was de prijsstijging in de uitzendbranche in de eerste drie maanden van dit jaar beduidend sterker dan in de voorgaande twee kwartalen.

Gemiddeld ging de prijs voor het inhuren van personeel en alles wat daarbij komt kijken met meer dan 5 procent omhoog vergeleken met een jaar eerder. Daarmee was de prijstoename relatief meer dan twee keer zo sterk als twee kwartalen eerder.

De cijfers worden ook gekleurd door het herstel uit de coronacrisis. De omzet van de uitzendbranche lag in de eerste periode van dit jaar ruim 19 procent hoger dan in het eerste kwartaal van 2021. Vorig jaar gold echter het hele eerste kwartaal een strenge lockdown. Het gaat niettemin al om het vierde kwartaal op rij waarin de opbrengsten fors zijn gegroeid. De omzet ligt inmiddels ruim boven het niveau van voor de crisis.

De prijzen bleven overigens gewoon doorstijgen in de coronajaren. De prijsstijging kwam in 2020 uit tussen de 5 en 7 procent, wat vergelijkbaar is met die in 2019. Vorig jaar gingen de tarieven vervolgens verder omhoog, maar wel minder hard dan voor corona. Vanaf het vierde kwartaal van 2021 is de stijging volgens het CBS weer vergelijkbaar met de periode voor de virusuitbraak.

Meer uit Financieel

Wall Street begint licht lager door stijgende olieprijzen

NEW YORK (ANP) - Wall Street is maandag met verliezen begonnen aan de nieuwe handelsweek. Dat kwam onder meer door hernieuwde zorgen bij beleggers dat de inflatie verder wordt aangejaagd nu de olieprijzen weer stijgen. Daarnaast zijn beurshandelaren voorzichtig in afwachting van cijfers over de Amerikaanse inflatie en het belangrijke banenrapport van de overheid die deze week naar buiten komen.

29 minuten geleden
Adobe: chatbots bepalen steeds vaker zoektocht naar kerstcadeaus

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Deze kerst laten mensen zich bij het online zoeken naar cadeaus vooral adviseren door chatbots zoals ChatGPT. Dat blijkt uit onderzoek van Adobe Analytics naar het koopgedrag van consumenten in de Verenigde Staten.

33 minuten geleden
Bloomberg: belangrijke Saudische oliepijpleiding weer in gebruik

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De belangrijke oost-westelijke pijpleiding in Saudi-Arabië is weer in gebruik genomen door staatsolieconcern Saudi Aramco voor de export van ruwe olie. Dat meldt persbureau Bloomberg. Aramco was vorige week al begonnen met het opstarten van de pijpleiding door druk op te bouwen. Nu stroomt er dus ook weer olie door de pijpleiding voor de export naar het buitenland, aldus Bloomberg.

2 uur geleden
Ruim kwart werknemers in Duitsland heeft migratieachtergrond

WIESBADEN (ANP/DPA) - Meer dan een kwart van alle werknemers in Duitsland heeft een migratieachtergrond. Dat meldt het Duitse federale statistiekbureau Destatis op basis van cijfers over vorig jaar. In sommige sectoren geldt dat een meerderheid van de werknemers een migratieachtergrond heeft.

2 uur geleden
Waterpeil Rijn bij Keulen en Kaub zakt naar laagterecords

KEULEN (ANP) - De waterstanden van de Rijn in Duitsland zijn maandag verder gezakt. Scheepvaart op de belangrijke vaarweg wordt daardoor verder verstoord. Het waterpeil bij Keulen bereikte een nieuw laagterecord en lijkt deze week nog verder te dalen. Bij Kaub, een belangrijk knelpunt in de Rijn, zakt het waterpeil later deze week zelfs onder nul.

4 uur geleden
Claimorganisatie voor luchtvaart EUclaim maakt doorstart

ARNHEM (ANP) - Claimorganisatie EUclaim maakt een doorstart via een overname door het Amsterdamse Yource. EUclaim biedt hulp aan gedupeerde vliegtuigpassagiers en helpt hen bij het terugkrijgen van geld bij uitval van vluchten en vertragingen. Bij de overname behoudt EUclaim zijn eigen naam en eigen website.

6 uur geleden
Gemiddelde adviesprijs benzine loopt op en scherpt record aan

EINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs van een liter benzine heeft maandag opnieuw een recordhoogte bereikt. De prijs is heel licht gestegen en heeft daarmee het record van zaterdag verder aangescherpt, blijkt uit gegevens van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers.

6 uur geleden