Inzet Segers bij volgende formatie is drastisch hervormen
DEN HAAG (ANP) - Voorman Gert-Jan Segers van de ChristenUnie voelt er weinig voor om aan te schuiven bij een volgende kabinetsformatie als daar niet serieus wordt gesproken over een drastische hervorming van het belastingstelsel en de arbeidsmarkt.
Segers kwam donderdag met een manifest waarin hij zijn sociaal-economische plannen uit de doeken doet. De coronacrisis toont volgens hem overduidelijk het falen van het systeem aan. Hierna kan het niet weer 'business as usual" zijn, zei hij bij de presentatie.
Het belastingstelsel moet radicaal hervormd worden, vindt hij. De toeslagen moeten worden vervangen door een gezinskorting die elke maand wordt overgemaakt. Passief kapitaal en vermogen moet zwaarder worden belast. Hij wil een eind maken aan de fiscale kloof tussen een- en tweeverdieners". De partij komt binnenkort met een belastingplan.
Veranderingen in arbeids- en woningmarkt
Ook wil hij dat de arbeidsmarkt en woningmarkt worden hervormd. Laagbetaalde zzp'ers kwamen toen de crisis begon direct in de problemen. Hij noemt ze de "nieuwe horigen". Hij wil dat het wettelijk minimumloon omhoog gaat. Pandjesbazen moeten meer belasting gaan betalen.
De politiek is naar zijn mening veel te veel gefocust op economisch groei. Hij wil meer aandacht voor zorg en welvaart. "Dat vraagt om afscheid van het dominante individualisme en rauwe kapitalisme en om nieuwe, overtuigde politieke keuzes."
Hij gelooft dat zijn voorgestelde plannen meer kans van slagen maken nu het neoliberalisme bij alle partijen onder vuur ligt. Van links tot rechts wordt er gekeken naar een sterkere overheid en minder marktwerking.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - De demonstranten die de A59 bij Den Bosch blokkeerden, zijn de snelweg weer af. De weg daar is daarom weer vrijgegeven, meldt Rijkswaterstaat (RWS). Woensdagavond liepen zo'n 150 mensen de snelweg op in de rijrichting van Den Bosch naar Waalwijk omdat zij niet willen dat er een tijdelijke asielopvang voor jongeren in Engelen komt.
4 minuten geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken denkt dat de overgebleven passagiers van de MV Hondius komende maandag kunnen worden geëvacueerd, schrijft de krant El País. De verwachting is nu dat het cruiseschip zaterdag aankomt op Tenerife, maar daar moeten de passagiers nog aan boord blijven tot ze twee dagen later worden opgehaald, staat in een verklaring.
6 minuten geledenLEIDEN (ANP) - De ambulances die eerder woensdagavond van Schiphol waren vertrokken met vermoedelijk een Nederlandse opvarende van het cruiseschip MV Hondius zijn aangekomen bij het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC), ziet een ANP-fotograaf.
34 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Demonstranten die tegen de komst zijn van een asielzoekerscentrum op een bedrijventerrein in Engelen nabij Den Bosch, blokkeren de A59 bij die stad. Dat bevestigt Rijkswaterstaat (RWS) na berichtgeving door Omroep Brabant. Doordat de groep demonstranten op het wegdek staat, heeft RWS besloten het verkeer van Den Bosch richting Waalwijk tegen te houden. Het gaat om zo'n 150 mensen.
58 minuten geledenLAS PALMAS (ANP/AFP) - Het vliegtuig dat meewerkt aan de evacuatie van vermoedelijke hantapatiënten dat een tussenlanding moest maken op Gran Canaria kampt met technische problemen. Spaanse media melden op basis van regeringsbronnen dat een van de systemen aan boord niet goed bleek te werken. Het ministerie zegt tegen persbureau AFP dat er zelfs een nieuw vliegtuig nodig is voor het transport.
1 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) weet nog niet hoe het om zal gaan met de tien Nederlanders aan boord van het cruiseschip Hondius waar het hantavirus is uitgebroken. "We werken nog aan een plan. Daarvoor moeten we kijken wat passend bij de situatie is", zegt de woordvoerder Infectieziektebestrijding van het RIVM.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De eerste medische evacuatievlucht vanuit het Kaapverdische Praia is woensdagavond rond 19.50 uur geland op Schiphol, zag een ANP-verslaggever. Wie precies aan boord waren van het toestel is niet bekend. In totaal zijn woensdag drie opvarenden van het cruiseschip MV Hondius met twee vluchten naar Nederland vertrokken, waarvan dit er een was.
1 uur geleden