Inzet Segers bij volgende formatie is drastisch hervormen
DEN HAAG (ANP) - Voorman Gert-Jan Segers van de ChristenUnie voelt er weinig voor om aan te schuiven bij een volgende kabinetsformatie als daar niet serieus wordt gesproken over een drastische hervorming van het belastingstelsel en de arbeidsmarkt.
Segers kwam donderdag met een manifest waarin hij zijn sociaal-economische plannen uit de doeken doet. De coronacrisis toont volgens hem overduidelijk het falen van het systeem aan. Hierna kan het niet weer 'business as usual" zijn, zei hij bij de presentatie.
Het belastingstelsel moet radicaal hervormd worden, vindt hij. De toeslagen moeten worden vervangen door een gezinskorting die elke maand wordt overgemaakt. Passief kapitaal en vermogen moet zwaarder worden belast. Hij wil een eind maken aan de fiscale kloof tussen een- en tweeverdieners". De partij komt binnenkort met een belastingplan.
Veranderingen in arbeids- en woningmarkt
Ook wil hij dat de arbeidsmarkt en woningmarkt worden hervormd. Laagbetaalde zzp'ers kwamen toen de crisis begon direct in de problemen. Hij noemt ze de "nieuwe horigen". Hij wil dat het wettelijk minimumloon omhoog gaat. Pandjesbazen moeten meer belasting gaan betalen.
De politiek is naar zijn mening veel te veel gefocust op economisch groei. Hij wil meer aandacht voor zorg en welvaart. "Dat vraagt om afscheid van het dominante individualisme en rauwe kapitalisme en om nieuwe, overtuigde politieke keuzes."
Hij gelooft dat zijn voorgestelde plannen meer kans van slagen maken nu het neoliberalisme bij alle partijen onder vuur ligt. Van links tot rechts wordt er gekeken naar een sterkere overheid en minder marktwerking.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen klimaatactivisten voeren maandag actie buiten paleis Huis ten Bosch in Den Haag. Daar wordt het nieuwe kabinet beëdigd. De demonstranten zijn bij de paleishekken op de grond gaan zitten en hebben fietsen neergelegd. Ook tonen ze spandoeken met 'Jetten, doe wat je beloofd hebt'.
4 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De NS geeft naar verwachting eind april de eerste veiligheidsmedewerkers een wapenstok voor een proef die een jaar duurt. De vervoerder kreeg vorig jaar toestemming van het kabinet om maximaal 75 ov-boa's een korte wapenstok te laten dragen. De medewerkers die meedoen aan de proef zijn verdeeld over de standplaatsen Rotterdam, Den Haag, Zwolle en Den Bosch.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In de Maasstraat in de Amsterdamse Rivierenbuurt heeft in de nacht van zondag op maandag vanaf 02.45 uur een brand gewoed. De brand ontstond in een winkel op de begane grond, zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland. De brand sloeg daarna over naar de bovengelegen woning.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een motorrijder is om het leven gekomen bij een ernstig ongeval op snelweg A15 ter hoogte van Europoort, meldt de politie zondagavond. De weg is door het ongeluk in de richting van Rotterdam vanaf hectometerpaal 31,1 tijdelijk afgesloten voor onderzoek.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De tot acht jaar cel veroordeelde Vlaardingse pleegouders Johnny van den B. en Daisy W. hebben hun ouderlijk gezag over hun biologische kind verloren, evenals de voogdij over een ander kind dat bij hen woonde. Dat blijkt uit een pas gepubliceerde uitspraak in een civiele zaak van de rechtbank in Rotterdam waarover het AD berichtte.
11 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het is voorlopig klaar met het winterse weer. "Deze week staan zelfs de eerste echte lentedagen op het programma met woensdag zeer lokaal zelfs bijna 20 graden", schrijft Weeronline. Dinsdag verwacht het weerbureau de eerste "lenteachtige" taferelen.
19 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Tijdens de jaarlijkse herdenking van het bombardement op Nijmegen hebben actievoerders van XR Justice Now de toespraak van de Amerikaanse ambassadeur Joe Popolo verstoord. De politie heeft negen mensen opgepakt wegens verstoring van de openbare orde, aldus een woordvoerder.
19 uur geleden