Inzet Segers bij volgende formatie is drastisch hervormen
DEN HAAG (ANP) - Voorman Gert-Jan Segers van de ChristenUnie voelt er weinig voor om aan te schuiven bij een volgende kabinetsformatie als daar niet serieus wordt gesproken over een drastische hervorming van het belastingstelsel en de arbeidsmarkt.
Segers kwam donderdag met een manifest waarin hij zijn sociaal-economische plannen uit de doeken doet. De coronacrisis toont volgens hem overduidelijk het falen van het systeem aan. Hierna kan het niet weer 'business as usual" zijn, zei hij bij de presentatie.
Het belastingstelsel moet radicaal hervormd worden, vindt hij. De toeslagen moeten worden vervangen door een gezinskorting die elke maand wordt overgemaakt. Passief kapitaal en vermogen moet zwaarder worden belast. Hij wil een eind maken aan de fiscale kloof tussen een- en tweeverdieners". De partij komt binnenkort met een belastingplan.
Veranderingen in arbeids- en woningmarkt
Ook wil hij dat de arbeidsmarkt en woningmarkt worden hervormd. Laagbetaalde zzp'ers kwamen toen de crisis begon direct in de problemen. Hij noemt ze de "nieuwe horigen". Hij wil dat het wettelijk minimumloon omhoog gaat. Pandjesbazen moeten meer belasting gaan betalen.
De politiek is naar zijn mening veel te veel gefocust op economisch groei. Hij wil meer aandacht voor zorg en welvaart. "Dat vraagt om afscheid van het dominante individualisme en rauwe kapitalisme en om nieuwe, overtuigde politieke keuzes."
Hij gelooft dat zijn voorgestelde plannen meer kans van slagen maken nu het neoliberalisme bij alle partijen onder vuur ligt. Van links tot rechts wordt er gekeken naar een sterkere overheid en minder marktwerking.
Meer uit Binnenland
DÜSSELDORF (ANP/DPA) - De opvarende van cruiseschip Hondius die na aankomst op Schiphol woensdagavond naar Düsseldorf werd vervoerd, is daar aangekomen. De passagier wordt opgevangen in het academische ziekenhuis UKD in de Duitse stad.
1 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De toestand van de opvarende van de MV Hondius die wordt opgevangen door het academische ziekenhuis UKD in Düsseldorf is "stabiel". Dat meldt de brandweer van de Duitse stad, die betrokken is bij het vervoer van de cruiseschippassagier van Schiphol naar Düsseldorf. Er zijn "geen symptomen van een infectie", aldus de brandweer in een verklaring.
6 uur geledenUSHUAIA (ANP/RTR/AFP) - Het Argentijnse ministerie van Gezondheid is van plan om knaagdieren te vangen in de buurt van de zuidelijke stad Ushuaia, de plek waar een of meerdere passagiers van het cruiseschip MV Hondius mogelijk het hantavirus hebben opgelopen. De Argentijnse autoriteiten willen de knaagdieren onderzoeken in hun zoektocht naar de oorsprong van het virus.
6 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Een paar honderd mensen hebben woensdagavond gedemonstreerd tegen de komst van een noodopvang in Loosdrecht. Kamerleden Gidi Markuszower en Mona Keijzer waren hierbij ook aanwezig.
6 uur geledenIJSSELSTEIN (ANP) - In de geplande noodopvang voor asielzoekers in IJsselstein komen met name gezinnen te wonen. Het gaat om gezinnen en partners van statushouders die via gezinshereniging naar Nederland komen, meldt de Utrechtse gemeente woensdag.
7 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De demonstranten die de A59 bij Den Bosch blokkeerden, zijn de snelweg weer af. De weg daar is daarom weer vrijgegeven, meldt Rijkswaterstaat (RWS). Woensdagavond liepen zo'n 150 mensen de snelweg op in de rijrichting van Den Bosch naar Waalwijk omdat zij niet willen dat er een tijdelijke asielopvang voor jongeren in Engelen komt.
7 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken denkt dat de overgebleven passagiers van de MV Hondius komende maandag kunnen worden geëvacueerd, schrijft de krant El País. De verwachting is nu dat het cruiseschip zaterdag aankomt op Tenerife, maar daar moeten de passagiers nog aan boord blijven tot ze twee dagen later worden opgehaald, staat in een verklaring.
7 uur geleden