Inzamelingsactie voor bewoners Rotterdam-Zuid na explosie
ROTTERDAM (ANP) - Via de website GoFundMe is een inzamelingsactie gestart voor de mensen die door de explosie in Rotterdam-Zuid hun huis of spullen kwijt zijn. Het streefbedrag van de actie, die volgens de beschrijving een initiatief is van de lokale bevolking, is 100.000 euro.
"Na de explosie staan talloze gezinnen, kinderen en individuen voor een ontmoedigende uitdaging: het opnieuw opbouwen van hun leven na het verlies van huizen en dierbare bezittingen", schrijven de initiatiefnemers op de inzamelingspagina. "Als lokale bevolking, willen wij niet aan de zijlijn blijven staan." De oproep is ondertekend door 'sv Charlois'.
Vrijdagochtend was ruim 3200 euro opgehaald. Het ingezamelde is bestemd "voor noodhulp aan degenen die het meest behoeftig zijn", aldus de initiatiefnemers.
Bij de explosie en brand van maandag raakten tientallen woningen zwaar beschadigd. Ook raakten drie mensen vermist. Woensdag en donderdag werden twee lichamen gevonden, vrijdag vroeg in de ochtend is vermoedelijk het lichaam van een derde slachtoffer ontdekt.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.
8 uur geledenOBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.
12 uur geledenHOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.
15 uur geledenDEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.
19 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.
20 uur geledenNIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.
22 uur geleden