Inzamelingsactie voor bewoners Rotterdam-Zuid na explosie
ROTTERDAM (ANP) - Via de website GoFundMe is een inzamelingsactie gestart voor de mensen die door de explosie in Rotterdam-Zuid hun huis of spullen kwijt zijn. Het streefbedrag van de actie, die volgens de beschrijving een initiatief is van de lokale bevolking, is 100.000 euro.
"Na de explosie staan talloze gezinnen, kinderen en individuen voor een ontmoedigende uitdaging: het opnieuw opbouwen van hun leven na het verlies van huizen en dierbare bezittingen", schrijven de initiatiefnemers op de inzamelingspagina. "Als lokale bevolking, willen wij niet aan de zijlijn blijven staan." De oproep is ondertekend door 'sv Charlois'.
Vrijdagochtend was ruim 3200 euro opgehaald. Het ingezamelde is bestemd "voor noodhulp aan degenen die het meest behoeftig zijn", aldus de initiatiefnemers.
Bij de explosie en brand van maandag raakten tientallen woningen zwaar beschadigd. Ook raakten drie mensen vermist. Woensdag en donderdag werden twee lichamen gevonden, vrijdag vroeg in de ochtend is vermoedelijk het lichaam van een derde slachtoffer ontdekt.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Voormalig tv-presentator Jan Lenferink is vrijdag overleden. Dat heeft zijn familie aan het ANP laten weten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Turkije heeft volgens de Nederlandse buitenlandminister Tom Berendsen gedreigd met een tegenaanval tegen Iran, als dat land Turkije nog eens beschiet. Dat zei de minister in Café Kockelmann. Eerder op de avond sprak hij met zijn Turkse ambtsgenoot Hakan Fidan.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen (CDA) heeft Defensie gevraagd om te helpen Nederlanders terug te halen die in het Midden-Oosten zijn gestrand. Dat zei hij in Café Kockelmann.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de gevangenissen ontstaat dit jaar een tekort van 265 cellen als er niet wordt ingegrepen, verwacht staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie). Door allerlei noodmaatregelen is er op dit moment geen cellentekort, hoewel de gevangenissen overvol zijn. In een Kamerbrief kondigt de D66'er aan dat ze dit najaar "aanvullende maatregelen" wil nemen om dit te voorkomen. Ze schrijft nog niet welke.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De afgelopen week was "exemplarisch" voor de zwakke positie die de Europese Unie heeft op het wereldtoneel, zei Rob Jetten. Het ging in zijn wekelijkse persconferentie over de uiteenlopende standpunten van EU-landen rond de oorlog in Iran. "Wil Europa de taal van de macht leren spreken en serieus meedoen op het wereldtoneel, dan zal ook op dit vlak de Europese samenwerking aanzienlijk moeten verbeteren."
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse militairen kunnen mogelijk slachtoffer worden van de oorlog met Iran, zei Rob Jetten vrijdagmiddag tijdens zijn wekelijkse persconferentie. "We schatten de kans heel klein in dat dit risico er is. Maar 100 procent uitsluiten kan in deze snel escalerende geweldssituatie denk ik nooit." De D66-premier had het specifiek over de mogelijke inzet van een Nederlands marinefregat in de Middellandse Zee. Frankrijk heeft hierom gevraagd en het kabinet wil hier maandag een besluit over nemen.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een toeslagenouder mag een bronzen standbeeld in de tuin van de ministeries van Binnenlandse Zaken en Justitie & Veiligheid niet laten veilen, oordeelt de rechter vrijdag in een kort geding. Yasmin Molleman had beslag laten leggen op het standbeeld om te zorgen dat de staat haar nog 15.000 euro betaalt aan dwangsommen, maar opnieuw beslist de rechter dat ze daar geen recht op heeft.
13 uur geleden