Inzamelingsactie voor bewoners Rotterdam-Zuid na explosie
ROTTERDAM (ANP) - Via de website GoFundMe is een inzamelingsactie gestart voor de mensen die door de explosie in Rotterdam-Zuid hun huis of spullen kwijt zijn. Het streefbedrag van de actie, die volgens de beschrijving een initiatief is van de lokale bevolking, is 100.000 euro.
"Na de explosie staan talloze gezinnen, kinderen en individuen voor een ontmoedigende uitdaging: het opnieuw opbouwen van hun leven na het verlies van huizen en dierbare bezittingen", schrijven de initiatiefnemers op de inzamelingspagina. "Als lokale bevolking, willen wij niet aan de zijlijn blijven staan." De oproep is ondertekend door 'sv Charlois'.
Vrijdagochtend was ruim 3200 euro opgehaald. Het ingezamelde is bestemd "voor noodhulp aan degenen die het meest behoeftig zijn", aldus de initiatiefnemers.
Bij de explosie en brand van maandag raakten tientallen woningen zwaar beschadigd. Ook raakten drie mensen vermist. Woensdag en donderdag werden twee lichamen gevonden, vrijdag vroeg in de ochtend is vermoedelijk het lichaam van een derde slachtoffer ontdekt.
Meer uit Binnenland
TILBURG (ANP) - De politie heeft de omstreden voorganger Tom de Wal eerder deze maand ten onrechte aangehouden. Dat heeft ze laten weten aan de evangelist die in Tilburg werd opgepakt. De 32-jarige Brabander spreekt zelf op sociale media van een overwinning.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het NPO Radio 2-programma Aan De Slag! van AVROTROS heeft de Gouden RadioRing gewonnen. De show van presentator Bart Arens kreeg de meeste stemmen van de vijf genomineerde programma's. Het is de eerste keer dat de dj de belangrijkste radiopublieksprijs in de wacht sleept. Eerder donderdag won Arens tijdens het gala in Hilversum ook al de RadioRing voor populairste presentator.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een hacker heeft ingebroken bij een onlinedienst van de gemeente Den Haag en enkele buurgemeenten voor mensen die zich willen laten omscholen of bijscholen. Door de hack bij Haaglanden Leert Door zijn mogelijk de persoonlijke gegevens van ongeveer 1200 mensen gestolen.
2 uur geledenHEEMSKERK (ANP) - Zo'n honderd mensen demonstreren donderdagavond voor de deur van het gemeentehuis in Heemskerk tegen een nog te openen asielzoekerscentrum, ziet een verslaggever van het ANP. De gemeenteraad vergadert 's avonds over de kwestie. Demonstranten hebben Nederlandse vlaggen bij zich met de tekst 'Nee azc' en ook is er een Prinsenvlag te zien.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Enkele tientallen mensen zijn donderdagavond in Utrecht afgekomen op een demonstratie tegen politiegeweld. Het protest begon op het Vredenburgplein en verplaatste zich daarna naar het hoofdbureau van de politie. De demonstratie is naar aanleiding van het geweldsincident eerder deze week onder het bollendak op het Utrechtse stationsplein.
4 uur geledenHEEMSKERK (ANP) - Het gebied rond het gemeentehuis van Heemskerk en de omgeving van het station in de Noord-Hollandse plaats zijn donderdag aangewezen als veiligheidsrisicogebied. Burgemeester Alexander Luijten heeft dat besluit genomen omdat er demonstraties zijn aangekondigd rond de gemeenteraadsvergadering van donderdagavond. Tijdens die vergadering wordt onder meer gesproken over een asielzoekerscentrum in de gemeente.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland kan de industrie in zijn geheel kwijtraken als de politiek geen keuzes maakt over verduurzaming. Dat signaleert de Wetenschappelijke Klimaatraad (WKR) donderdag in een belangrijk rapport over de industrie op de vooravond van een nieuw kabinet.
6 uur geleden