Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inzameling voor uitvaart meisje Nieuwegein levert 36.000 euro op

Inzameling voor uitvaart meisje Nieuwegein levert 36.000 euro op

NIEUWEGEIN (ANP) - De inzamelingsactie voor de begrafenis van het 11-jarige meisje dat afgelopen zaterdag in Nieuwegein werd doodgestoken, heeft bijna 36.000 euro opgeleverd. Daarmee is het beoogde doel van 32.500 euro ruim gehaald, is te zien op inzamelingssite GoFundMe.

De organisatie heeft de inzamelingsactie voorlopig stopgezet. "We komen woorden tekort, zo gul en vrijgevig dat iedereen is", melden de organisatoren. "Voor nu hebben wij daarom donaties uitgezet, omdat wij denken dat wij op deze manier de kosten voor de familie volledig kunnen dekken."

De ouders van het meisje komen uit Eritrea en willen hun dochter daar begraven. De inzamelingsactie is een initiatief van ouders van basisschool De Tweeklank in Nieuwegein, waar het slachtoffer op zat.

De familie van het meisje laat weten te zijn "geroerd door de vele steunbetuigingen", het helpt hen "bij dit intense verdriet", zo deelt de organisatie Namens de Familie. "Dat we haar als gezin en als familie moeten missen doet heel veel pijn." De familie dankt ook voor de vele donaties en andere steun. Het gezin hoopt op ruimte om het verdriet te verwerken. Media wordt dringend gevraagd de foto van het meisje niet meer te gebruiken, "ook omdat nog niet alle familie is geïnformeerd".

Meer uit Binnenland

Uithoorn plaatst tijdelijk camera's in straat waar azc moet komen

UITHOORN (ANP) - De Noord-Hollandse gemeente Uithoorn plaatst cameratoezicht in een straat waar dit jaar een asielzoekerscentrum moet komen. De camera's zijn voor een periode van twee weken en zijn bedoeld "ter bescherming van de openbare orde en veiligheid aan de Wiegerbruinlaan", aldus de gemeente.

18 minuten geleden
Jetten na aanval op D66-kantoor: laten ons niet zwijgen opleggen

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten noemt de aanval met een vuurwerkbom op het partijkantoor van zijn eigen partij D66 "een laffe daad van intimidatie".

2 uur geleden
Minister Heerma noemt aanval op D66-partijkantoor 'laffe daad'

DEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) noemt de aanval met een vuurwerkbom donderdagavond op het partijkantoor van D66 een "laffe daad". Dat doet de CDA-bewindsman in een reactie op X. "Laat het duidelijk zijn: geweld hoort niet thuis in onze democratie."

2 uur geleden
Verdachte aangehouden voor explosie bij partijkantoor van D66

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden voor de explosie die donderdagavond plaatsvond bij het partijkantoor van D66 in Den Haag. De explosie aan de Lange Houtstraat was even na 21.00 uur, meldt de politie. Niemand raakte gewond.

2 uur geleden
Explosie bij partijkantoor D66 in Den Haag, geen gewonden

DEN HAAG (ANP) - Bij het partijkantoor van D66 in Den Haag is donderdagavond iets na 21.00 uur een explosie geweest, bevestigt de politie na berichtgeving door De Telegraaf. Het pand aan de Lange Houtstraat in de Haagse binnenstad is daardoor beschadigd. Niemand raakte gewond, zegt een politiewoordvoerder.

2 uur geleden
Talpa: voorlopig geen nieuwe opnames realityserie Peter Gillis

HILVERSUM (ANP) - Talpa maakt geen nieuwe afleveringen van Familie Gillis: Massa is Kassa "zolang er sprake is van hoger beroep of cassatie" in de zaken waarin Peter Gillis donderdag is veroordeeld. Dat laat een woordvoerder van het mediabedrijf desgevraagd weten aan het ANP.

5 uur geleden
Leider eilanden: Hondius legt niet aan, gaat alleen voor anker

SANTA CRUZ (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius legt niet aan bij Tenerife, maar gaat daar alleen voor anker. Dat meldt de president van de Canarische Eilanden, Fernando Clavijo, volgens Spaanse media. Hij stelt dat passagiers er met een boot worden opgehaald en zo naar het vliegveld worden gebracht. De Spaanse minister van Volksgezondheid bevestigt dat het schip wegblijft uit de haven.

5 uur geleden