Inzameling voor uitvaart meisje Nieuwegein levert 36.000 euro op
NIEUWEGEIN (ANP) - De inzamelingsactie voor de begrafenis van het 11-jarige meisje dat afgelopen zaterdag in Nieuwegein werd doodgestoken, heeft bijna 36.000 euro opgeleverd. Daarmee is het beoogde doel van 32.500 euro ruim gehaald, is te zien op inzamelingssite GoFundMe.
De organisatie heeft de inzamelingsactie voorlopig stopgezet. "We komen woorden tekort, zo gul en vrijgevig dat iedereen is", melden de organisatoren. "Voor nu hebben wij daarom donaties uitgezet, omdat wij denken dat wij op deze manier de kosten voor de familie volledig kunnen dekken."
De ouders van het meisje komen uit Eritrea en willen hun dochter daar begraven. De inzamelingsactie is een initiatief van ouders van basisschool De Tweeklank in Nieuwegein, waar het slachtoffer op zat.
De familie van het meisje laat weten te zijn "geroerd door de vele steunbetuigingen", het helpt hen "bij dit intense verdriet", zo deelt de organisatie Namens de Familie. "Dat we haar als gezin en als familie moeten missen doet heel veel pijn." De familie dankt ook voor de vele donaties en andere steun. Het gezin hoopt op ruimte om het verdriet te verwerken. Media wordt dringend gevraagd de foto van het meisje niet meer te gebruiken, "ook omdat nog niet alle familie is geïnformeerd".
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het contactformulier van de overheid voor Nederlanders die in het Midden-Oosten zijn gestrand, is tot nu toe zeker 9000 keer ingevuld. Dat bevestigt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving door RTL Nieuws. De vragenlijst sluit vrijdagmiddag.
1 uur geledenBREDA (ANP) - De ontnemingszaak tegen Klaas Otto (58) is uitgesteld. De rechtbank concludeerde donderdagmiddag dat er te weinig tijd was om de zaak nog inhoudelijk te behandelen. Nu moet dat gebeuren op 31 maart. Het Openbaar Ministerie wil bijna 1,9 miljoen euro afnemen van de oprichter van motorclub No Surrender. Volgens justitie is dat geld niet op legale wijze verdiend.
5 uur geledenBREDA (ANP) - De wrakingskamer van de rechtbank Breda heeft een verzoek om andere rechters in een ontnemingszaak over Klaas Otto (58) donderdag afgewezen. De advocaat van de oprichter van motorclub No Surrender had de rechtbank gewraakt, omdat Otto vond dat die vooringenomen was. Hiervan was volgens de wrakingskamer die het verzoek behandelde geen sprake.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen Iraniërs hebben donderdagmiddag in Den Haag op het Lange Voorhout aandacht gevraagd voor de situatie in hun land van herkomst. Bij de Britse ambassade scandeerden ze leuzen en draaiden ze harde muziek. Ze riepen onder meer op tot een einde van het Iraanse regime.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nabestaanden dringen er bij het gerechtshof in Den Haag op aan dat het hoger beroep doorgaat in de zaak over de dodelijke schietpartij bij winkelcentrum Walburg in Zwijndrecht komende maandag. Dit laat slachtofferadvocaat Willem Backer weten. Hij staat drie dochters en de kleinkinderen bij van Michel (66), die bij de schietpartij om het leven kwam. Hun zus Anneke (38) overleefde de aanslag van haar ex-partner.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er is een akkoord over een derde vlucht om gestrande Nederlanders op te halen, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken donderdag. Komende zaterdag zal in samenwerking met Corendon een vliegtuig van Muscat (Oman) naar Amsterdam vliegen.
6 uur geledenBREDA (ANP) - De verdediging heeft donderdag de rechtbank in Breda gewraakt in een ontnemingsprocedure tegen Klaas Otto (58). Otto meent dat de rechtbank vooringenomen is en wil daarom andere rechters. De wraking volgde nadat de rechtbank het horen van een getuige had afgewezen.
7 uur geleden