Inzameling voor uitvaart meisje Nieuwegein levert 36.000 euro op
NIEUWEGEIN (ANP) - De inzamelingsactie voor de begrafenis van het 11-jarige meisje dat afgelopen zaterdag in Nieuwegein werd doodgestoken, heeft bijna 36.000 euro opgeleverd. Daarmee is het beoogde doel van 32.500 euro ruim gehaald, is te zien op inzamelingssite GoFundMe.
De organisatie heeft de inzamelingsactie voorlopig stopgezet. "We komen woorden tekort, zo gul en vrijgevig dat iedereen is", melden de organisatoren. "Voor nu hebben wij daarom donaties uitgezet, omdat wij denken dat wij op deze manier de kosten voor de familie volledig kunnen dekken."
De ouders van het meisje komen uit Eritrea en willen hun dochter daar begraven. De inzamelingsactie is een initiatief van ouders van basisschool De Tweeklank in Nieuwegein, waar het slachtoffer op zat.
De familie van het meisje laat weten te zijn "geroerd door de vele steunbetuigingen", het helpt hen "bij dit intense verdriet", zo deelt de organisatie Namens de Familie. "Dat we haar als gezin en als familie moeten missen doet heel veel pijn." De familie dankt ook voor de vele donaties en andere steun. Het gezin hoopt op ruimte om het verdriet te verwerken. Media wordt dringend gevraagd de foto van het meisje niet meer te gebruiken, "ook omdat nog niet alle familie is geïnformeerd".
Meer uit Binnenland
GRANADILLA DE ABONA (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius komt zondag om 05.30 uur lokale tijd aan bij Tenerife (06.30 uur Nederlandse tijd). Het gaat voor anker in de buurt van Granadilla de Abona, aan de zuidkant van het eiland. Vanaf ongeveer 08.00 uur lokale tijd (09.00 uur in Nederland) kunnen de eerste mensen naar de wal worden gebracht. Daarna gaan ze meteen door naar het vliegveld, heeft de rederij Oceanwide Expeditions zaterdagavond laten weten.
6 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag vijf mensen aangehouden. Eerder waren er drie aanhoudingen, daar zijn er nu twee aan toegevoegd.
9 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag vijf mensen aangehouden. Eerder waren er drie aanhoudingen, daar zijn er nu twee aan toegevoegd.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Circa 29 opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius vliegen zondag van Tenerife naar Eindhoven. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Onder hen zijn zowel Nederlanders als mensen uit andere landen.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het housefestival Music On in Amsterdam gaat dit weekeinde definitief niet door. De gemeente heeft zaterdag op het laatste moment de vergunning voor het feest ingetrokken. De organisator spande een kort geding aan om het besluit terug te laten draaien, maar de rechter heeft dat afgewezen. De reden daarvoor is nog niet bekend.
12 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag drie mensen aangehouden. Twee personen voor belediging en één voor het zich niet kunnen legitimeren. De demonstraties verliepen verder zonder grote incidenten. Even na 15.00 uur verlieten de laatste actievoerders het terrein voor het azc. Zij zijn vervolgens buiten het dorp in bussen gestapt.
12 uur geledenGENÈVE (ANP) - De directeur-generaal van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft zich direct gericht tot de bevolking van Tenerife, waar zondag het door hantavirus getroffen schip m/v Hondius wordt verwacht. Tedros Adhanom Ghebreyesus drukt de inwoners van het Spaanse eiland op het hart dat zij een gering risico lopen en dat de samenwerkende landen en gezondheidsautoriteiten er alles aan doen om dat zo te houden.
15 uur geleden