Inzameling voor uitvaart meisje Nieuwegein levert 36.000 euro op
NIEUWEGEIN (ANP) - De inzamelingsactie voor de begrafenis van het 11-jarige meisje dat afgelopen zaterdag in Nieuwegein werd doodgestoken, heeft bijna 36.000 euro opgeleverd. Daarmee is het beoogde doel van 32.500 euro ruim gehaald, is te zien op inzamelingssite GoFundMe.
De organisatie heeft de inzamelingsactie voorlopig stopgezet. "We komen woorden tekort, zo gul en vrijgevig dat iedereen is", melden de organisatoren. "Voor nu hebben wij daarom donaties uitgezet, omdat wij denken dat wij op deze manier de kosten voor de familie volledig kunnen dekken."
De ouders van het meisje komen uit Eritrea en willen hun dochter daar begraven. De inzamelingsactie is een initiatief van ouders van basisschool De Tweeklank in Nieuwegein, waar het slachtoffer op zat.
De familie van het meisje laat weten te zijn "geroerd door de vele steunbetuigingen", het helpt hen "bij dit intense verdriet", zo deelt de organisatie Namens de Familie. "Dat we haar als gezin en als familie moeten missen doet heel veel pijn." De familie dankt ook voor de vele donaties en andere steun. Het gezin hoopt op ruimte om het verdriet te verwerken. Media wordt dringend gevraagd de foto van het meisje niet meer te gebruiken, "ook omdat nog niet alle familie is geïnformeerd".
Meer uit Binnenland
ASSEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag in de rechtbank in Assen een celstraf van tien jaar geëist tegen de 81-jarige Epko F. uit Assen voor het doden van zijn 72-jarige echtgenote Ida.
19 minuten geledenDE BILT (ANP) - Mensen kunnen binnenkort aan de hand van een nieuwe graadmeter inschatten hoe belastend de hitte voor hen is en of ze eventuele activiteiten moeten aanpassen. Het KNMI lanceert op dinsdag 2 juni de zogeheten hittekracht-index, die vanaf dan ook te zien is in de app van het weerinstituut.
58 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Inez Weski (71) zal donderdagmiddag niet aanwezig zijn bij de uitspraak in haar strafzaak in de rechtbank in Rotterdam. Het Openbaar Ministerie eiste begin april 4,5 jaar cel tegen de oud-advocaat, omdat ze deel zou hebben uitgemaakt van de misdaadbende van Ridouan Taghi. Ze zou als boodschapper hebben gefungeerd voor Taghi, die vastzit in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - Geen enkele asielzoeker hoefde in de nacht van woensdag op donderdag noodgedwongen buiten te slapen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel. Dat zei burgemeester Jaap Velema van de gemeente Westerwolde donderdag in het radioprogramma Sven op 1. "Iedereen heeft de kans gehad om te gaan slapen op een locatie elders", zei hij.
1 uur geledenDRIEBERGEN (ANP) - Een dienst waarmee criminelen dachten ongezien te kunnen communiceren, is uit de lucht gehaald. Dat gebeurde bij een internationale actie waaraan ook Nederland heeft meegedaan. Het onderzoek liep sinds 2023. De vermoedelijke beheerder van de dienst is in Oekraïne opgespoord en verhoord. Ook zijn 33 servers ontmanteld.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Defensie oefent weer met explosieven in natuurgebieden. Dat gebeurde tijdelijk niet nadat er eind vorige maand tijdens militaire oefeningen in onder meer Gelderland en Noord-Brabant natuurbranden waren uitgebroken. Het ministerie meldt wel voorwaarden te hebben gesteld aan oefenen met explosieven en andere brandbare materialen. Het mag alleen wanneer de weersomstandigheden het toelaten en het risico op natuurbranden laag blijft.
2 uur geledenISTANBUL (ANP) - De zes Nederlandse opvarenden van de Gaza-vloot die woensdag door Israël werden opgepakt, kunnen het land donderdag verlaten. Ze vliegen samen met andere deelnemers naar Istanbul, laat de Nederlandse organisatie van de zogeheten Global Sumud Flotilla weten. Turkije heeft daar drie vluchten voor gecharterd.
3 uur geleden