
Inwoners Wenen krijgen voucher om uit eten te gaan
WENEN (ANP/BLOOMBERG) - Huishoudens in Wenen krijgen van de gemeente een voucher van 50 euro om te besteden in lokale restaurants en cafés in de Oostenrijkse hoofdstad. Eenpersoonshuishoudens krijgen een bon van 25 euro. Vanaf vrijdag mogen de restaurants en cafés hun deuren weer openen. De sociaaldemocratische burgemeester Michael Ludwig kondigde de maatregel van 40 miljoen euro woensdag via Twitter aan.
De Weense cafés en restaurants moesten op 16 maart dicht toen een landelijke lockdown werd opgelegd om de verspreiding van het nieuwe coronavirus te stoppen.
De stap van Ludwig komt bovenop een plan van de federale overheid. Die wil de restaurants en cafés tegemoetkomen door te snijden in belastingen, zoals de btw op niet-alcoholische dranken en een speciale heffing op mousserende wijn. De sector is zwaar getroffen door de lockdown, mede omdat het toerisme plat ligt.
De inwoners van Wenen krijgen de voucher per post, aldus het stadsbestuur. Restaurants en cafés kunnen de bonnen weer inwisselen voor contant geld.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten sturen drie oorlogsschepen richting Venezuela om drugssmokkel tegen te gaan, meldt een Amerikaanse functionaris aan persbureau AFP. Naast de torpedobootjagers wil Washington volgens Amerikaanse media ook 4000 mariniers in de regio inzetten.
34 minuten geledenBRASILIA (ANP/AFP/DPA) - De Braziliaanse politie wil dat oud-president Jair Bolsonaro en zijn zoon Eduardo worden aangeklaagd voor belemmering van de rechtsgang in de zaak over de vermeende couppoging. Dat staat in een woensdag vrijgegeven rapport. Ook onthult de politie dat Bolsonaro vorig jaar asiel in Argentinië wilde aanvragen.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Hamas heeft woensdag scherp uitgehaald naar Israël om het aangekondigde militaire offensief tegen Gaza-Stad. Volgens de Palestijnse groepering toont het plan "een flagrante minachting" voor de pogingen van internationale bemiddelaars om een staakt-het-vuren en een akkoord over de vrijlating van gijzelaars te bereiken.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Een eventueel staakt-het-vuren tussen Israël en Hamas zou voor wisselingen in het Israëlische kabinet van premier Benjamin Netanyahu kunnen zorgen. Israëlische media, waaronder Times of Israel, melden dat de extremistische minister Bezalel Smotrich dreigt om zich terug te trekken als er een bestand komt. Oud-minister Benny Gantz zou juist overwegen om zich weer bij de regering aan te sluiten om een deal met Hamas aan een meerderheid te helpen.
9 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft opdracht gegeven om Hamas-bolwerken versneld in te nemen. Dat staat in een verklaring van zijn kantoor. Er wordt niet gespecificeerd hoe de nieuwe tijdlijn eruitziet.
11 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft het verzoek om documenten vrij te geven uit de zaak tegen Jeffrey Epstein afgewezen. President Donald Trump had vorige maand opgedragen om materiaal uit het dossier openbaar te maken, maar dat is nu door de rechter geblokkeerd.
11 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht meldt dat de eerste fase van de geplande aanval op Gaza-Stad in de Gazastrook van start is gegaan. Een legerwoordvoerder laat weten dat gebieden aan de buitenrand van de stad al in Israëlische handen zijn.
13 uur geleden