Inwoners Waddeneilanden hoeven niet naar wal voor coronaprik
LEEUWARDEN (ANP) - De inwoners van de vier Friese Waddeneilanden hoeven niet naar het vasteland te gaan om gevaccineerd te worden tegen het coronavirus. Het vaccineren gebeurt op Vlieland, Terschelling, Ameland en Schiermonnikoog. De Friese GGD zegt hierover in gesprek te zijn met de vier gemeenten, huisartsen en het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).
Half februari moeten de eerste prikken worden toegediend aan ouderen en zorgpersoneel. Dat zal per eiland hooguit een paar dagen duren. Een paar weken later krijgen deze personen op dezelfde manier de herhaalprik. Later moeten ook de andere volwassen eilanders op hun eiland zelf gevaccineerd worden. Zij krijgen het vaccin van Pfizer en BioNTech.
Het coronavirus is tot nu toe redelijk aan de vier eilanden voorbij gegaan. Sinds het begin van de uitbraak bijna een jaar geleden zijn op Terschelling 157 besmettingen vastgesteld, op Ameland 133, op Vlieland 30 en op Schiermonnikoog 10. Schiermonnikoog was ook de laatste gemeente in Nederland waar iemand positief testte. Op Terschelling is één inwoner overleden, op de andere drie eilanden heeft het virus nog geen levens geëist. Op de vier eilanden wonen in totaal ongeveer 10.000 mensen.
Meer uit Binnenland
ROERMOND (ANP) - De politie heeft een foto vrijgegeven van Daniel B. De Duits-Poolse man zit vast voor het doden van de 66-jarige Paul Vossen in het Limburgse Herkenbosch. Politie en justitie vermoeden dat hij ook betrokken is bij de vermissing van zijn moeder. Met het vrijgeven van zijn foto hopen ze dat mensen zich melden met meer informatie over wat er met haar is gebeurd.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid heeft een pauze ingevoerd in het maken van beslissingen over asielaanvragen van Iraniërs. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Justitie en Veiligheid. Het stilleggen van besluiten betekent dat Iraanse vluchtelingen niet gedwongen worden teruggestuurd naar Iran.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het reisadvies voor Cyprus is geel geworden. Daarmee maakt het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken duidelijk dat er risico's zijn voor mensen die naar het land afreizen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Advocaten mogen weer een laptop en een mobiele telefoon meenemen als ze cliënten in de gevangenis opzoeken. Dat meldt de Nederlandse Orde van Advocaten (NOvA) na overleg met de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). Het nieuwe toegangsbeleid treedt naar verwachting na de zomer in werking.
7 uur geledenALMERE (ANP) - Gemeenteraadsleden uit Almere zijn geschokt door de verdenking tegen hun 66-jarige oud-collega Jan B. Maandagochtend werd bekend dat hij ervan wordt verdacht twee kinderen, van 2 en 13 jaar, onzedelijk te hebben betast. Het 2-jarige kind zou hij hebben betast op de eerste dag dat hij als invalkracht op een Amsterdams kinderdagverblijf werkte.
9 uur geledenALMERE (ANP) - De 66-jarige verdachte van het onzedelijk betasten van twee kinderen was van 2022 tot februari 2025 gemeenteraadslid voor 50PLUS in Almere. Dat bevestigen ingewijden. Eerder, van 2006 tot 2010, was hij daar raadslid voor de SP.
10 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Nederlandse sterrenchef Nick Bril had te veel alcohol in zijn bloed toen hij hulpkok Joe Claridge overreed. Uit deskundige berekeningen op verzoek van de rechtbank van Antwerpen blijkt dat hij tussen 1,52 en 1,91 promille alcohol in zijn bloed had. Dat meldt persbureau Belga maandag in een verslag van de rechtszaak. De wettelijk toegestane limiet is 0,5 promille. De advocaten van Bril blijven erbij dat hij niet dronken was.
11 uur geleden