Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inwoners Waddeneilanden hoeven niet naar wal voor coronaprik

Inwoners Waddeneilanden hoeven niet naar wal voor coronaprik

LEEUWARDEN (ANP) - De inwoners van de vier Friese Waddeneilanden hoeven niet naar het vasteland te gaan om gevaccineerd te worden tegen het coronavirus. Het vaccineren gebeurt op Vlieland, Terschelling, Ameland en Schiermonnikoog. De Friese GGD zegt hierover in gesprek te zijn met de vier gemeenten, huisartsen en het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).

Half februari moeten de eerste prikken worden toegediend aan ouderen en zorgpersoneel. Dat zal per eiland hooguit een paar dagen duren. Een paar weken later krijgen deze personen op dezelfde manier de herhaalprik. Later moeten ook de andere volwassen eilanders op hun eiland zelf gevaccineerd worden. Zij krijgen het vaccin van Pfizer en BioNTech.

Het coronavirus is tot nu toe redelijk aan de vier eilanden voorbij gegaan. Sinds het begin van de uitbraak bijna een jaar geleden zijn op Terschelling 157 besmettingen vastgesteld, op Ameland 133, op Vlieland 30 en op Schiermonnikoog 10. Schiermonnikoog was ook de laatste gemeente in Nederland waar iemand positief testte. Op Terschelling is één inwoner overleden, op de andere drie eilanden heeft het virus nog geen levens geëist. Op de vier eilanden wonen in totaal ongeveer 10.000 mensen.

Meer uit Binnenland

Nederlands consulaat in Iraaks Erbil vraagt hotels te mijden

ERBIL (ANP) - Het Nederlandse consulaat in de hoofdstad van de Koerdische regio in Irak, Erbil, heeft dringend aangeraden hotels in de stad te mijden. In de boodschap wordt gesproken van "onbevestigde signalen over een mogelijke aanslag op hotels in Erbil". De boodschap noemt vier namen van hotels die mogelijk gevaar lopen.

2 uur geleden
'Golf van emoties' nabestaanden Mieke Oort na melding dood dader

LEEUWARDEN (ANP) - Een melding dat de moordenaar van de Amerikaanse studente Mieke Oort is overleden, brengt "een golf van emoties met zich mee" voor de nabestaanden van Mieke. Dat meldt advocaat Sébas Diekstra in een reactie. De 21-jarige Oort werd in 2022 in Leeuwarden vermoord door Thomas R. uit Leek in een zaak die bekendstond als de 'Tindermoord'.

4 uur geleden
Nu ook negatief reisadvies voor Bahrein van Buitenlandse Zaken

DEN HAAG (ANP) - Buitenlandse Zaken heeft vanwege de veiligheidsrisico's in Bahrein het reisadvies aangescherpt naar rood. Dat betekent dat mensen wordt afgeraden om naar Bahrein te reizen, in welke situatie dan ook. "Het is er te gevaarlijk. De Nederlandse ambassade kan u niet helpen als u in de problemen komt," schrijft het ministerie.

5 uur geleden
Feestelijke optocht Amsterdam geëindigd bij Amerikaans consulaat

AMSTERDAM (ANP) - De optocht van mensen die in Amsterdam de aanvallen op Iran en de dood van de Iraanse leider Ali Khamenei vierden, is na zo'n twee uur geëindigd bij het Amerikaanse consulaat aan het Museumplein. Enkele duizenden mensen trokken zondagmiddag vanuit de Dam dansend, zingend en leuzen scanderend door het centrum.

6 uur geleden
Honderden dansen op Amsterdamse Dam na dood Khamenei

AMSTERDAM (ANP) - Honderden mensen dansen en klappen zondagmiddag op de Dam in Amsterdam na de aanvallen van de VS en Israël op Iran en de dood van ayatollah Ali Khamenei en andere prominenten van zijn regime. Velen dragen Iraanse vlaggen van voor de revolutie bij zich, ziet een ANP-verslaggever.

9 uur geleden
Zo'n tweehonderd feestende mensen bij Iraanse ambassade Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Bij de Iraanse ambassade in Den Haag vieren zo'n tweehonderd mensen feest na de dodelijke aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op het regime van Iran. Meerdere kopstukken, onder wie ayatollah Ali Khamenei, kwamen daarbij om. Het Iraanse volkslied klinkt en er is een metersgrote Iraanse vlag uitgerold waarmee wordt gedanst, ziet een ANP-verslaggever.

10 uur geleden
Buitenlandse Zaken ontvangt 1000 telefoontjes uit Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft ongeveer duizend informatieverzoeken gekregen van Nederlanders in het Midden-Oosten. De mensen maken zich zorgen over hun veiligheid of vragen naar mogelijkheden om te vertrekken.

11 uur geleden