Inwoners Vilnius opgeroepen te schuilen vanwege dronemelding
VILNIUS (ANP/RTR) - Inwoners van de Litouwse hoofdstad Vilnius werden woensdag korte tijd opgeroepen te schuilen vanwege een dronemelding. Onder meer de Litouwse president en premier gaven gehoor aan die oproep, nadat ook in het parlement het luchtalarm was afgegaan, melden staatsmedia. Ook het vliegveld nabij de stad sloot enige tijd.
Op beelden bij Lietuvos Rytas is te zien hoe mensen samenscholen in een parkeergarage. De waarschuwing werd later ingetrokken.
Volgens de minister van Defensie van het land vloog het onbemande toestel richting Lentvaris, een voorstadje ten zuidwesten van Vilnius. De drone zou de andere kant op zijn gevlogen, waarna het object werd achtervolgd door NAVO-gevechtsvliegtuigen.
Gebreken
In een persconferentie enige tijd later meldde het hoofd van het landelijke crisisteam NKVC dat nog onzeker is of de drone in Litouwen is neergekomen of naar een buurland is gevlogen. De minister van Binnenlandse Zaken reageerde op Litouwse media dat niet alle beschermingsmaatregelen naar behoren hadden gewerkt. Die gebreken worden onderzocht.
Hoewel onduidelijk is op welke gebreken precies werd gedoeld, meldde de Litouwse krijgsmacht dat de NAVO-toestellen er niet in zijn geslaagd de drone te vinden en te vernietigen.
Donald Tusk
Dinsdag haalde een NAVO-toestel een drone neer in het Estse luchtruim. Oekraïne verontschuldigde zich later voor het voorval en sprak van opzettelijke sabotage door Rusland dat de aansturing van drones zou verstoren, waardoor deze onbedoeld elders terechtkomen.
De Poolse premier Donald Tusk zei woensdag dat de Oekraïne-oorlog in de toekomst mogelijk een fermere reactie vergt vanuit de NAVO, daarmee ogenschijnlijk zinspelend op het voorval in Litouwen.
Meer uit Buitenland
ROUEN (ANP/AFP) - Er zijn geen aanwijzingen dat bij de ontsporing van een trein in het noorden van Frankrijk vrijdag sprake was van opzet, melden de lokale autoriteiten zaterdagavond.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Bijna een week na de historische verkiezingswinst van Alternative für Deutschland (AfD) in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt namen tienduizenden mensen zaterdag deel aan demonstraties tegen radicaal-rechts extremisme. In onder meer Düsseldorf, Hamburg en Berlijn waren grote bijeenkomsten.
6 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Het Kremlin sluit een ontmoeting tussen de Russische president Vladimir Poetin en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky tijdens de G20-top in Miami uit. "Het is onmogelijk", zei een woordvoerder van het Kremlin tegen het Franse persbureau AFP in New Delhi, waar een top van de BRICS-landen plaatsvindt. BRICS is een samenwerkingsverband van elf landen.
7 uur geledenKAMPALA (ANP/DPA) - In Oeganda is koning Oyo Nyimba Kabamba Iguru Rukidi IV van het koninkrijk Toro begraven. Duizenden mensen kwamen op de uitvaart af om afscheid te nemen van de monarch die vorige maand op slechts 34-jarige leeftijd overleed aan kanker. Inmiddels is er een strijd om de troonopvolging losgebarsten.
7 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse regering gaat de wetgeving wijzigen die adoptie door homoseksuelen vrijwel onmogelijk maakte, heeft premier Péter Magyar zaterdag aangekondigd.
10 uur geledenNEW DELHI (ANP/DPA) - De Chinese president Xi Jinping roept de BRICS-landen op om zich meer in te zetten voor vrede in het Midden-Oosten en de Golfregio. Dat zei hij tijdens een BRICS-top in India.
10 uur geledenMANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnse kustwacht heeft nog eens 41 lichamen gevonden aan boord van de verbrande veerboot bij de Filipijnen. Daarmee is het dodental gestegen naar 76.
12 uur geleden