Inwoners Urk in actie tegen voortdurende vuurwerkrellen
URK (ANP) - Inwoners van Urk hebben genoeg van de vuurwerkrellen, die zich nu al wekenlang met name op zaterdagavond voordoen in de buurt van het Wilhelminapark in de gemeente. "Inwoners trekken opmerkelijk eensgezind van alles uit de kast om nieuw geweld te voorkomen en om de jongeren die erbij betrokken zijn aan te spreken op hun gedrag", aldus een woordvoerder van burgemeester Cees van den Bos.
Van den Bos heeft opnieuw een deel van Urk aangewezen als veiligheidsrisicogebied vanaf vrijdagavond tot maandagmorgen. Daar mag de politie preventief fouilleren. Er is cameratoezicht en er geldt een samenscholingsverbod. Vrijdag heeft opnieuw een aantal jongeren een gedragsaanwijzing gekregen, wat betekent dat ze in het weekend 's avonds niet op straat mogen komen. Ongeveer twintig van de 23 tot nu toe gearresteerde relschoppers heeft nu zo'n aanwijzing volgens de gemeente.
Burgemeester Van den Bos en wethouder Freek Brouwer hebben vrijdagavond een gesprek met jongeren van Urk. Doel van het gesprek is tot een oplossing te komen voor het voortdurende wangedrag van een aantal relschoppers, zegt de gemeente.
Burgerwachters
Inwoners van Urk gaan zaterdagavond op straat patrouilleren om jongeren te weerhouden van het gooien met zwaar vuurwerk. Vrijwel de voltallige Urker gemeenteraad sluit zich daarbij aan. De politie geeft vooraf instructies aan de burgerwachters. In de afgelopen week hebben kerken, scholen en sportclubs de jeugd opgeroepen om te stoppen met de vuurwerkrellen. Sportcoaches en leraren hebben pupillen rechtstreeks en digitaal aangesproken.
"Bijna heel Urk is het erover eens dat dit echt té gek is", stelt de zegsman van de burgemeester. De gemeente werkt met anderen aan een actieplan om de jeugd op Urk voor langere tijd een alternatief te bieden voor de vrijdag- en zaterdagavonden. "Zodat ze niet uit verveling de straat op gaan."
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - De opvanglocatie bij het aanmeldcentrum in Ter Apel zit nog vol, wat betekent dat er ook donderdag niet voor alle asielzoekers plek is. Dat meldt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA). Om hoeveel mensen het gaat, is nog niet bekend.
31 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De advocaten van Inez Weski (71) verwachten in hoger beroep te gaan tegen het vonnis in de zaak van hun cliënt. "Het ligt wel voor de hand dat er een hoger beroep zal komen van de kant van de verdediging", zei advocaat Geert-Jan Knoops na de uitspraak. De rechtbank bevond Weski schuldig, maar legde een straf op gelijk aan het voorarrest van 42 dagen. Dat betekent dat zij niet terug de cel in hoeft.
38 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie kon donderdag na de uitspraak tegen oud-advocaat Inez Weski (71) nog niet zeggen of het in hoger beroep gaat. Justitie gaat eerst "goed kijken" naar het vonnis, maar vindt het gat tussen de eis en de opgelegde straf wel groot.
47 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank Rotterdam heeft oud-advocaat Inez Weski (71) donderdag schuldig bevonden aan het spelen van een actieve rol in de misdaadbende van haar voormalige cliënt Ridouan Taghi. Tegelijkertijd bepaalde de rechtbank dat Weski, die 42 dagen in voorarrest heeft gezeten, niet terug naar de cel hoeft. De straf die de rechtbank heeft opgelegd, is gelijk aan de duur van dat voorarrest.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid weet vaak welke mensen hulp nodig hebben, maar handelt vervolgens te laat of niet. Dat constateren de ombudsmannen in hun jaarverslag. Een overheid die actief hulp biedt zou de norm moeten zijn, vindt de Nationale ombudsman, Reinier van Zutphen. "Een behoorlijke overheid wacht niet tot mensen verdwalen in de lokettenjungle, maar zoekt hen op als ze ondersteuning nodig hebben."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft "met zeer veel zorgen" de ontwikkelingen rondom de harde asielprotesten vorige week in Loosdrecht gevolgd. "Demonstreren en protesteren is een goed recht in een democratie, maar dat doe je met je stem en niet met geweld. En zeker niet tegen onze hulpverleners, daar blijf je vanaf", zei de koning donderdag tijdens het persgesprek na afloop van de zomerfotosessie met het koninklijk gezin.
2 uur geledenTER APEL (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft nog geen oplossing voor het geval er donderdag weer te veel asielzoekers zijn bij het aanmeldcentrum in Ter Apel. Door drukte in de opvang worden er momenteel alleen kwetsbare mensen opgevangen.
2 uur geleden