Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inwoners Urk in actie tegen voortdurende vuurwerkrellen

Inwoners Urk in actie tegen voortdurende vuurwerkrellen

URK (ANP) - Inwoners van Urk hebben genoeg van de vuurwerkrellen, die zich nu al wekenlang met name op zaterdagavond voordoen in de buurt van het Wilhelminapark in de gemeente. "Inwoners trekken opmerkelijk eensgezind van alles uit de kast om nieuw geweld te voorkomen en om de jongeren die erbij betrokken zijn aan te spreken op hun gedrag", aldus een woordvoerder van burgemeester Cees van den Bos.

Van den Bos heeft opnieuw een deel van Urk aangewezen als veiligheidsrisicogebied vanaf vrijdagavond tot maandagmorgen. Daar mag de politie preventief fouilleren. Er is cameratoezicht en er geldt een samenscholingsverbod. Vrijdag heeft opnieuw een aantal jongeren een gedragsaanwijzing gekregen, wat betekent dat ze in het weekend 's avonds niet op straat mogen komen. Ongeveer twintig van de 23 tot nu toe gearresteerde relschoppers heeft nu zo'n aanwijzing volgens de gemeente.

Burgemeester Van den Bos en wethouder Freek Brouwer hebben vrijdagavond een gesprek met jongeren van Urk. Doel van het gesprek is tot een oplossing te komen voor het voortdurende wangedrag van een aantal relschoppers, zegt de gemeente.

Burgerwachters

Inwoners van Urk gaan zaterdagavond op straat patrouilleren om jongeren te weerhouden van het gooien met zwaar vuurwerk. Vrijwel de voltallige Urker gemeenteraad sluit zich daarbij aan. De politie geeft vooraf instructies aan de burgerwachters. In de afgelopen week hebben kerken, scholen en sportclubs de jeugd opgeroepen om te stoppen met de vuurwerkrellen. Sportcoaches en leraren hebben pupillen rechtstreeks en digitaal aangesproken.

"Bijna heel Urk is het erover eens dat dit echt té gek is", stelt de zegsman van de burgemeester. De gemeente werkt met anderen aan een actieplan om de jeugd op Urk voor langere tijd een alternatief te bieden voor de vrijdag- en zaterdagavonden. "Zodat ze niet uit verveling de straat op gaan."

Meer uit Binnenland

3 Palestijnen krijgen vooralsnog geen hulp om Gaza te verlaten

DEN HAAG (ANP) - Drie Palestijnen krijgen vooralsnog geen hulp van het ministerie van Buitenlandse Zaken om Gaza te verlaten en naar Nederland te reizen. Hun verzoek om bijstand van Nederland af te dwingen werd afgewezen door de rechter.

1 uur geleden
Drukte bij asielopvang Ter Apel weer flink toegenomen

TER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel was het dit weekend weer druk. Ondanks de afspraak niet meer dan 2000 mensen op het terrein te hebben, waren er alle dagen 2100 mensen of meer. De dagen ervoor waren er zo'n veertig tot honderd mensen minder. De boete die het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) hiervoor moet overmaken aan de gemeente Westerwolde is opgelopen naar 3,7 miljoen euro.

3 uur geleden
Marechaussee vindt zeventien vreemdelingen in koeltrailer

HOEK VAN HOLLAND (ANP) - De Koninklijke Marechaussee heeft zaterdagavond zeventien mensen aangetroffen in een koeltrailer in Hoek van Holland. Onder hen bevonden zich zes minderjarigen. Twee verdachten zijn aangehouden op verdenking van mensensmokkel, meldt de marechaussee maandag.

3 uur geleden
NS: vanaf vrijdagavond langere reistijd door werkzaamheden

UTRECHT (ANP) - Treinreizigers moeten vanaf komend weekend rekening houden met drukkere treinen en een langere reistijd door werkzaamheden op meerdere trajecten, meldt de NS. De dienstregeling in heel Nederland kan volgens de vervoerder last hebben van deze werkzaamheden. Op sommige trajecten rijden helemaal geen treinen vanwege geplande werkzaamheden. De NS adviseert mensen hun reis kort voor vertrek te plannen.

4 uur geleden
Nederlands marineschip vertrekt naar NAVO-oefening poolgebied

DEN HELDER (ANP) - Het Nederlandse marineschip Zr. Ms. Johan de Witt is onderweg naar Noorwegen om mee te doen aan een NAVO-oefening in het poolgebied. Het schip vertrok maandagmorgen uit Den Helder en sluit in maart aan bij de oefening, die onderdeel is van de nieuwe Noordpoolmissie van de NAVO: Arctic Sentry.

4 uur geleden
Dinsdag mogelijk ook nog treinen met rommel van carnavalsvierders

UTRECHT (ANP) - Treinreizigers moeten ook dinsdag nog rekening houden met treinen vol rommel van carnavalsgangers. Spoorvervoerder NS heeft afgelopen weekend dubbel zoveel schoonmakers ingezet om de treinen schoon te maken, maar verwacht niet dat de situatie dinsdag helemaal is opgelost, laat een woordvoerder weten.

5 uur geleden
Veiling gitaar Kooymans levert 28.000 euro op voor ALS-onderzoek

DEN HAAG (ANP) - De akoestische gitaar van George Kooymans is voor 28.000 euro geveild. Dat heeft Stichting ALS Nederland zondagavond bekendgemaakt. De totale opbrengst van de onlineveiling bedraagt ruim 57.000 euro. Het bedrag wordt gedoneerd aan onderzoek naar de dodelijke zenuw- en spierziekte ALS, waaraan de zanger en gitarist van Golden Earring vorig jaar is overleden.

18 uur geleden