Inwoners Urk in actie tegen voortdurende vuurwerkrellen
URK (ANP) - Inwoners van Urk hebben genoeg van de vuurwerkrellen, die zich nu al wekenlang met name op zaterdagavond voordoen in de buurt van het Wilhelminapark in de gemeente. "Inwoners trekken opmerkelijk eensgezind van alles uit de kast om nieuw geweld te voorkomen en om de jongeren die erbij betrokken zijn aan te spreken op hun gedrag", aldus een woordvoerder van burgemeester Cees van den Bos.
Van den Bos heeft opnieuw een deel van Urk aangewezen als veiligheidsrisicogebied vanaf vrijdagavond tot maandagmorgen. Daar mag de politie preventief fouilleren. Er is cameratoezicht en er geldt een samenscholingsverbod. Vrijdag heeft opnieuw een aantal jongeren een gedragsaanwijzing gekregen, wat betekent dat ze in het weekend 's avonds niet op straat mogen komen. Ongeveer twintig van de 23 tot nu toe gearresteerde relschoppers heeft nu zo'n aanwijzing volgens de gemeente.
Burgemeester Van den Bos en wethouder Freek Brouwer hebben vrijdagavond een gesprek met jongeren van Urk. Doel van het gesprek is tot een oplossing te komen voor het voortdurende wangedrag van een aantal relschoppers, zegt de gemeente.
Burgerwachters
Inwoners van Urk gaan zaterdagavond op straat patrouilleren om jongeren te weerhouden van het gooien met zwaar vuurwerk. Vrijwel de voltallige Urker gemeenteraad sluit zich daarbij aan. De politie geeft vooraf instructies aan de burgerwachters. In de afgelopen week hebben kerken, scholen en sportclubs de jeugd opgeroepen om te stoppen met de vuurwerkrellen. Sportcoaches en leraren hebben pupillen rechtstreeks en digitaal aangesproken.
"Bijna heel Urk is het erover eens dat dit echt té gek is", stelt de zegsman van de burgemeester. De gemeente werkt met anderen aan een actieplan om de jeugd op Urk voor langere tijd een alternatief te bieden voor de vrijdag- en zaterdagavonden. "Zodat ze niet uit verveling de straat op gaan."
Meer uit Binnenland
DE WIJK (ANP) - Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) is zaterdag door de hitte onwel geworden tijdens een herdenkingsceremonie voor slachtoffers van geweld in het Drentse De Wijk. Dat meldt de bewindsvrouw op Instagram.
12 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het cruiseschip Hondius waarop het hantavirus uitbrak, is gereinigd en kan weer in bedrijf worden gesteld. Dat maakte de GGD Rotterdam-Rijnmond zaterdag bekend. Bij een eerdere inspectie zag de GGD nog tekortkomingen bij de schoonmaak. De geplande terugvaart van Rotterdam naar de thuislocatie in Vlissingen moest daarom worden uitgesteld.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - DPG Media verlengt het project waarbij jaarlijks 5000 gratis krantenabonnementen worden verstrekt aan mensen met een laag inkomen. Aanleiding is onderzoek van Hogeschool Windesheim, waaruit blijkt dat deelnemers zich door de abonnementen beter geïnformeerd en meer betrokken voelen bij de samenleving.
7 uur geledenWARFFUM (ANP) - In het Groningse Warffum zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag 45 asielzoekers opgevangen, meldt het Rode Kruis. Dat is minder dan een nacht eerder, toen er 82 mensen in de nachtopvang sliepen. Volgens een woordvoerster van het Rode Kruis wijst het lagere aantal er vermoedelijk op dat meer mensen zijn doorgestroomd naar andere opvanglocaties.
8 uur geledenOSS (ANP) - De politie heeft zaterdagochtend vroeg een 35-jarige Nederlandse man uit Oss opgepakt voor mogelijke betrokkenheid bij de dood van een 47-jarige man uit Berghem. Een 33-jarige man die eerder vrijdag in Berghem werd opgepakt, geldt niet langer als verdachte.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het scenario waarin Moerdijk blijft bestaan, is "nadrukkelijker" in beeld gekomen bij het kabinet. Staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei) meldt in een Kamerbrief dat hij de optie overweegt dat "een kleinere uitbreiding van het haven- en industriecluster Moerdijk wordt gerealiseerd". Als hiervoor wordt gekozen, hoeft het Noord-Brabantse dorp niet te verdwijnen om plaats te maken voor de uitbreiding van het haven- en industriegebied en grootschalige energieprojecten.
20 uur geledenDE BILT (ANP) - Voor het oosten van het land is code oranje afgegeven vanwege zware onweersbuien die plaatselijk kunnen voorkomen. Het KNMI meldt dat er bij de buien kans is op grote hagelstenen, zware windstoten en veel regen in korte tijd.
1 dag geleden