Inwoners ontvluchten grootste stad Myanmar na geweld
YANGON (ANP/AFP) - Steeds meer inwoners ontvluchten de grootste stad van Myanmar vanwege het aanhoudende geweld daar. Lokale media berichten dat mensen vertrekken naar het platteland. Dat leidde vrijdag tot een file op een belangrijke snelweg bij de metropool Yangon. Buurland Thailand zegt al voorbereidingen te treffen voor de komst van vluchtelingen.
Inwoners van Yangon zeggen zich niet meer veilig te voelen na het aanhoudende geweld van de autoriteiten tegen burgers die zich verzetten tegen de staatsgreep. "Ik kan op sommige nachten niet meer slapen", zei een vrouw uit de stad. Ze vertelde persbureau AFP dat veiligheidstroepen "mensen van straat plukken".
Een 29-jarige goudsmid uit de stad vertelde telefonisch dat hij eerder deze week al is vertrokken. "Het was te stressvol om te blijven", legde hij uit. Het is al weken onrustig in Myanmar, waar het leger vorige maand de macht greep en regeringsleider Aung San Suu Kyi arresteerde. Veiligheidstroepen gebruiken veel geweld tegen demonstrerende burgers. Er vielen volgens lokale waarnemers zeker 220 doden.
De autoriteiten in de Thaise grensprovincie Tak houden er rekening mee dat vluchtende Myanmarezen mogelijk ook de grens oversteken. Gouverneur Pongrat Piromrat zegt dat in het gebied ongeveer 30.000 tot 50.000 mensen opgevangen kunnen worden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon wil het staakt-het-vuren tussen Israël en Hezbollah verlengen. Volgens een functionaris gaat de Libanese delegatie donderdag in Washington voorstellen om het bestand een maand langer te laten duren.
6 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van de EU-landen hebben in Brussel ingestemd met een wijziging van de EU-meerjarenbegroting, melden diplomaten. Dat was een van de laatste hordes voor de lening van 90 miljard euro aan Oekraïne, die maandenlang is geblokkeerd door Hongarije.
57 minuten geledenRIYAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben een Oekraïens anti-dronesysteem in gebruik genomen op een militaire vliegbasis in Saudi-Arabië, meldt persbureau Reuters op basis van vijf anonieme bronnen. De VS hebben zelf ook antidronetechnologie, maar de inzet van dit systeem laat volgens analisten zien dat Oekraïne door de oorlog met Rusland een voorsprong heeft genomen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - België koopt vijftien rijdende luchtverdedigingskanonnen voor Oekraïne, schrijft de Belgische krant L'Echo. Met de oude zogeheten Gepards zou Oekraïne Russische drones uit de lucht kunnen schieten.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Russische olie stroomt voor het eerst in maanden weer door de Droezjba-pijpleiding via Oekraïne naar Hongarije en Slowakije, meldt het Hongaarse staatsoliebedrijf MOL. De leiding raakte in januari beschadigd in de oorlog tussen Oekraïne en Rusland, waardoor de leveringen stil kwamen te liggen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft twee containerschepen in de Straat van Hormuz in beslag genomen om "maritieme overtredingen", meldt het Iraanse persbureau Tasnim. De schepen zijn naar de Iraanse kust overgebracht.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk beleggen een nieuwe bijeenkomst van militaire planners om te bespreken hoe ze de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang kunnen brengen zodra de oorlog tegen Iran voorbij is. Planners uit meer dan dertig landen, waaronder Nederland, nemen woensdag en donderdag deel aan de besprekingen in Londen.
3 uur geleden