Inwoners ontvluchten grootste stad Myanmar na geweld
YANGON (ANP/AFP) - Steeds meer inwoners ontvluchten de grootste stad van Myanmar vanwege het aanhoudende geweld daar. Lokale media berichten dat mensen vertrekken naar het platteland. Dat leidde vrijdag tot een file op een belangrijke snelweg bij de metropool Yangon. Buurland Thailand zegt al voorbereidingen te treffen voor de komst van vluchtelingen.
Inwoners van Yangon zeggen zich niet meer veilig te voelen na het aanhoudende geweld van de autoriteiten tegen burgers die zich verzetten tegen de staatsgreep. "Ik kan op sommige nachten niet meer slapen", zei een vrouw uit de stad. Ze vertelde persbureau AFP dat veiligheidstroepen "mensen van straat plukken".
Een 29-jarige goudsmid uit de stad vertelde telefonisch dat hij eerder deze week al is vertrokken. "Het was te stressvol om te blijven", legde hij uit. Het is al weken onrustig in Myanmar, waar het leger vorige maand de macht greep en regeringsleider Aung San Suu Kyi arresteerde. Veiligheidstroepen gebruiken veel geweld tegen demonstrerende burgers. Er vielen volgens lokale waarnemers zeker 220 doden.
De autoriteiten in de Thaise grensprovincie Tak houden er rekening mee dat vluchtende Myanmarezen mogelijk ook de grens oversteken. Gouverneur Pongrat Piromrat zegt dat in het gebied ongeveer 30.000 tot 50.000 mensen opgevangen kunnen worden.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA) - Duitse veiligheidsbronnen zeggen dat de inlichtingendiensten zich bezighouden met Russische filmpjes die erop gericht zijn de aankomende deelstaatverkiezingen te beïnvloeden. In de filmpjes zou onder meer valse informatie over politici worden verspreid.
10 minuten geledenLANSING (ANP) - Abdul El-Sayed, een progressieve voormalige gezondheidsfunctionaris die pleit voor het stopzetten van onvoorwaardelijke militaire steun aan Israël, heeft in de staat Michigan de Democratische voorverkiezing voor de Amerikaanse Senaat gewonnen, verwacht NBC News. Andere media hebben El-Sayed nog niet uitgeroepen als winnaar.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Bij Russische aanvallen zijn in de nacht van dinsdag op woensdag zeventien mensen om het leven gekomen, meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Ook zouden er 44 gewonden zijn gevallen. Lokale autoriteiten spraken eerder van één dode in Kyiv en veertien in de omliggende regio.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Bij Russische aanvallen in de nacht van dinsdag op woensdag zijn in de Oekraïense hoofdstad Kyiv en omgeving vijftien mensen om het leven gekomen. Dat meldden lokale autoriteiten, waaronder hulpdiensten.
4 uur geledenRANCHO PALOS VERDES (ANP) - Een gewapende man die foto's en video's maakte op de Trump National Golf Course in het Californische Rancho Palos Verdes, is aangehouden. Het incident vond zondag plaats, twee dagen voor het bezoek van de Amerikaanse president aan die locatie dinsdagavond.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben het visum van de Braziliaanse ambassadeur in Washington ingetrokken, meldt een functionaris van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Het besluit betekent niet dat de Braziliaanse ambassadeur het land wordt uitgezet, aldus de functionaris.
9 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Uit bedrijf genomen apparatuur van Southern California Edison (SCE) veroorzaakte de dodelijke Eaton-brand, die in januari 2025 aan negentien mensen het leven kostte en een groot deel van de plaats Altadena, bij Los Angeles, verwoestte. Dat blijkt uit een langverwacht onderzoek van de staat Californië, meldt onder meer The Los Angeles Times.
9 uur geleden