Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inwoners ontvluchten grootste stad Myanmar na geweld

Inwoners ontvluchten grootste stad Myanmar na geweld

YANGON (ANP/AFP) - Steeds meer inwoners ontvluchten de grootste stad van Myanmar vanwege het aanhoudende geweld daar. Lokale media berichten dat mensen vertrekken naar het platteland. Dat leidde vrijdag tot een file op een belangrijke snelweg bij de metropool Yangon. Buurland Thailand zegt al voorbereidingen te treffen voor de komst van vluchtelingen.

Inwoners van Yangon zeggen zich niet meer veilig te voelen na het aanhoudende geweld van de autoriteiten tegen burgers die zich verzetten tegen de staatsgreep. "Ik kan op sommige nachten niet meer slapen", zei een vrouw uit de stad. Ze vertelde persbureau AFP dat veiligheidstroepen "mensen van straat plukken".

Een 29-jarige goudsmid uit de stad vertelde telefonisch dat hij eerder deze week al is vertrokken. "Het was te stressvol om te blijven", legde hij uit. Het is al weken onrustig in Myanmar, waar het leger vorige maand de macht greep en regeringsleider Aung San Suu Kyi arresteerde. Veiligheidstroepen gebruiken veel geweld tegen demonstrerende burgers. Er vielen volgens lokale waarnemers zeker 220 doden.

De autoriteiten in de Thaise grensprovincie Tak houden er rekening mee dat vluchtende Myanmarezen mogelijk ook de grens oversteken. Gouverneur Pongrat Piromrat zegt dat in het gebied ongeveer 30.000 tot 50.000 mensen opgevangen kunnen worden.

Meer uit Buitenland

WHO geeft toestemming voor proef met nieuwe ebolavaccins

GENEVE (ANP/RTR) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft goedkeuring gegeven om klinische testen uit te voeren met twee nieuwe ebolavaccins. Het gaat om de eerste vaccins die speciaal zijn ontwikkeld tegen de bundibugyovariant van het virus, dat de afgelopen maanden al voor duizenden doden heeft gezorgd in de Democratische Republiek Congo.

14 minuten geleden
Oekraïne meldt stijging dodental na Russische aanval op hulppunt

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne meldt een verdere stijging van het dodental na een Russische aanval maandag op een distributiepunt voor humanitaire hulpgoederen. Het gaat om veertig doden. Daarmee is het een van de dodelijkste aanvallen op burgers in Oekraïne dit jaar.

4 uur geleden
Brussel: Montenegro kan in 2028 EU-lid worden, Albanië in 2029

BRUSSEL (ANP) - Montenegro stevent af op EU-lidmaatschap per 2028 en Albanië is op weg om in 2029 tot de EU toe te treden. Dat stelt de Europese Commissie woensdag op basis van de voortgang die beide kandidaat-leden hebben gemaakt met hervormingen die nodig zijn om tot de EU te kunnen toetreden. De laatste uitbreiding vond in 2013 plaats, met de toetreding van Kroatië tot de EU.

6 uur geleden
Khamenei: koerswijziging van VS verwachten is ernstige vergissing

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De hoogste leider van Iran, Mojtaba Khamenei, heeft gezegd dat iedereen die een koerswijziging in het beleid van de Verenigde Staten verwacht zich ernstig vergist. Dit zei hij nadat de eerste uitslagen van de midterms in de VS wijzen op een nederlaag voor de Republikeinse partij van president Donald Trump.

6 uur geleden
Herzog noemt verkiezingsuitspraken tegen Arabieren 'racistisch'

TEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog heeft uitspraken tegen Arabische burgers tijdens de verkiezingscampagne veroordeeld en "racistisch" genoemd. Premier Benjamin Netanyahu had meermaals Arabische partijen beschuldigd van verkiezingsfraude.

7 uur geleden
Zelensky eert Melania Trump met onderscheiding

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Amerikaanse first lady Melania Trump een onderscheiding toegekend na haar bemiddeling tussen Oekraïne en Rusland. Die inspanningen leidden tot een humanitair bestand vorige week in de bezette Oekraïense stad Olesjky.

7 uur geleden
Omar na verkiezingszege: Trump maakt ons niet monddood

SAINT PAUL (ANP) - De Democratische politica Ilhan Omar heeft haar kiezers bedankt voor haar verkiezingszege. Ze versloeg de Republikein John Nagel om namens de staat Minnesota lid te worden van het Huis van Afgevaardigden, ondanks een inval in haar woning tijdens de campagne. "We laten Trump ons niet het zwijgen opleggen", schrijft ze op X.

9 uur geleden