Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inwoners ontvluchten grootste stad Myanmar na geweld

Inwoners ontvluchten grootste stad Myanmar na geweld

YANGON (ANP/AFP) - Steeds meer inwoners ontvluchten de grootste stad van Myanmar vanwege het aanhoudende geweld daar. Lokale media berichten dat mensen vertrekken naar het platteland. Dat leidde vrijdag tot een file op een belangrijke snelweg bij de metropool Yangon. Buurland Thailand zegt al voorbereidingen te treffen voor de komst van vluchtelingen.

Inwoners van Yangon zeggen zich niet meer veilig te voelen na het aanhoudende geweld van de autoriteiten tegen burgers die zich verzetten tegen de staatsgreep. "Ik kan op sommige nachten niet meer slapen", zei een vrouw uit de stad. Ze vertelde persbureau AFP dat veiligheidstroepen "mensen van straat plukken".

Een 29-jarige goudsmid uit de stad vertelde telefonisch dat hij eerder deze week al is vertrokken. "Het was te stressvol om te blijven", legde hij uit. Het is al weken onrustig in Myanmar, waar het leger vorige maand de macht greep en regeringsleider Aung San Suu Kyi arresteerde. Veiligheidstroepen gebruiken veel geweld tegen demonstrerende burgers. Er vielen volgens lokale waarnemers zeker 220 doden.

De autoriteiten in de Thaise grensprovincie Tak houden er rekening mee dat vluchtende Myanmarezen mogelijk ook de grens oversteken. Gouverneur Pongrat Piromrat zegt dat in het gebied ongeveer 30.000 tot 50.000 mensen opgevangen kunnen worden.

Meer uit Buitenland

Chinese premier bezoekt Tibet na dodelijk natuurgeweld

GYIRONG (ANP/RTR) - De Chinese premier Li Qiang is in Tibet aangekomen voor een bezoek aan het door natuurgeweld getroffen grensgebied met Nepal, melden Chinese staatsmedia. Daar worden honderden mensen vermist.

21 minuten geleden
Kremlin: Londen en Parijs 'spelen met vuur' met hulp aan Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - Groot-Brittannië en Frankrijk "spelen met vuur" met de levering van geavanceerde rakettechnologie aan Oekraïne. Dit kan volgens de woordvoerdster van het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken "onvoorziene consequenties" hebben.

38 minuten geleden
Dodental na overstromingen in Nepal naar 270

KATHMANDU (ANP/RTR/DPA) - De Nepalese politie meldt dat 270 lichamen zijn gevonden na de overstromingen in het land. Honderden mensen worden er nog vermist. Het vorige dodental dat de politie deelde, was 177.

55 minuten geleden
Vermiste Indiërs en Chinezen gevonden na overstromingen Nepal

KATHMANDU (ANP/RTR) - Reddingswerkers in Nepal hebben ongeveer 100 vermiste Indiërs en 25 Chinezen levend gevonden. Zij waren als vermist opgegeven nadat het grensgebied van Nepal en Tibet woensdag werd getroffen door plotselinge overstromingen.

1 uur geleden
Tweede dode door bestuurder die inrijdt op mensen in Caen

CAEN (ANP/AFP) - Een tweede slachtoffer van een automobilist die in de Franse stad Caen inreed op een groep mensen, is overleden. Een 26-jarige man is na een heftige ruzie in een café op mensen ingereden bij een halte voor openbaar vervoer.

1 uur geleden
Toestand Noorse koning Harald volgens paleis zeer ernstig

OSLO (ANP/AFP) - De gezondheid van koning Harald van Noorwegen is opnieuw verslechterd. Zijn toestand is nu "zeer ernstig", heeft het paleis donderdag bekendgemaakt. Koningin Sonja en kroonprins Haakon hebben al hun verplichtingen geschrapt.

2 uur geleden
Nepal meldt vermissing van 2 Nederlanders na overstromingen

KATHMANDU (ANP/AFP) - Het toerismebureau van Nepal meldt dat twee Nederlanders vermist zijn sinds de plotselinge overstromingen van woensdag. Het totale aantal vermiste toeristen ligt op 644.

2 uur geleden