Inwoners Herkenbosch mogen gefaseerd naar huis
ST. ODILIËNBERG (ANP) - Inwoners van het dorp Herkenbosch (Limburg) mogen gefaseerd terugkeren naar huis. Dat heeft burgemeester Monique de Boer-Beerta van de gemeente Roerdalen donderdag bekendgemaakt in een persconferentie. Dinsdag werd het dorp geëvacueerd wegens grote bos- en heidebranden in het Nationaal Park De Meinweg.
Niet iedereen kan direct terugkeren. Eerst worden mensen die in een opvanglocatie zitten opgehaald met bussen. Later volgen anderen. Zij kunnen in kleine groepen terugkeren. De evacués uit beide verzorgingshuizen in Herkenbosch komen als laatste terug naar hun appartementen.
De politie en handhavers blijven in het dorp totdat alle inwoners terug thuis zijn.
Woningen ontluchten
De burgemeester riep inwoners op bij terugkeer hun auto direct op de oprit te parkeren en niet onnodig rond te rijden of ergens te parkeren of boodschappen te gaan doen. "Blijf thuis tot iedereen terug is", vulde de burgemeester aan.
Zij riep mensen op hun woningen bij terugkeer eerst te ontluchten. Roetdeeltjes kunnen gewoon verwijderd worden, die vormen geen gevaar voor de volksgezondheid, aldus De Boer.
Toegang afgesloten
Zij wees er verder op dat het sein brand meester is gegeven, en dat het nablussen van de brand nog dagen kan gaan duren. Er ontstaan nog steeds brandhaardjes. De toegang tot de Meinweg blijft tot en met 1 mei afgesloten om fietsers en ramptoeristen weg te houden. "We willen niet dat er mensen komen die daar gaan roken", aldus De Boer. "Iedereen die zich daar bevindt, krijgt een boete."
De Keulsebaan tussen Herkenbosch en Vlodrop blijft tot en met zondag afgesloten om watertransporten van de brandweer snel te laten verlopen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse reisapp Polarsteps mag niet meer op diensttelefoons van Defensie. Dat bevestigt een woordvoerder van het ministerie zaterdag na berichtgeving van Follow the Money (FTM). Uit onderzoek van het platform bleek dat tientallen militairen via de populaire app te volgen waren.
36 minuten geledenOVERASSELT (ANP) - Ook zaterdag vinden in en nabij Overasselt door de politie zoekacties plaats. Waar precies naar gezocht wordt, is niet bekendgemaakt. De politie laat weten dat ze zichtbaar in de buurt aanwezig is.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De regio Rotterdam moet de komende jaren rekening houden met "ongekende verkeersopstoppingen" door onderhoud en vervanging van verouderde infrastructuur. Rijkswaterstaat en Metropoolregio Rotterdam Den Haag spreken van de "grootste onderhoudsopgave ooit". Ze verwachten dat als er niet wordt meegedacht vanuit de werkgevers, het verkeer volledig vast komt te staan.
2 uur geledenOVERASSELT (ANP) - De inzamelingsactie voor de beveiliger die in Overasselt is doodgeschoten, heeft 20.000 euro opgehaald. Het streefbedrag is in de nacht van vrijdag op zaterdag verhoogd naar 22.000 euro.
3 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Een van de twee agenten die eerder deze week gewond raakten bij de schietpartij in Overasselt heeft het ziekenhuis verlaten en herstelt momenteel thuis van de verwondingen. De andere agent ligt nog in het ziekenhuis, maar is wel van de intensive care af. Dat zei Sara Cremers, hoofd operatiën van de politie Oost-Nederland in de talkshow Renze. Hoe zijn herstel verder zal gaan, is volgens haar onzeker.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kiezers zijn ontevreden over het kabinet-Jetten, in aanloop naar Prinsjesdag over ongeveer anderhalve week. Volgens een enquête van onderzoeksbureau Ipsos I&O is 18 procent te spreken over het beleid van het kabinet. Dat is het laagste punt sinds het aantreden van Jetten (D66) als premier in februari.
13 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De aanhoudend slechte financiële situatie van het vliegveld Maastricht Aachen Airport (MAA) leidde vrijdagavond in de Limburgse provinciale politiek tot flinke irritatie tussen gedeputeerde Stephan Satijn (economie) en de Partij voor de Dieren (PvdD). In de provincie bestaan grote zorgen over de miljoenenverliezen van de luchthaven, waarvan de provincie met 60 procent de grootste aandeelhouder is.
14 uur geleden