Inwoners Herkenbosch mogen gefaseerd naar huis
ST. ODILIËNBERG (ANP) - Inwoners van het dorp Herkenbosch (Limburg) mogen gefaseerd terugkeren naar huis. Dat heeft burgemeester Monique de Boer-Beerta van de gemeente Roerdalen donderdag bekendgemaakt in een persconferentie. Dinsdag werd het dorp geëvacueerd wegens grote bos- en heidebranden in het Nationaal Park De Meinweg.
Niet iedereen kan direct terugkeren. Eerst worden mensen die in een opvanglocatie zitten opgehaald met bussen. Later volgen anderen. Zij kunnen in kleine groepen terugkeren. De evacués uit beide verzorgingshuizen in Herkenbosch komen als laatste terug naar hun appartementen.
De politie en handhavers blijven in het dorp totdat alle inwoners terug thuis zijn.
Woningen ontluchten
De burgemeester riep inwoners op bij terugkeer hun auto direct op de oprit te parkeren en niet onnodig rond te rijden of ergens te parkeren of boodschappen te gaan doen. "Blijf thuis tot iedereen terug is", vulde de burgemeester aan.
Zij riep mensen op hun woningen bij terugkeer eerst te ontluchten. Roetdeeltjes kunnen gewoon verwijderd worden, die vormen geen gevaar voor de volksgezondheid, aldus De Boer.
Toegang afgesloten
Zij wees er verder op dat het sein brand meester is gegeven, en dat het nablussen van de brand nog dagen kan gaan duren. Er ontstaan nog steeds brandhaardjes. De toegang tot de Meinweg blijft tot en met 1 mei afgesloten om fietsers en ramptoeristen weg te houden. "We willen niet dat er mensen komen die daar gaan roken", aldus De Boer. "Iedereen die zich daar bevindt, krijgt een boete."
De Keulsebaan tussen Herkenbosch en Vlodrop blijft tot en met zondag afgesloten om watertransporten van de brandweer snel te laten verlopen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De twee van mensensmokkel verdachte Soedanezen van de migrantenboot die zaterdag in Zeeland is onderschept, blijven voorlopig vastzitten. De onderzoeksrechter heeft het voorarrest met twee weken verlengd, meldt het Openbaar Ministerie.
41 minuten geledenHAARLEM (ANP) - Twee asielzoekers mogen worden teruggestuurd naar Italië. Daar waren ze Europa binnengekomen voordat ze doorreisden naar Nederland, dus daar hadden ze asiel moeten aanvragen. Dat heeft de rechtbank Den Haag dinsdag geoordeeld tijdens een zitting in Haarlem.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft twaalf jaar cel geëist tegen de 33-jarige Thijmen V. uit Heerhugowaard voor het doden van zijn vader (66) op 10 januari 2021 en het verbergen van het lichaam. De politie vond de lichaamsresten van de man in het huis van de verdachte in november 2024.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Provincies krijgen meer ruimte om het stikstofbeleid rondom gevoelige natuur in te vullen. Dat maakt het kabinet dinsdagmiddag bekend, zeggen ingewijden tegen het ANP. Dat kan betekenen dat de zones waar de beperkingen gelden kleiner worden, maar het beleid wel strenger wordt. De stikstofdoelen moeten namelijk nog steeds gehaald worden.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Spoorwegen zetten zondag 8 november langere treinen in richting Amsterdam voor de verwachte Rode Lijn-demonstratie op het Amsterdamse Museumplein. Dat meldt een woordvoerder van de NS. Ook komen er extra vervangende bussen rondom Rotterdam, waar het hele weekend geen treinen rijden door werkzaamheden.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht heeft dinsdag de 57-jarige Richard van den B. uit Woudenberg veroordeeld tot twintig jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het vele malen ernstig misbruiken van zeer jonge kinderen. Sommigen van hen werden gedrogeerd met GHB. Van den B.'s ex-vrouw Evertje van E. (34), betrokken bij het misbruik, kreeg twaalf jaar cel en tbs met dwangverpleging. "Een misbruikzaak van de buitencategorie", zo kenschetste de rechtbank de zaak in het vonnis.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft een maand gevangenisstraf opgelegd aan een 37-jarige man voor een poging tot zware mishandeling van twee toeschouwers tijdens een pro-Palestinaprotest bij de Universiteit van Amsterdam op 6 mei 2024. Ook moet hij de slachtoffers in totaal ruim 2000 euro schadevergoeding betalen.
4 uur geleden