Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inwoners Annecy betuigen steun aan slachtoffers steekpartij

Inwoners Annecy betuigen steun aan slachtoffers steekpartij

ANNECY (ANP/RTR) - Inwoners van de Franse plaats Annecy zijn zondag samengekomen om steun te betuigen aan de slachtoffers van de steekpartij afgelopen donderdag. Een man verwondde vier kinderen, onder wie een Nederlander, en twee volwassenen.

De bijeenkomst vond plaats bij de speeltuin waar het steekincident was gebeurd. Daar liggen nu onder meer bloemen, knuffels, tekeningen en kaarsen. De gemeente had inwoners opgeroepen te komen, ook om de mensen te eren die de verdachte probeerden tegen te houden.

Burgemeester Francois Astorg sprak van een "tragedie die onze stad, het land en de wereld heeft geraakt". "Onze enige keuze is om te reageren met eenheid en hoop... te kiezen voor de toekomst in plaats van vernietiging. Samenkomen is bouwen in plaats van haten", aldus de burgemeester.

Poging tot moord

De verdachte, een Syrische vluchteling, wordt onderzocht voor poging tot moord. Hij woonde tien jaar in Zweden en kreeg in april een vluchtelingenstatus, aldus veiligheidsbronnen en zijn Zweedse ex-echtgenote. Zij heeft gezegd dat de man het land had verlaten omdat hij niet de Zweedse nationaliteit kreeg. De man had een asielverzoek in Frankrijk ingediend, maar dat werd recent afgewezen omdat hij al een vluchtelingenstatus in Zweden had.

De slachtoffers zijn niet langer in levensgevaar. De aanklager in Annecy maakte zaterdag bekend dat de kinderen nog in het ziekenhuis liggen. Zij zijn in de leeftijd van 22 maanden tot 3 jaar. Het kind uit Nederland, een meisje, ligt in een ziekenhuis in het Zwitserse Genève.

Meer uit Buitenland

Trump: ICE-agenten gaan vanaf maandag helpen op vliegvelden

WASHINGTON (ANP) - Vanaf maandag gaan agenten van immigratiedienst ICE de beveiliging op vliegvelden helpen, meldt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Dat is vanwege de discussie in het parlement over de financiering van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS), waar zowel ICE als luchthavenbeveiliging onder vallen.

2 uur geleden
België herdenkt terreuraanslagen van 10 jaar geleden

BRUSSEL (ANP) - In België is stilgestaan bij de terroristische aanslagen van tien jaar geleden. In de Brusselse metro en op de luchthaven Zaventem gingen toen bommen af, waardoor 35 mensen om het leven kwamen. Honderden mensen raakten gewond.

3 uur geleden
Kolonisten stichten brand in dorpen Westelijke Jordaanoever

RAMALLAH (ANP/AFP/DPA) - Israëlische kolonisten hebben brand gesticht in Palestijnse dorpen op de bezette Westelijke Jordaanoever, meldt de Israëlische krijgsmacht (IDF). De aanvallen vonden plaats in de nacht van zaterdag op zondag.

5 uur geleden
Israël versnelt sloop van Libanese huizen in frontliniedorpen

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische minister van Defensie Israel Katz heeft samen met premier Benjamin Netanyahu de Israëlische krijgsmacht (IDF) opgedragen om "sneller Libanese huizen te slopen in frontliniedorpen" in het zuiden van Libanon. Dat is naar eigen zeggen nodig om een eind te maken aan de "bedreigingen voor Israëlische gemeenschappen".

6 uur geleden
Aantal gewonden in Zuid-Israël na Iraanse aanval loopt op

ARAD (ANP) - Het aantal gewonden na Iraanse aanvallen op de Zuid-Israëlische steden Arad en Dimona is opgelopen naar zeker 180, meldt Al Jazeera op basis van het Israëlische ministerie van Volksgezondheid. Iraanse raketten troffen de steden zaterdag. Op foto's en video's zijn zwaar beschadigde gebouwen te zien.

6 uur geleden
Analyse: Patriot-raket VS was betrokken bij explosie in Bahrein

MANAMA (ANP/RTR) - Een Patriot-raket van de Verenigde Staten was hoogstwaarschijnlijk betrokken bij een explosie in Bahrein waarbij tientallen burgers gewond raakten. Dat blijkt uit een expertanalyse die door persbureau Reuters is ingezien. Zowel Bahrein als Washington gaven Iran de schuld van de explosie op 9 maart. Daar werd geen bewijs voor geleverd.

8 uur geleden
Nieuwe aanvallen op Israël, schade en slachtoffers gemeld

JERUZALEM (ANP) - Er worden nieuwe aanvallen op Israël gemeld. Israëlische media spreken van minstens drie raketaanvallen vanuit Iran. Deze zouden allemaal zijn onderschept. De Israëlische krijgsmacht meldt dat er zeker één dode is gevallen in het noorden van het land, bij een vermoedelijke aanval van Hezbollah.

9 uur geleden