Inwoners Annecy betuigen steun aan slachtoffers steekpartij
ANNECY (ANP/RTR) - Inwoners van de Franse plaats Annecy zijn zondag samengekomen om steun te betuigen aan de slachtoffers van de steekpartij afgelopen donderdag. Een man verwondde vier kinderen, onder wie een Nederlander, en twee volwassenen.
De bijeenkomst vond plaats bij de speeltuin waar het steekincident was gebeurd. Daar liggen nu onder meer bloemen, knuffels, tekeningen en kaarsen. De gemeente had inwoners opgeroepen te komen, ook om de mensen te eren die de verdachte probeerden tegen te houden.
Burgemeester Francois Astorg sprak van een "tragedie die onze stad, het land en de wereld heeft geraakt". "Onze enige keuze is om te reageren met eenheid en hoop... te kiezen voor de toekomst in plaats van vernietiging. Samenkomen is bouwen in plaats van haten", aldus de burgemeester.
Poging tot moord
De verdachte, een Syrische vluchteling, wordt onderzocht voor poging tot moord. Hij woonde tien jaar in Zweden en kreeg in april een vluchtelingenstatus, aldus veiligheidsbronnen en zijn Zweedse ex-echtgenote. Zij heeft gezegd dat de man het land had verlaten omdat hij niet de Zweedse nationaliteit kreeg. De man had een asielverzoek in Frankrijk ingediend, maar dat werd recent afgewezen omdat hij al een vluchtelingenstatus in Zweden had.
De slachtoffers zijn niet langer in levensgevaar. De aanklager in Annecy maakte zaterdag bekend dat de kinderen nog in het ziekenhuis liggen. Zij zijn in de leeftijd van 22 maanden tot 3 jaar. Het kind uit Nederland, een meisje, ligt in een ziekenhuis in het Zwitserse Genève.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP/AFP) - Een stroomstoring heeft zaterdag heel Cuba getroffen, meldt het Cubaanse ministerie van Energie. Het is de tweede keer in minder dan een week tijd dat het hele land zonder stroom zit. Het eiland kampt met een ernstige energiecrisis door een Amerikaans olie-embargo.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gedreigd dat de VS Iraanse energiecentrales zullen aanvallen als Iran de Straat van Hormuz niet binnen 48 uur heropent. Iran heeft die strategisch gelegen doorvaarroute tussen de Perzische Golf en de Indische Oceaan vrijwel afgesloten na het begin van de Amerikaans-Israëlische aanvallen op het land. Dat leidt tot sterk gestegen mondiale gas- en olieprijzen.
3 uur geledenARAD (ANP/AFP) - Israëlische brandweerlieden meldden dat een "voltreffer" van een Iraanse raket op de Zuid-Israëlische stad Arad zaterdag grote schade heeft aangericht. Volgens medische hulpverleners raakten zeker 59 mensen gewond.
5 uur geledenBELGOROD (ANP/DPA) - In de Russische regio Belgorod zijn zeker vier vrouwen omgekomen door Oekraïense beschietingen. Dat heeft de regionale gouverneur gemeld. De doden vielen in het dorp Smorodino, enkele kilometers van de grens met Oekraïne. Ze waren in een pand dat werd getroffen. Een andere vrouw werd zwaargewond onder het puin vandaan gehaald.
8 uur geledenPRAAG (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Honderdduizenden mensen zijn zaterdag de straat opgegaan in de Tsjechische hoofdstad Praag om te demonstreren tegen de rechts-populistische regering van premier Andrej Babiš. Volgens de organisatie waren er tot 250.000 deelnemers bijeen.
9 uur geledenTAMPA (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft tijdens drie weken oorlog meer dan 8000 doelen aangevallen, claimt admiraal Brad Cooper in een videoboodschap op X. Ook zei hij dat de Amerikanen een Iraanse bunker hebben aangevallen. Daarin zouden wapens zijn opgeslagen die een bedreiging vormden voor de olie- en gastransporten in de Straat van Hormuz.
9 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft de "roekeloze aanvallen" van Iran veroordeeld, nadat het land twee ballistische raketten afvuurde op de Amerikaans-Britse militaire basis Diego Garcia. Geen daarvan raakte de basis die ongeveer 3800 kilometer van Iran ligt.
14 uur geleden