Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inwoners Annecy betuigen steun aan slachtoffers steekpartij

Inwoners Annecy betuigen steun aan slachtoffers steekpartij

ANNECY (ANP/RTR) - Inwoners van de Franse plaats Annecy zijn zondag samengekomen om steun te betuigen aan de slachtoffers van de steekpartij afgelopen donderdag. Een man verwondde vier kinderen, onder wie een Nederlander, en twee volwassenen.

De bijeenkomst vond plaats bij de speeltuin waar het steekincident was gebeurd. Daar liggen nu onder meer bloemen, knuffels, tekeningen en kaarsen. De gemeente had inwoners opgeroepen te komen, ook om de mensen te eren die de verdachte probeerden tegen te houden.

Burgemeester Francois Astorg sprak van een "tragedie die onze stad, het land en de wereld heeft geraakt". "Onze enige keuze is om te reageren met eenheid en hoop... te kiezen voor de toekomst in plaats van vernietiging. Samenkomen is bouwen in plaats van haten", aldus de burgemeester.

Poging tot moord

De verdachte, een Syrische vluchteling, wordt onderzocht voor poging tot moord. Hij woonde tien jaar in Zweden en kreeg in april een vluchtelingenstatus, aldus veiligheidsbronnen en zijn Zweedse ex-echtgenote. Zij heeft gezegd dat de man het land had verlaten omdat hij niet de Zweedse nationaliteit kreeg. De man had een asielverzoek in Frankrijk ingediend, maar dat werd recent afgewezen omdat hij al een vluchtelingenstatus in Zweden had.

De slachtoffers zijn niet langer in levensgevaar. De aanklager in Annecy maakte zaterdag bekend dat de kinderen nog in het ziekenhuis liggen. Zij zijn in de leeftijd van 22 maanden tot 3 jaar. Het kind uit Nederland, een meisje, ligt in een ziekenhuis in het Zwitserse Genève.

Meer uit Buitenland

Oekraïne zoekt 2 miljoen ontduikers van militaire dienst

KYIV (ANP) - De nieuwe Oekraïense defensieminister Mychajlo Fedorov heeft gezegd dat 2 miljoen landgenoten worden gezocht voor het ontduiken van de mobilisatie. Ook zijn volgens hem 200.000 militairen ongeoorloofd afwezig.

8 minuten geleden
Trump: NAVO moet VS helpen bij het verkrijgen van Groenland

WASHINGTON (ANP) - De NAVO zou de Verenigde Staten eigenlijk moeten helpen bij het verkrijgen van Groenland, zegt de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social. Alleen de VS zijn in staat om het gebied te verdedigen tegen Rusland en China, en dat is essentieel voor de veiligheid van de VS, aldus Trump. Hij noemt iedere andere uitkomst vlak voor Amerikaans overleg met Groenland en Denemarken "onaanvaardbaar".

2 uur geleden
Lavrov: onderhandelingen over bestand pas na vredesakkoord

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland is bereid te onderhandelen over vrede in Oekraïne, al zijn gesprekken over een staakt-het-vuren niet serieus te nemen voordat er een vredesakkoord ligt. Dat zegt de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov tijdens een persconferentie. Het zou daarbij helpen, zei Lavrov, als de VS het Kremlin op de hoogte houden van de vredesvoorstellen zoals die nu besproken worden.

2 uur geleden
Oekraïens parlement stemt voor Fedorov als minister van Defensie

KYIV (ANP/RTR) - Het Oekraïense parlement heeft ingestemd met de benoeming van Mychajlo Fedorov als nieuwe minister van Defensie. De 34-jarige was vicepremier en minister van Digitale Transformatie. Hij speelde een rol bij technische innovaties in de oorlog tegen Rusland.

2 uur geleden
Macron waarschuwt voor gevolgen bij Amerikaanse inname Groenland

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron waarschuwt voor "ongekende gevolgen" als de Verenigde Staten Groenland innemen. Het eiland hoort bij Denemarken, maar de Amerikaanse president Donald Trump wil het bij de VS voegen omdat dat volgens hem "nodig is voor de nationale veiligheid".

2 uur geleden
Dodental treinongeluk Thailand loopt op

BANGKOK (ANP/AFP) - Het dodental na een treinongeluk in het noordoosten van Thailand is opgelopen naar 31, meldt het ministerie van Gezondheid. Het ongeluk vond woensdagochtend plaats toen een bouwkraan op rijtuigen van een trein viel. De trein, die onderweg was naar hoofdstad Bangkok, ontspoorde en stond korte tijd in brand.

2 uur geleden
Coalitiepartner Japan: premier ontbindt Lagerhuis komende week

TOKIO (ANP/AFP) - De Japanse premier is van plan binnen afzienbare tijd het Lagerhuis te ontbinden. Dat zegt de partijleider van coalitiepartner de Japanse Innovatiepartij. Daarmee maakt de coalitie van premier Sanae Takaichi de weg vrij voor vervroegde verkiezingen, in wat volgens verschillende media een poging is om een steviger mandaat te krijgen.

3 uur geleden