Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inwoners Annecy betuigen steun aan slachtoffers steekpartij

Inwoners Annecy betuigen steun aan slachtoffers steekpartij

ANNECY (ANP/RTR) - Inwoners van de Franse plaats Annecy zijn zondag samengekomen om steun te betuigen aan de slachtoffers van de steekpartij afgelopen donderdag. Een man verwondde vier kinderen, onder wie een Nederlander, en twee volwassenen.

De bijeenkomst vond plaats bij de speeltuin waar het steekincident was gebeurd. Daar liggen nu onder meer bloemen, knuffels, tekeningen en kaarsen. De gemeente had inwoners opgeroepen te komen, ook om de mensen te eren die de verdachte probeerden tegen te houden.

Burgemeester Francois Astorg sprak van een "tragedie die onze stad, het land en de wereld heeft geraakt". "Onze enige keuze is om te reageren met eenheid en hoop... te kiezen voor de toekomst in plaats van vernietiging. Samenkomen is bouwen in plaats van haten", aldus de burgemeester.

Poging tot moord

De verdachte, een Syrische vluchteling, wordt onderzocht voor poging tot moord. Hij woonde tien jaar in Zweden en kreeg in april een vluchtelingenstatus, aldus veiligheidsbronnen en zijn Zweedse ex-echtgenote. Zij heeft gezegd dat de man het land had verlaten omdat hij niet de Zweedse nationaliteit kreeg. De man had een asielverzoek in Frankrijk ingediend, maar dat werd recent afgewezen omdat hij al een vluchtelingenstatus in Zweden had.

De slachtoffers zijn niet langer in levensgevaar. De aanklager in Annecy maakte zaterdag bekend dat de kinderen nog in het ziekenhuis liggen. Zij zijn in de leeftijd van 22 maanden tot 3 jaar. Het kind uit Nederland, een meisje, ligt in een ziekenhuis in het Zwitserse Genève.

Meer uit Buitenland

Duitsland maakt haast met eigen langeafstandsraket nu VS afzeggen

BERLIJN/ATHENE (ANP/RTR/DPA) - Duitsland wil haast maken met de ontwikkeling van eigen langeafstandsraketten nu beloofde Amerikaanse Tomahawks waarschijnlijk niet komen. Rusland bedreigt Europa met soortgelijke raketten en Duitsland en zijn bondgenoten mogen daar geen gat laten vallen, zegt de regering in Berlijn. De aankondiging van de VS heeft bezorgdheid gewekt over zo'n gat in de 'afschrikking'.

40 minuten geleden
VS ontkennen Iraanse aanval op Amerikaans schip

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) ontkent dat er een fregat is beschoten in de Straat van Hormuz. Iraanse staatsmedia meldden eerder een raketaanval op het Amerikaanse schip, maar volgens de Amerikanen is dat niet waar.

3 uur geleden
Iraanse staatsmedia: fregat VS in Straat van Hormuz aangevallen

DUBAI (ANP/RTR) - Iran zegt een Amerikaans marinefregat te hebben aangevallen nabij de haven van Jask, in de Straat van Hormuz. Dat meldt het Iraanse staatspersbureau Fars. Het schip zou Iraanse waarschuwingen hebben genegeerd. Volgens Fars zou het schip geraakt zijn door twee projectielen en nadien zijn gekeerd. Onduidelijk is op dit moment of er doden of gewonden zijn.

4 uur geleden
Veel interesse in Roemenië om gestolen gouden helm te bekijken

BOEKAREST (ANP) - Het was de afgelopen weken druk bij het Nationaal Historisch Museum in Boekarest. Daar werden sinds woensdag 22 april de gouden helm van Cotofenesti en twee gouden armbanden tijdelijk tentoongesteld, die vorig jaar in Nederland werden gestolen. Het museum meldt aan het ANP dat het aantal bezoekers deze periode flink is gestegen.

5 uur geleden
Zelensky wil 'één Europese stem' voor overleg met Rusland

JEREVAN (ANP) - Europa heeft "één stem" nodig om in overleg te treden met Rusland, vindt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. "We moeten een werkbare opzet vinden" voor besprekingen over het beëindigen van de oorlog, zei hij op de top van de Europese Politieke Gemeenschap in Armenië.

5 uur geleden
CNN: Kremlin voert beveiliging Poetin op vanwege moordaanslagen

MOSKOU (ANP) - Het Kremlin heeft de persoonlijke beveiliging van de Russische president Vladimir Poetin "drastisch opgevoerd", blijkt uit een rapport van een Europese inlichtingendienst dat CNN in handen heeft gekregen. Aanleiding zouden een reeks moordaanslagen op hoge Russische militairen zijn en de angst voor een staatsgreep.

6 uur geleden
VS laten opvarenden in beslag genomen Iraans schip vrij

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben 22 bemanningsleden van een Iraans containerschip waarop ze afgelopen maand beslag legden, overgebracht naar Pakistan. Volgens het Pakistaanse ministerie van Buitenlandse Zaken zullen de opvarenden worden overgeleverd aan Iran. Het ministerie spreekt van een stap die het vertrouwen tussen de strijdende partijen moet verbeteren.

6 uur geleden