Inwoners Annecy betuigen steun aan slachtoffers steekpartij
ANNECY (ANP/RTR) - Inwoners van de Franse plaats Annecy zijn zondag samengekomen om steun te betuigen aan de slachtoffers van de steekpartij afgelopen donderdag. Een man verwondde vier kinderen, onder wie een Nederlander, en twee volwassenen.
De bijeenkomst vond plaats bij de speeltuin waar het steekincident was gebeurd. Daar liggen nu onder meer bloemen, knuffels, tekeningen en kaarsen. De gemeente had inwoners opgeroepen te komen, ook om de mensen te eren die de verdachte probeerden tegen te houden.
Burgemeester Francois Astorg sprak van een "tragedie die onze stad, het land en de wereld heeft geraakt". "Onze enige keuze is om te reageren met eenheid en hoop... te kiezen voor de toekomst in plaats van vernietiging. Samenkomen is bouwen in plaats van haten", aldus de burgemeester.
Poging tot moord
De verdachte, een Syrische vluchteling, wordt onderzocht voor poging tot moord. Hij woonde tien jaar in Zweden en kreeg in april een vluchtelingenstatus, aldus veiligheidsbronnen en zijn Zweedse ex-echtgenote. Zij heeft gezegd dat de man het land had verlaten omdat hij niet de Zweedse nationaliteit kreeg. De man had een asielverzoek in Frankrijk ingediend, maar dat werd recent afgewezen omdat hij al een vluchtelingenstatus in Zweden had.
De slachtoffers zijn niet langer in levensgevaar. De aanklager in Annecy maakte zaterdag bekend dat de kinderen nog in het ziekenhuis liggen. Zij zijn in de leeftijd van 22 maanden tot 3 jaar. Het kind uit Nederland, een meisje, ligt in een ziekenhuis in het Zwitserse Genève.
Meer uit Buitenland
WEST PALM BEACH (ANP) - De Verenigde Staten gaan "fors meer" dan 5000 militairen terugtrekken uit Duitsland, zei de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag tegen verslaggevers in Florida. "We gaan het fors terugbrengen, en we gaan veel verder dan 5000," zei Trump over het besluit van Washington om troepen terug te trekken uit Duitsland, dat vrijdag werd aangekondigd.
2 uur geledenWEST PALM BEACH (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat er een mogelijkheid is dat de Verenigde Staten de luchtaanvallen op Iran zullen hervatten. Trumps uitspraak was een reactie op een vraag van een verslaggever in West Palm Beach.
2 uur geledenDAMASCUS (ANP) - De Syrische staatstelevisie meldt dat Jordanië luchtaanvallen heeft uitgevoerd op een opslagplaats voor wapens en drugs in de zuidelijke provincie Sweida. Lokale bronnen melden aan de staatstelevisie dat het Jordaanse leger "waarschijnlijk" een hoofdkwartier heeft getroffen dat onder controle stond van rebellengroepen in het dorp Shahba. Het Jordaanse leger meldt een "afschrikkingsoperatie" gericht op verschillende plekken langs de noordgrens van Jordanië, die door wapen- en drugshandelaren gebruikt zouden worden.
2 uur geledenBOURGES (ANP/AFP) - Een illegale rave op een militair terrein in Zuid-Frankrijk heeft tot zo'n 40.000 feestgangers bijeengebracht. De autoriteiten waarschuwden voorafgaand aan de rave voor gevaren in de vorm van onontplofte munitie uit de Tweede Wereldoorlog.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het is nu aan de Verenigde Staten om te kiezen tussen diplomatie of een hervatting van de oorlog, zegt de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken. Het land stuurde vrijdag een nieuw vredesvoorstel naar de VS, nadat de Amerikanen niet akkoord gingen met een eerder voorstel.
8 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.
13 uur geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.
14 uur geleden