Invloedrijke Democraat Sanders neemt het op voor Biden
NEW YORK (ANP) - De invloedrijke Democraat Bernie Sanders zegt alles te zullen doen om Joe Biden aan een tweede termijn als president van de Verenigde Staten te helpen. In een column in The New York Times schrijft Sanders, die namens de staat Vermont in de senaat zit, dat Biden "de meest effectieve president uit de recente geschiedenis" is en "de sterkste kandidaat" om het op te nemen tegen Donald Trump.
Sanders benadrukt in zijn stuk dat hij het op veel punten niet eens is met Biden - zoals de steun van zijn regering aan Israƫl in de oorlog met Hamas en de gezondheidspolitiek - maar roept zijn partijgenoten op eensgezind achter de president te staan. Volgens de senator wordt Biden sinds zijn slechte televisiedebat door Democraten en de media telkens opnieuw voor het "vuurpeloton" gezet.
"Ja, ik weet: meneer Biden is oud, geneigd tot blunders, loopt stijf en had een rampzalig debat met meneer Trump", schrijft Sanders, die met zijn 82 jaar een jaar ouder is dan Biden. Sanders erkent dat het daarmee voor Democraten niet gemakkelijk is om Biden te verdedigen. Maar anders dan de Republikeinen hoeven ze niet uit te leggen waarom hun kandidaat "36 strafrechtelijke veroordelingen" heeft, schrijft hij.
Ook wijst hij op de successen van Bidens regering op onder meer economisch gebied. Die zijn echter onvoldoende voor een verkiezingsoverwinning, waarschuwt hij. Daarvoor moet Biden met plannen komen waar de Amerikaanse middenklasse zich in kan vinden. En Bidens partijgenoten moeten zich daarachter scharen, in plaats van zich te laten afleiden. Als dat gebeurt, wint Biden in november, besluit Sanders.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Verschillende Amerikaanse organisaties voor gezondheidszorg zijn naar de rechter gestapt, omdat de aanbevolen lijst voor vaccinaties voor kinderen is ingekort. Dat meldt The Washington Post.
38 minuten geledenSYDNEY (ANP) - De Australische stad Sydney heeft dinsdag 34 stranden afgesloten voor bezoekers vanwege vier aanvallen door haaien in twee dagen tijd, aldus plaatselijke autoriteiten.
39 minuten geledenLONDEN (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump ondermijnt in toenemende mate de mensenrechten. Daarvoor waarschuwt Amnesty International in een dinsdag verschenen rapport.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse regering onderzoekt of het wenselijk is om sociale media te verbieden voor jongeren onder de 16 jaar, meldt de BBC.
2 uur geledenPENCO (ANP) - Het dodental door bosbranden in Chili is opgelopen tot zeker negentien mensen, aldus de autoriteiten. De regering is nog steeds bezig met grootschalige evacuaties van mensen. Meer dan dertig branden worden op dit moment bestreden. De situatie wordt bemoeilijkt door extreme hitte en sterke wind.
2 uur geledenKABUL (ANP/AFP/RTR) - Islamitische Staat (IS) heeft een aanslag op een Chinees restaurant in de Afghaanse hoofdstad Kaboel geclaimd. Daarbij kwamen volgens lokale autoriteiten een Chinees en zes Afghanen om het leven. Een niet nader gespecificeerd aantal mensen raakte gewond. IS spreekt zelf van 25 slachtoffers.
4 uur geledenNDJAMENA (ANP/AFP) - De Soedanese Rapid Support Forces zeggen "per ongeluk" in gevecht te zijn geraakt met het leger uit buurland Tsjaad. Daarbij werden volgens dat land zeven militairen gedood. De RSF zegt dat het om een fout ging en dat de paramilitairen het gemunt hadden op leden van het Soedanese leger die vanuit Tsjaad de grens zouden zijn overgestoken.
5 uur geleden