Invloedrijke Democraat Sanders neemt het op voor Biden
NEW YORK (ANP) - De invloedrijke Democraat Bernie Sanders zegt alles te zullen doen om Joe Biden aan een tweede termijn als president van de Verenigde Staten te helpen. In een column in The New York Times schrijft Sanders, die namens de staat Vermont in de senaat zit, dat Biden "de meest effectieve president uit de recente geschiedenis" is en "de sterkste kandidaat" om het op te nemen tegen Donald Trump.
Sanders benadrukt in zijn stuk dat hij het op veel punten niet eens is met Biden - zoals de steun van zijn regering aan Israël in de oorlog met Hamas en de gezondheidspolitiek - maar roept zijn partijgenoten op eensgezind achter de president te staan. Volgens de senator wordt Biden sinds zijn slechte televisiedebat door Democraten en de media telkens opnieuw voor het "vuurpeloton" gezet.
"Ja, ik weet: meneer Biden is oud, geneigd tot blunders, loopt stijf en had een rampzalig debat met meneer Trump", schrijft Sanders, die met zijn 82 jaar een jaar ouder is dan Biden. Sanders erkent dat het daarmee voor Democraten niet gemakkelijk is om Biden te verdedigen. Maar anders dan de Republikeinen hoeven ze niet uit te leggen waarom hun kandidaat "36 strafrechtelijke veroordelingen" heeft, schrijft hij.
Ook wijst hij op de successen van Bidens regering op onder meer economisch gebied. Die zijn echter onvoldoende voor een verkiezingsoverwinning, waarschuwt hij. Daarvoor moet Biden met plannen komen waar de Amerikaanse middenklasse zich in kan vinden. En Bidens partijgenoten moeten zich daarachter scharen, in plaats van zich te laten afleiden. Als dat gebeurt, wint Biden in november, besluit Sanders.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering bereidt zich voor op een nieuwe reeks militaire aanvallen op Iran, melden bronnen aan CBS News. Er is nog geen definitief besluit genomen, benadrukken de bronnen. Vrijdag meldde nieuwssite Al Arabiya nog dat een conceptvoorstel voor een volledig bestand in Iran juist snel mogelijk is.
1 uur geledenSTARBASE (ANP) - Raket Starship van het ruimtevaartbedrijf SpaceX is in de nacht van vrijdag op zaterdag succesvol gelanceerd. Om 00.30 uur (Nederlandse tijd) steeg de onbemande raket op. Ruim tien minuten later was op beelden die SpaceX op X deelde te zien dat de raket in de ruimte was.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het hoofd van de Amerikaanse inlichtingendiensten, Tulsi Gabbard, stapt op. Fox News meldt dat op basis van haar ontslagbrief. Haar man kreeg onlangs de diagnose van een zeldzame vorm van botkanker. Ze stopt op 30 juni om haar man te steunen.
9 uur geledenFEZ (ANP/AFP) - Het dodental door het instorten van een pand in de Marokkaanse stad Fez is opgelopen tot vijftien. Dat meldden lokale autoriteiten. Onder de doden zijn twee kinderen. Ook zijn er nog enkele gewonden.
9 uur geledenHAVANA (ANP/RTR) - Duizenden mensen hebben zich bij de Amerikaanse ambassade in de Cubaanse hoofdstad Havana verzameld om te protesteren tegen de aanklachten tegen de voormalige president Raúl Castro. Volgens de VS was Castro betrokken bij het neerhalen van twee civiele vliegtuigjes dertig jaar geleden. Daarbij vielen vier doden.
10 uur geledenHELSINGBORG (ANP) - De Verenigde Staten hebben "geen concreet beroep" op de NAVO gedaan om te helpen de geblokkeerde Straat van Hormuz weer open te krijgen, zegt buitenlandminister Marco Rubio. Maar als de blokkade voortduurt, kunnen Europese bondgenoten niet blijven wachten tot de strijd echt voorbij is voor ze in actie komen, waarschuwt hij.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Italië en Duitsland roepen Israël gezamenlijk op om te stoppen met het uitbreiden van illegale nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever. Het land moet beschuldigingen tegen Israëlische troepen, die zouden bijdragen aan het toenemende geweld op de Westoever, onderzoeken, aldus de landen in een verklaring.
12 uur geleden