Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Invloedrijke Democraat Sanders neemt het op voor Biden

Invloedrijke Democraat Sanders neemt het op voor Biden

NEW YORK (ANP) - De invloedrijke Democraat Bernie Sanders zegt alles te zullen doen om Joe Biden aan een tweede termijn als president van de Verenigde Staten te helpen. In een column in The New York Times schrijft Sanders, die namens de staat Vermont in de senaat zit, dat Biden "de meest effectieve president uit de recente geschiedenis" is en "de sterkste kandidaat" om het op te nemen tegen Donald Trump.

Sanders benadrukt in zijn stuk dat hij het op veel punten niet eens is met Biden - zoals de steun van zijn regering aan Israël in de oorlog met Hamas en de gezondheidspolitiek - maar roept zijn partijgenoten op eensgezind achter de president te staan. Volgens de senator wordt Biden sinds zijn slechte televisiedebat door Democraten en de media telkens opnieuw voor het "vuurpeloton" gezet.

"Ja, ik weet: meneer Biden is oud, geneigd tot blunders, loopt stijf en had een rampzalig debat met meneer Trump", schrijft Sanders, die met zijn 82 jaar een jaar ouder is dan Biden. Sanders erkent dat het daarmee voor Democraten niet gemakkelijk is om Biden te verdedigen. Maar anders dan de Republikeinen hoeven ze niet uit te leggen waarom hun kandidaat "36 strafrechtelijke veroordelingen" heeft, schrijft hij.

Ook wijst hij op de successen van Bidens regering op onder meer economisch gebied. Die zijn echter onvoldoende voor een verkiezingsoverwinning, waarschuwt hij. Daarvoor moet Biden met plannen komen waar de Amerikaanse middenklasse zich in kan vinden. En Bidens partijgenoten moeten zich daarachter scharen, in plaats van zich te laten afleiden. Als dat gebeurt, wint Biden in november, besluit Sanders.

Meer uit Buitenland

Hongarije blokkeert EU-sancties tegen Rusland om oliepijpleiding

BOEDAPEST (ANP/AFP) - Hongarije gaat het twintigste sanctiepakket tegen Rusland van de Europese Commissie blokkeren, tenzij Oekraïne een belangrijke pijpleiding die het land van olie voorziet heropent. Dat zeiden de Hongaarse premier Viktor Orbán en minister van Buitenlandse Zaken Péter Szijjártó.

13 minuten geleden
Frankrijk ontbiedt ambassadeur VS in verband met moord activist

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Franse minister van Buitenlandse Zaken, Jean-Noël Barrot, heeft aangekondigd dat hij de Amerikaanse ambassadeur in Frankrijk, Charles Kushner, zal ontbieden vanwege diens opmerkingen over de moord op een Franse radicaal-rechtse activist vorige week.

56 minuten geleden
Skelet Sint Franciscus 800 jaar na zijn dood tentoongesteld

ASSISI (ANP/AFP) - Het skelet van Sint Franciscus van Assisi is vanaf zondag, voor het eerst sinds zijn dood 800 jaar geleden, te bezichtigen. De tentoonstelling loopt tot 22 maart en trekt naar verwachting honderdduizenden bezoekers uit de hele wereld, meldt het Franciscaanse klooster in Assisi.

1 uur geleden
Deense minister: Groenland heeft ziekenhuisschip VS niet nodig

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - Groenland heeft geen medische hulp van andere landen nodig, heeft de Deense minister van Defensie Troels Lund Poulsen zondag benadrukt. Hij reageert daarmee op de Amerikaanse president Donald Trump, die aankondigde een ziekenhuisschip naar Groenland te sturen om de "vele zieke mensen" te helpen.

2 uur geleden
Iran: in maart nieuwe gesprekken met VS over nucleair programma

TEHERAN (ANP) - Iran en de Verenigde Staten plannen begin maart nieuwe gesprekken over het nucleaire programma, meldt een hoge Iraanse functionaris aan persbureau Reuters. "De onderhandelingen gaan door, en er is een kans op een voorlopig akkoord." De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi zei vrijdag dat hij binnen enkele dagen verwachtte een conceptvoorstel klaar te hebben.

3 uur geleden
Ontploffingen gehoord in Kyiv na waarschuwing voor raketaanval

KYIV (ANP/AFP) - Nadat de Oekraïense autoriteiten in Kyiv in de nacht van zaterdag op zondag hadden gewaarschuwd voor een Russische ballistische raketaanval, hebben verslaggevers van persbureau AFP in de stad meerdere krachtige explosies gehoord. Inwoners waren opgeroepen naar de schuilplaatsen in de stad te gaan.

3 uur geleden
Lichaam negende slachtoffer lawine Californië geborgen

CASTLE PEAK (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben het lichaam geborgen van de negende en laatste persoon die afgelopen week vermist raakte na een lawine in Californië. Er werd sinds dinsdag gezocht naar de wintersporters, die buiten de piste zouden hebben geskied. Het was een van de dodelijkste lawines in de Amerikaanse geschiedenis.

5 uur geleden