Invloedrijke Democraat Sanders neemt het op voor Biden
NEW YORK (ANP) - De invloedrijke Democraat Bernie Sanders zegt alles te zullen doen om Joe Biden aan een tweede termijn als president van de Verenigde Staten te helpen. In een column in The New York Times schrijft Sanders, die namens de staat Vermont in de senaat zit, dat Biden "de meest effectieve president uit de recente geschiedenis" is en "de sterkste kandidaat" om het op te nemen tegen Donald Trump.
Sanders benadrukt in zijn stuk dat hij het op veel punten niet eens is met Biden - zoals de steun van zijn regering aan Israël in de oorlog met Hamas en de gezondheidspolitiek - maar roept zijn partijgenoten op eensgezind achter de president te staan. Volgens de senator wordt Biden sinds zijn slechte televisiedebat door Democraten en de media telkens opnieuw voor het "vuurpeloton" gezet.
"Ja, ik weet: meneer Biden is oud, geneigd tot blunders, loopt stijf en had een rampzalig debat met meneer Trump", schrijft Sanders, die met zijn 82 jaar een jaar ouder is dan Biden. Sanders erkent dat het daarmee voor Democraten niet gemakkelijk is om Biden te verdedigen. Maar anders dan de Republikeinen hoeven ze niet uit te leggen waarom hun kandidaat "36 strafrechtelijke veroordelingen" heeft, schrijft hij.
Ook wijst hij op de successen van Bidens regering op onder meer economisch gebied. Die zijn echter onvoldoende voor een verkiezingsoverwinning, waarschuwt hij. Daarvoor moet Biden met plannen komen waar de Amerikaanse middenklasse zich in kan vinden. En Bidens partijgenoten moeten zich daarachter scharen, in plaats van zich te laten afleiden. Als dat gebeurt, wint Biden in november, besluit Sanders.
Meer uit Buitenland
MINNEAPOLIS (ANP/RTR) - Een federale rechter in de Amerikaanse staat Minnesota weigerde zaterdag een bevel te geven om agenten van de immigratiedienst ICE uit Minneapolis weg te sturen of het aantal te verminderen.
35 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Duizenden mensen zijn zaterdag in heel Frankrijk de straat opgegaan om steun te betuigen aan de financieel geplaagde politie. Organisatoren melden dat in zo'n twintig steden in totaal tussen de 15.000 en 20.000 mensen demonstreerden.
1 uur geledenBANDAR ABBAS (ANP/DPA) - In meerdere plaatsen in Iran zijn explosies gemeld. Een van de meldingen kwam uit de strategische havenstad Bandar Abbas. Daar werd een appartementengebouw door een ontploffing zwaar beschadigd en zijn volgens de autoriteiten een dode en veertien gewonden gevallen.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Iran heeft nogmaals gewaarschuwd dat het Israël kan aanvallen als de situatie in de regio escaleert. "Als de vijand een fout maakt, zal dat zonder twijfel zijn eigen veiligheid, de veiligheid van de regio en de veiligheid van het zionistische regime in gevaar brengen", verklaarde legerleider Amir Hatami volgens staatsmedia.
5 uur geledenRAFAH (ANP/AFP) - Bij nieuwe Israëlische luchtaanvallen op de stad Gaza en Khan Younis zijn volgens plaatselijke gezondheidsautoriteiten zaterdag zeker 28 doden gevallen, onder wie kinderen. Mahmoud Basal, een woordvoerder van de Palestijnse burgerbescherming in de stad Gaza, zei dat onder meer een politiebureau in Gaza-Stad en woningen zijn gebombardeerd en raketten enorme schade en brand hebben veroorzaakt. Er zouden in Gaza circa twintig doden en tientallen gewonden zijn gevallen.
5 uur geledenKYIV (ANP/AFP/BLOOMBERG/RTR) - Problemen op het elektriciteitsnet hebben de Oekraïense hoofdstad Kyiv en ook buurland Moldavië getroffen. Daar was sprake van stroomuitval in hoofdstad Chisinau en vielen onder meer verkeerslichten uit.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Elon Musk zegt opnieuw de uitnodigingen te hebben afgewezen om een eiland van zedendelinquent Jeffrey Epstein te bezoeken. Vrijdag meldde CNN op basis van nieuwe vrijgegeven documenten dat de miljardair en topman van Tesla via e-mail een trip probeerde te regelen, al bleef onduidelijk of Musk het eiland daadwerkelijk heeft bezocht.
8 uur geleden