Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Invictus-team Oekraïne met 19 deelnemers in Den Haag

Invictus-team Oekraïne met 19 deelnemers in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Oekraïne neemt met negentien mensen deel aan de Invictus Games die zaterdag in Den Haag beginnen, meldt een woordvoerster van het team.

"We hadden twintig sporters ingeschreven, maar helaas is boogschutter Joelia Pajevska, beter bekend als Taira, er niet bij. Ze is op 16 maart door de Russen gevangengenomen in Marioepol. Waar ze zich bevindt, is niet bekend," aldus de zegsvrouw.

Pajevska is een bekende Oekraïense paramedicus, oud-militair en oprichter van Taira's Angels, een vrijwillige medische evacuatie-eenheid die gewonde militairen en burgers verzorgt. Ze werd aangehouden op beschuldiging van lidmaatschap van het Azov-bataljon, iets dat door Oekraïne wordt ontkend.

De organisatie van het evenement meldde woensdagavond op sociale media dat het Oekraïense team veilig is aangekomen in Nederland. Eerder op de woensdag was nog onzeker of de afvaardiging uit Oekraïne van de partij zou zijn, vanwege de oorlog in het land.

Behalve dan dat het team "een goede reis heeft gehad", wil de woordvoerder uit veiligheidsoverwegingen niets kwijt over de vraag hoe het team naar Nederland is gereisd.

Meer uit Binnenland

Schoof ziet in Suriname kans voor meer samenwerking in onderwijs

PARAMARIBO (ANP) - Suriname en Nederland willen nauwer gaan samenwerken op het gebied van onderwijs. Dat zei demissionair premier Dick Schoof dinsdag in Paramaribo, waar hij aanwezig was bij de viering van vijftig jaar onafhankelijkheid.

2 uur geleden
Van der Wulp: sportrechten bij NOS op het spel door bezuinigingen

AMSTERDAM (ANP) - Xander van der Wulp, hoofdredacteur van NOS Sport, laat weten dat door de bezuinigingen bij de publieke omroep sportrechten op het spel staan. Dat zei Van der Wulp aan tafel bij Pauw & de Wit.

2 uur geleden
OM vreest naam verdachte in zaak-Lisa nooit te achterhalen

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse hoofdofficier van justitie René de Beukelaer zegt dat de kans bestaat dat het OM de naam van de verdachte van het doden van de 17-jarige Lisa nooit zal weten. "Ik reken daar bijna op", zei hij.

7 uur geleden
Zoon Sunny Bergman heeft aangifte gedaan van geweldsincident

VENLO (ANP) - De zoon van regisseur Sunny Bergman heeft dinsdag aangifte gedaan van een geweldsincident dat begin november plaatsvond tijdens een festival in Venlo. Dat heeft Bergman aan het ANP bevestigd. Haar zoon wilde al eerder aangifte doen, maar de politie kon deze pas op 25 november opnemen.

8 uur geleden
NVJ is bang dat bezuinigingen diversiteit in Hilversum raken

AMSTERDAM (ANP) - De NVJ is bang dat de bezuinigingen bij AVROTROS en BNNVARA de diversiteit en pluriformiteit van de publieke omroep gaan raken. Dat schijft de journalistenvakbond in een verklaring op de website Villamedia. Beide omroepen maakten dinsdag bekend per 2027 een flink aantal grote programma's te moeten schrappen.

9 uur geleden
Teleurstelling bij presentatoren BNNVARA en AVROTROS

HILVERSUM (ANP) - Presentatoren van de publieke omroep reageren teleurgesteld op de aankondiging dinsdag dat onder meer BNNVARA en AVROTROS stoppen met een paar populaire programma's.

10 uur geleden
Maritiem Museum Rotterdam toont historisch scheepje

ROTTERDAM (ANP) - Het Maritiem Museum Rotterdam toont vanaf donderdag een historisch topstuk dat aan de basis stond van de dam in de Rotte en de stad Rotterdam. Het gaat om een zogenoemde punter, een middeleeuws scheepje, dat omstreeks 1270 werd gebruikt om de dam te bouwen.

11 uur geleden